همچنان برای حفظ روزنامه شهروند تلاش می‌کنیم

02/08/2020 07:13:00 ب.ظ

روزنامه_شهروند, روزنامه‌نگاران

در پی تصمیم رییس جمعیت هلال‌احمر مبنی بر آنلاین شدن روزنامه_شهروند ، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در جلسه‌ای عنوان کرد که شیوه عمل و تصمیم مدیران هلال‌احمر را زیر نظر خواهد داشت. بخوانید👇 اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی تعطیلی_نسخه_چاپی

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، در جلسه روز یکشنبه ۱۲ مرداد انجمن عنوان کرده «همچنان در پی حل مشکل این روزنامه» خواهد بود و به دنبال راهکاری برای حفظ روزنامه و اشتغال همه کارکنان این روزنامه است. کانال تلگرامی انجمن صنفی استان تهران آورده است: «با توجه به برخی گزارش‌های دریافتی در مورد دستورالعملی که برای مدیرمسئول جدید صادر شده است، به نظر می‌رسد که مدیران ارشد جمعیت هلال‌احمر برای تعطیلی روزنامه شهروند تصمیم خود را گرفته‌اند.» 

اعضای هیات‌مدیره انجمن با اشاره به اینکه تعطیلی روزنامه شهروند می‌تواند موجب بیکار شدن یا اجبار به ترک فعالیت تعداد زیادی از همکاران شود، عنوان کردند: «هیات‌مدیره انجمن تاکید دارد که همچنان در پی حل مشکل این روزنامه و خواهان اجرای قول‌های داده‌شده قبلی برای حفظ روزنامه و اشتغال همکاران خواهیم بود. پذیرفتنی نیست که نهادهای عمومی و دولت در تعطیلی رسانه‌ها پیش‌قدم شوند. وضعیت نامناسب رسانه‌های کشور امر ذاتی نهاد رسانه و این حرفه نیست بلکه محصول سیاست‌گذاری‌های رسمی نادرست دولتی و فقدان زیرساخت‌های مناسب رسانه‌ای ازجمله حاکمیت قانون و حق دسترسی آزاد به اطلاعات و انتشار حقایق است که اگر این امور رعایت شود نیازی به وجود رسانه‌ها در نهادهای عمومی و دولتی نبود.» 

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

روحانی: کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود/اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع استرئیس جمهور با تاکید بر اینکه راهبرد کشور در مقابله با کرونا تغییر نکرده است، اظهار کرد: تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمانی که وزارت بهداشت به مردم اعلام کند که واکسن قابل قبول در دسترس هست و شرایط تغییر کرده است، همچنان به قوت خود باقی است.

افغانستان: لویه جرگه مشورتی برای آزادی 400 زندانی طالبان در 7 اوت برگزار می‌شودافغانستان: لویه جرگه مشورتی برای آزادی 400 زندانی طالبان در 7 اوت برگزار می‌شود

برای قلعه پرتغالی ها سیل بند زده اند!نخست تصاویرش در فضای مجازی منتشر شد، چیزی شبیه به سیل‌بند در جاده‌ای که تنها هدفش انگار دفن تاریخ است! آجرهای سفید تازه چیده شده روی همدیگر، قدِ دیواره‌ی قلعه پرتغالی‌ها را خیلی بلندتر از دیواره‌ی اصلی بالا کشیده‌اند و داربست‌های زنگ زده چسبیده به تن دیوار حرفِ دیگری حالی‌اش نمی‌شود.

فشار برای انجام شعائر محرم به روش همیشگی، ضربه‌ای تاریخی به مراسم عزاداری وارد خواهد کردسخنگوی دولت به بهانه بستری شدنش در بیمارستان به علت ابتلا به کرونا، در یادداشتی به بررسی ابعاد اجتماعی و فرهنگی کرونا پرداخت.

ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای برخورد با کره جنوبی استفاده کندسفیر پیشین ایران در کره جنوبی: *ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای برخورد با کره جنوبی استفاده کند *وزارت خارجه و دولت دست از مماشات با کره جنوبی بردارند *پیشنهاد تحریم کالاهای کره‌ای و یا فیلم‌ها و سریال‌های این کشور، بچه‌گانه و نادرست است

اشرف غنی تصمیم‌گیری برای آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان را به لویه جرگه واگذار کرداشرف غنی تصمیم‌گیری برای آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان را به لویه جرگه واگذار کرد به گزارش آسوشیتدپرس، اشرف غنی در سخنانی به مناسبت عید قربان، خطاب به مردم افغانستان گفت ۴۰۰ نیروی طالبان به جرائمی محکوم شده‌اند که او برای بخشیدن آنها، اختیاراتی ندارد.

