روزنامه_شهروند, روزنامه‌نگاران, خبرنگاری_جرم_نیست, اطلاع_رسانی, تعطیلی_نسخه_چاپی

روزنامه_شهروند, روزنامه‌نگاران

همچنان برای حفظ روزنامه شهروند تلاش می‌کنیم

02/08/2020 07:13:00 ب.ظ

در پی تصمیم رییس جمعیت هلال‌احمر مبنی بر آنلاین شدن روزنامه_شهروند ، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در جلسه‌ای عنوان کرد که شیوه عمل و تصمیم مدیران هلال‌احمر را زیر نظر خواهد داشت. بخوانید👇 اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی تعطیلی_نسخه_چاپی

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، در جلسه روز یکشنبه ۱۲ مرداد انجمن عنوان کرده «همچنان در پی حل مشکل این روزنامه» خواهد بود و به دنبال راهکاری برای حفظ روزنامه و اشتغال همه کارکنان این روزنامه است. کانال تلگرامی انجمن صنفی استان تهران آورده است: «با توجه به برخی گزارش‌های دریافتی در مورد دستورالعملی که برای مدیرمسئول جدید صادر شده است، به نظر می‌رسد که مدیران ارشد جمعیت هلال‌احمر برای تعطیلی روزنامه شهروند تصمیم خود را گرفته‌اند.» 

واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان ویدیو؛ سیل و تگرگ در ایتالیا به ده‌ها خودروی سواری خسارت زد چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

اعضای هیات‌مدیره انجمن با اشاره به اینکه تعطیلی روزنامه شهروند می‌تواند موجب بیکار شدن یا اجبار به ترک فعالیت تعداد زیادی از همکاران شود، عنوان کردند: «هیات‌مدیره انجمن تاکید دارد که همچنان در پی حل مشکل این روزنامه و خواهان اجرای قول‌های داده‌شده قبلی برای حفظ روزنامه و اشتغال همکاران خواهیم بود. پذیرفتنی نیست که نهادهای عمومی و دولت در تعطیلی رسانه‌ها پیش‌قدم شوند. وضعیت نامناسب رسانه‌های کشور امر ذاتی نهاد رسانه و این حرفه نیست بلکه محصول سیاست‌گذاری‌های رسمی نادرست دولتی و فقدان زیرساخت‌های مناسب رسانه‌ای ازجمله حاکمیت قانون و حق دسترسی آزاد به اطلاعات و انتشار حقایق است که اگر این امور رعایت شود نیازی به وجود رسانه‌ها در نهادهای عمومی و دولتی نبود.» 

هیات‌مدیره اظهار امیدواری کرده مسئولان مربوطه نسبت به رویکرد فعلی به این روزنامه تجدیدنظر کنند و اجازه ندهند روزنامه‌نگاران امنیت شغلی خود را از دست بدهند: «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران این موضوع را تحت نظارت داشته و شیوه عمل و تصمیم مدیران هلال‌احمر در این مورد را از نظر دور نمی‌دارد. هیات‌مدیره بر پیگیری موضوع تاکید دارد.»  headtopics.com

اوایل تیر ۱۳۹۹ «کریم همتی»، رییس جمعیت هلال‌احمر در خصوص تعطیلی روزنامه شهروند گفته بود که این روزنامه طی دو ماه آینده آنلاین خواهد شد. روابط عمومی انجمن صنفی کمی بعد براساس آنچه «پیگیری» انجمن عنوان شد، خبر داد که مشکلات به وجود آمده برای این روزنامه در تماسی که «محمدباقر نوبخت»، رییس سازمان برنامه‌وبودجه با کریم همتی داشت، برطرف شده است. 

ادامه مطلب: ایران وایر »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

روحانی: کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود/اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع استرئیس جمهور با تاکید بر اینکه راهبرد کشور در مقابله با کرونا تغییر نکرده است، اظهار کرد: تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمانی که وزارت بهداشت به مردم اعلام کند که واکسن قابل قبول در دسترس هست و شرایط تغییر کرده است، همچنان به قوت خود باقی است.

افغانستان: لویه جرگه مشورتی برای آزادی 400 زندانی طالبان در 7 اوت برگزار می‌شودافغانستان: لویه جرگه مشورتی برای آزادی 400 زندانی طالبان در 7 اوت برگزار می‌شود

برای قلعه پرتغالی ها سیل بند زده اند!نخست تصاویرش در فضای مجازی منتشر شد، چیزی شبیه به سیل‌بند در جاده‌ای که تنها هدفش انگار دفن تاریخ است! آجرهای سفید تازه چیده شده روی همدیگر، قدِ دیواره‌ی قلعه پرتغالی‌ها را خیلی بلندتر از دیواره‌ی اصلی بالا کشیده‌اند و داربست‌های زنگ زده چسبیده به تن دیوار حرفِ دیگری حالی‌اش نمی‌شود.

فشار برای انجام شعائر محرم به روش همیشگی، ضربه‌ای تاریخی به مراسم عزاداری وارد خواهد کردسخنگوی دولت به بهانه بستری شدنش در بیمارستان به علت ابتلا به کرونا، در یادداشتی به بررسی ابعاد اجتماعی و فرهنگی کرونا پرداخت.

ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای برخورد با کره جنوبی استفاده کندسفیر پیشین ایران در کره جنوبی: *ایران از قدرتش در تنگه هرمز و خلیج فارس برای برخورد با کره جنوبی استفاده کند *وزارت خارجه و دولت دست از مماشات با کره جنوبی بردارند *پیشنهاد تحریم کالاهای کره‌ای و یا فیلم‌ها و سریال‌های این کشور، بچه‌گانه و نادرست است

اشرف غنی تصمیم‌گیری برای آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان را به لویه جرگه واگذار کرداشرف غنی تصمیم‌گیری برای آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان را به لویه جرگه واگذار کرد به گزارش آسوشیتدپرس، اشرف غنی در سخنانی به مناسبت عید قربان، خطاب به مردم افغانستان گفت ۴۰۰ نیروی طالبان به جرائمی محکوم شده‌اند که او برای بخشیدن آنها، اختیاراتی ندارد.