همکاری سه‌جانبه استرالیا، بریتانیا و آمریکا برای ساخت موشک‌های فراصوت

17/01/1401 08:45:00 ق.ظ

رهبران سه کشور اعلام کردند از پیشرفت‌های حاصل شده در برنامه زیردریایی‌های هسته‌ای استرالیا خرسندند و تلاش می‌کنند بر میزان همکاری‌های خود در این زمینه بیفزایند. بیشتر بخوانید🔽

رهبران سه کشور اعلام کردند از پیشرفت‌های حاصل شده در برنامه زیردریایی‌های هسته‌ای استرالیا خرسندند و تلاش می‌کنند بر میزان همکاری‌های خود در این زمینه بیفزایند. بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا برای همکاری بیشتر در زمینه ارتقاء قابلیت‌های جنگ الکترونیک و همچنین ساخت سلاح‌های مافوق صوت با یکدیگر به توافق رسیدند.

دفتر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا با اعلام این خبر می‌گوید رهبران این کشورها این ائتلاف دفاعی جدید را شکل داده و در کنار یکدیگر به انجام همکاری‌های سه‌جانبه در زمینه ساخت موشک‌های ابرفراصوت متعهد شده‌اند.

اتحاد جدید این سه کشور که سپتامبر گذشته راه‌اندازی شده بود، موجب شد تا استرالیا قرارداد خرید زیردریایی فرانسوی را لغو و به جای آن قراردادی با ایالات متحده برای تامین نیازهای دفاعی خود امضا کند. در بیانیه مشترکی که رهبران استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده منتشر کرده‌اند آمده است که واشنگتن و لندن از پیشرفت در برنامه زیردریایی‌های متعارف هسته‌ای برای استرالیا خرسندند و به تلاش‌های خود در زمینه گسترش همکاری‌ها برای توسعه این ظرفیت‌ها ادامه خواهند داد.

ایالات متحده و استرالیا در حال حاضر یک برنامه توسعه سلاح‌های مافوق صوت دارند که بریتانیا در این مرحله اعلام کرده به آن نمی‌پییوندد اما در مباحث مربوط به تحقیق و توسعه آن مشارکت خواهد کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۳۹ فوتی و ۴۶۱۵ بیمار جدید کرونا در کشور/ ۹۵ شهر در وضعیت قرمز و نارنجی۳۹ فوتی و ۴۶۱۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۴۶۱۵ *جانباختگان جدید: ۳۹ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۱۷۵۷۸۰ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۸۹۵۹۶۱ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۰۴۰۷ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۷۳۵۳۶۸۲

کشتار غیرنظامیان در اوکراین؛ رهبران اروپایی درباره تحریم نفت و گاز روسیه بحث می‌کننددر ادامه واکنش‌های جهانی به کشتار غیرنظامیان اوکراینی در حومه شهر کی‌یف، مقام‌های اروپایی از لزوم تشدید تحریم‌ها علیه روسیه به ویژه نفت، گاز و زغال سنگ این کشور سخن گفته‌اند. پوتین در توجیه استفاده از بمب‌های اتمی میگفت:آنها (غرب) می خواهند روسها را از بین ببرند، سوال:دنیا بدون روس ها چه اهمیتی برای روس‌ها دارد؟ ولی سوال بهتر این است: اوکراینی ها روس نیستند؟ چه کسی مسئول کشتار و آوارگی روس‌ها اوکراینی است؟ دنیای روس ها، بدون پوتین احمق یقینا بهتر است.

حمله با چاقو به سه طلبه در مشهد؛ یک طلبه کشته شد | DW | 05.04.2022سه طلبه در یکی از صحن های حرم امام هشتم شیعیان با چاقو مورد حمله قرار گرفتند. یکی از طلاب کشته شد و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری شده‌اند. مهاجم بازداشت شده‌، ولی هویت و انگیزه او مشخص نیست. طلبه کجا بود؟ این جاکش‌ها از اون مفتخورای قدیمی هستند. میان شیعه و سنی همیشه بادا جنگ ز هر طرف که شود کشته سود ایران است! انگیزش آخوندکشی بوده. مقصرانی که باعث نابودی زندگیش شده بودن. کسانی که باعث شده بودند که این مرد نتونه براش بچه هاش غذا و مسکن تهیه کنه. آخوند_کشی

گام‌های نهایی برای تولید استیک گیاهی با چاپگر سه بعدی در اسپانیارویای استیک با چاپ سه بعدی به واقعیت نزدیک می‌شود. یک استارت‌آپ اسپانیایی به زودی می‌تواند هر ساعت ۵۰ کیلوگرم گوشت گیاهی تولید کند.

بارش پراکنده در برخی استان‌ها/ ورود گرد و خاک به غرب کشورورود گرد و خاک به غرب کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از بارش پراکنده در برخی استان‌ها و ورود گرد و خاک به جنوب غرب و غرب کشور خبر داد.

۱۴ میلیون نفر در کشور شغل 'شایسته‌ای' ندارند/ ۶ـ ۷‌میلیون دارای شغل 'غیررسمی‌' هستندبه گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور ۱۴ میلیون تن از شغل شایسته‌ای برخوردار نیستند، حدود ۶ تا ۷ میلیون شغل غیر رسمی و ۲ میلیون اشتغال ناقص وجود دارد، همچنین افرادی نیز وجود دارند که از درآمد مکفی برخوردار نیستند. در شرایطی که با اینهمه آشفتگی در حوزه کار برای اتباع ایرانی روبرو هستیم چرا وزارت_کار در برابر فرصت های شغلی که هر روز از کارگر ایرانی خالی و در اختیار اتباع خارجی قرار می گیرد سکوت کرده و بعضا تسهیلگری هم می کند؟ اول باید از بیکارا شروع میکردید ، ۱۷ میلیون بیکار اشک تمساح یه ملعون رانتی دولتی😂😅🤣