در پی تصمیم رییس جمعیت هلال‌احمر مبنی بر آنلاین شدن روزنامه شهروند، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در جلسه‌ای عنوان کرد که انجمن، شیوه عمل و تصمیم مدیران هلال‌احمر را زیر نظر خواهد داشت.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه مقررات ستاد برای همه لازم الاجرا است، تصریح کرد که باید تا فرا رسیدن زمانی که واکسن قابل قبول در دسترس قرار گیرد، اقدامات سختگیرانه ادامه یابد.02.به گزارش ایسنا، همه حرف‌ها از حفاظت، مرمت و ساماندهی قلعه ۴۰۰ ساله یعنی یکی از برندهای جزیره برای جذب گردشگر شروع شد؛ اما به نظر می‌رسد آخر و عاقبتش آن‌طور که باید خوب نیست، حالا که قرارها بر مرمت قلعه چرخیده گویا راه را اشتباه می‌روند، هر چند نمونه‌های زیادی از این نوع مرمت‌ها در بناهای تاریخی البته در گذشته‌ای - که توقعی از آن‌ها نبوده - وجود دارد، به خصوص وقتی قرار بر بازسازی و مرمت یک بنای تاریخی اصیل باشد که بعد از حذف چند لایه دیواره‌ی متفاوت از مصالحِ قدیمی بنا که کاملا نزدیک به مصالح معمولیِ معاصر است به جداره‌ی تاریخی دست می‌یابند.

  به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، در جلسه روز یکشنبه ۱۲ مرداد انجمن عنوان کرده «همچنان در پی حل مشکل این روزنامه» خواهد بود و به دنبال راهکاری برای حفظ روزنامه و اشتغال همه کارکنان این روزنامه است.  کانال تلگرامی انجمن صنفی استان تهران آورده است: «با توجه به برخی گزارش‌های دریافتی در مورد دستورالعملی که برای مدیرمسئول جدید صادر شده است، به نظر می‌رسد که مدیران ارشد جمعیت هلال‌احمر برای تعطیلی روزنامه شهروند تصمیم خود را گرفته‌اند. روحانی افزود: تا امروز هر استانی که وارد یک دوره پیک بیماری شده و مشکلات را پشت سر گذاشته شاهد پیک دوم در آن استان نبوده‌ایم روندی که امروز مردم در رعایت اصول بهداشتی سپری می‌کنند اگر به همین شکل ادامه یابد حتما در هفته‌های آینده خبرهای خوشی را شاهد خواهیم بود و آمارها همچنین حکایت از مراعات اصول و پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، بانک‌ها و مراکز پرتجمع دارد.»  اعضای هیات‌مدیره انجمن با اشاره به اینکه تعطیلی روزنامه شهروند می‌تواند موجب بیکار شدن یا اجبار به ترک فعالیت تعداد زیادی از همکاران شود، عنوان کردند: «هیات‌مدیره انجمن تاکید دارد که همچنان در پی حل مشکل این روزنامه و خواهان اجرای قول‌های داده‌شده قبلی برای حفظ روزنامه و اشتغال همکاران خواهیم بود.. پذیرفتنی نیست که نهادهای عمومی و دولت در تعطیلی رسانه‌ها پیش‌قدم شوند. رئیس جمهور ادامه داد: برای ماه محرم و عزاداری‌ها در این ماه نیز مقرراتی وضع شده که تا هفته آینده قطعی، تصویب و ابلاغ خواهد شد. وضعیت نامناسب رسانه‌های کشور امر ذاتی نهاد رسانه و این حرفه نیست بلکه محصول سیاست‌گذاری‌های رسمی نادرست دولتی و فقدان زیرساخت‌های مناسب رسانه‌ای ازجمله حاکمیت قانون و حق دسترسی آزاد به اطلاعات و انتشار حقایق است که اگر این امور رعایت شود نیازی به وجود رسانه‌ها در نهادهای عمومی و دولتی نبود. او در گفت‌وگو با ایسنا، نخست به قدمتِ ۴۰۰ ساله‌ی قلعه اشاره می‌کند که توسط پرتغالی‌ها ساخته شده و اکنون به یک مکانِ توریستی برای گردشگران تبدیل شده است و ادامه می‌دهد: قلعه از نظر موقعیت جغرافیایی به گونه‌ای جانمایی شده که مشرف به بندرعباس است و خورشید از سمتِ راستِ آن طلوع  و از سمتِ چپِ آن غروب می‌کند و برای مصالح قلعه از مرجان، سنگ‌هایِ منطقه و رنگ"گِلَک" یا رنگ خاک سرخ - به دلیل قرارگیری معدن آن خاک – در منطقه استفاده شده است، در واقع استفاده از متریال بومی و همزیستی آن با محیط و اقلیمِ منطقه.

