همکاری توییتر با رویترز و آسوشیتدپرس در مقابله با نشر اخبار کذب | DW | 03.08.2021

03/08/2021 11:27:00 ق.ظ

توییتر اعلام کرده است که برای جلوگیری از نشر اخبارکذب و جعلی با دو خبرگزاری بین‌المللی همکاری خواهد کرد. همکاری یک شبکه اجتماعی با خبرگزاری‌ها با هدف ارائه اخبار مستند پدیده‌ای جدید در امر اطلاع‌رسانی است.

توییتر, آسوشیتدپرس

توییتر اعلام کرده است که برای جلوگیری از نشر اخبارکذب و جعلی با دو خبرگزاری بین‌المللی همکاری خواهد کرد. همکاری یک شبکه اجتماعی با خبرگزاری‌ها با هدف ارائه اخبار مستند پدیده‌ای جدید در امر اطلاع‌رسانی است.

توییتر اعلام کرده است که برای جلوگیری از نشر اخبارکذب و جعلی با دو خبرگزاری بین‌المللی همکاری خواهد کرد. همکاری یک شبکه اجتماعی با خبرگزاری‌ها با هدف ارائه اخبار مستند پدیده‌ای جدید در امر اطلاع‌رسانی است.

این همکاری در عین حال زمینه را برای خبررسانی‌سریع‌تر به کاربران فراهم می‌سازد. گفته می‌شود این همکاری رویدادهای بزرگ و مهم را در برمی‌گیرد.مسئولان توییتر گفته‌اند که تصمیم دارند برخی از پست‌های توییتری را با خبر متناسب با آن از خبرگزاری‌ها پیوند بزنند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدهمین همکاری می‌تواند به حذف پست‌های توییتری حاوی اخبار کذب سرعت بیشتری ببخشد. به عنوان نمونه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از شبکه توییتر برای نشر اخبار و اطلاعات ناصحیح استفاده کرده بود. توییتر حساب کاربری او را مسدود کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

یعنی سانسور بیشتر توییتر سانسور میکند و مانع جدی در. ازادی بیان است!

توافق برای برجام با معیار فرمایشات مقام معظم رهبری قابل اجراست/ مصوبه مجلس مانع استروحانی در آخرین گفت‌وگو با مردم: توافق برای برجام با معیار فرمایشات مقام معظم رهبری قابل اجراست، مصوبه مجلس مانع است جناب خبرگزاری ایسنا همراه با جناب آقای روحانی خفه‌شو. یعنی مجلس یه چیزی می گه رهبر چیز دیگه ای میگه دولت هم که چیز دیگه ای را دنبال می کند عملا مملکت بازیچه شده

تشدید وابستگی معیشتی مردم به منابع آبی با طرح‌های انتقال آب/ تا زمانی که با تمام دنیا قهر باشیم مشکلات باقی استرئیس کمیته محیط زیست یونسکو با اشاره به اینکه سد سازی ها و طرح های انتقال آب باعث شده تا میزان وابستگی معیشتی مردم به منابع آب و خاک در کشور تشدید شود گفت: قطعا موضوعاتی مانند طرح های انتقال آب، شیرین سازی و نمک زدایی آب از گران ترین طرح ها است و نباید فراموش کرد که هر متر مکعب انتقال آب حدود 3 تا 4 و نیم دلار هزینه دارد.

حملات راکتی طالبان به فرودگاه قندهار؛ نیروهای ویژه با ادامه درگیری‌ها وارد هرات شدندسخنگوی طالبان با تایید انجام حملات راکتی به فرودگاه قندرهار مدعی شد به دلیل اینکه «دشمن» از این فرودگاه برای حمله به طالبان استفاده می‌کرد، به باند فرودگاه قندهار حمله کردیم.

مسئولان فوتبال عراق به جای کی‌روش با ادووکات قرارداد امضا کردند | DW | 01.08.2021در حالی که خبرگزاری‌های بین‌المللی، عراقی و ایرانی گفته بودند که کارلوس کی‌روش سرمربی جدید تیم ملی فوتبال عراق خواهد شد، امروز اعلام شد که مسئولان فوتبال عراق با دیک ادووکات مربی هلندی به توافق رسیده‌اند.

اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهدوزارت خارجه اسرائیل روز دوشنبه تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام انریکه مورا، معاون رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا به مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور جدید ایران را محکوم کرد و گفت که این حرکت نمایشی «شرم‌آور» ناشی از «قضاوت ضعیف» است. اینکه جمهوری اسلامی آدمکش و کثیفه حقه ولی ببین کی حرف از تجاوز و حقوق بشر میزنه این بدتر از اون اون بدتر از این انگلیس خودش فرمانده خامنه ای ملعونه گوخوردن

آمریکا با یکماه تأخیر به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد از بزرگسالان دست یافتپژوهش مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل ایالات متحده نشان داده است که واکسیناسیون سراسری در مقابل شیوع کرونا در این کشور، ابتلا به بیماری را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.

مسئولان شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده‌اند که در راستای ارائه اخبار مستند و قابل اعتماد به کاربران خود تصمیم به همکاری با دو خبرگزاری رویترز و آسوشیتدپرس دارند.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آخرین شب از حضورش در سمت ریاست جمهوری، با مردم از طریق شبکه یک صدا و سیما صحبت کرد.به گزارش ایلنا از شیراز محمد درویش در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه طرح های انتقال آب زمانی باید عملیاتی شود که دولت هیچ چاره ای برای تامین آب شرب و جلوگیری از مهاجرت نداشته باشد، افزود: طبق اعلام وزارت نیرو فرسوده بودن لوله ها باعث شده تا حدود 30 درصد آب شرب شهری از دسترس خارج شود این در حالی است که وزارت جهاد هم اعلام کرده بخش کشاورزی حدود 5 الی 6 برابر آب مصرفی ضایعات دارد.Aa حملات راکتی به فرودگاه قندهار جنوب افغانستان تمام پروازهای این فرودگاه را لغو کرد.

این همکاری در عین حال زمینه را برای خبررسانی‌سریع‌تر به کاربران فراهم می‌سازد. گفته می‌شود این همکاری رویدادهای بزرگ و مهم را در برمی‌گیرد. علاقه‌مند هستم مصاحبه ما غیررسمی باشد. مسئولان توییتر گفته‌اند که تصمیم دارند برخی از پست‌های توییتری را با خبر متناسب با آن از خبرگزاری‌ها پیوند بزنند.. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید همین همکاری می‌تواند به حذف پست‌های توییتری حاوی اخبار کذب سرعت بیشتری ببخشد. فرض کنید اگر شهروندان بودند چه سئوالاتی می‌پرسیدند؟ همان‌ها را بپرسید. به عنوان نمونه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از شبکه توییتر برای نشر اخبار و اطلاعات ناصحیح استفاده کرده بود. آقای مجاهد در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شده است این حملات به این علت صورت گرفته که «دشمن» از آن برای حمله به طالبان استفاده می‌کرده است.

توییتر حساب کاربری او را مسدود کرده است. روحانی گفت: در ذهن من این بود که گرهی که در کشور ایجاد شده بود یا با دیپلماسی حل می‌شد یا جنگ.. اطلاعات بیشتری درباره هزینه مالی این همکاری و تامین آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. گفته می‌شود قرارداد همکاری توییتر با این خبرگزاری‌ها به پیشنهاد خبرگزاری آسوشیتدپرس مربوط می‌گردد. وقتی شما آمدید، ما منصرف شدیم. آسوشیتدپرس مدت‌ها است که با شبکه توییتر همکاری می‌کند. طرح های انتقال آب تاثیری در صرفه جویی مصرف آب ندارد رئیس کمیته محیط زیست در یونسکو با بیان اینکه طرح‌هایی مانند انتقال آب تاثیری در صرفه جویی و . در رابطه با راستی‌آزمایی اخبار، آسوشیتدپرس و رویترز با شبکه فیس‌بوک نیز همکاری‌هایی در سطحی نازل‌تر دارند. وی ادامه داد: در آذر ماه توافق اولیه صورت گرفت. در غرب مقام‌های افغان گفته‌اند که فرماندهان طالبان به سرعت کنترل ساختمان‌های استراتژیک در اطراف شهر هرات را به دست گرفته‌اند و غیرنظامیان را خانه‌های خود حبس کرده‌اند.

در همین زمینه: .