»  هیات‌مدیره اظهار امیدواری کرده مسئولان مربوطه نسبت به رویکرد فعلی به این روزنامه تجدیدنظر کنند و اجازه ندهند روزنامه‌نگاران امنیت شغلی خود را از دست بدهند: «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران این موضوع را تحت نظارت داشته و شیوه عمل و تصمیم مدیران هلال‌احمر در این مورد را از نظر دور نمی‌دارد. وی با تاکید بر اینکه راهبرد ما در مورد این ویروس تغییر نکرده و همان راهبرد قبلی است، گفت: آموزش و توضیح دادن به مردم در مورد این ویروس همچنان به عنوان یک اصل باید در دستور کار ما باشد و مردم نیز باید رعایت اصول بهداشتی را بر همه چیز مقدم بدانند و الزام در استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات و رعایت فاصله‌گذاری همچنان ضروری و لازم است. هیات‌مدیره بر پیگیری موضوع تاکید دارد.»  اوایل تیر ۱۳۹۹ «کریم همتی»، رییس جمعیت هلال‌احمر در خصوص تعطیلی روزنامه شهروند گفته بود که این روزنامه طی دو ماه آینده آنلاین خواهد شد. روحانی با تاکید بر اینکه با فرد متخلف از رعایت اصول بهداشتی حتما باید برخورد شود، گفت: اگر فردی پروتکل‌ها و اصول بهداشتی را رعایت نکرد باید تنبیه شود تمام افراد متخلف باید شناسایی و با آنها برخورد صورت گیرد و این برخوردها حتما باید اعلام شود تا مردم در جریان قرار گیرند. روابط عمومی انجمن صنفی کمی بعد براساس آنچه «پیگیری» انجمن عنوان شد، خبر داد که مشکلات به وجود آمده برای این روزنامه در تماسی که «محمدباقر نوبخت»، رییس سازمان برنامه‌وبودجه با کریم همتی داشت، برطرف شده است.  همتی روز هشت مرداد طی حکمی «اسماعیل رمضانی»، مدیرکل روابط عمومی هلال‌احمر را به‌عنوان سرپرست روزنامه شهروند انتخاب کرد. روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سرعت انتشار ویروس در برخی از استانها بالا بوده است، گفت: به استان‌ها اختیارات لازم داده‌ شده است که در ستادهای استانی برای کنترل و مهار ویروس تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. او با تاکید بر این‌که قرار بوده دیواره قلعه ایمن سازی شود و نه نو سازی؛ تاکید می‌کند: از سوی دیگر در طرح مرمتی‌شان دیواره‌ی قلعه را تا ارتفاع بیشتری از دیواره‌ی اصلی بالا برده‌اند، اگر این کار ادامه پیدا کند همه‌ی قلعه زیر خروارها سنگ پنهان می‌شود و دیگر اثری از آن دیده نمی‌شود.

وی در این حکم از رمضانی خواسته بود طی یک ماه روزنامه شهروند را آنلاین و چاپ کاغذی روزنامه را متوقف کند. . روحانی تقویت بخش سلامت را یکی از مسائل مهم مورد تاکید عنوان کرد و گفت: افزایش تخت‌های بیمارستانی و تامین لوازم و تجهیزات مورد نیاز، تقویت کادر درمان و پرستاری با استخدام نیروهای جدید همچنان اولویت ما در مقابله با ویروس کروناست و در همین رابطه تا پایان امسال حدود 8هزار تخت جدید به بیمارستان‌ها اضافه خواهد شد.