همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا

05/05/1400 08:40 ق.ظ

همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا العربيه_فارسى

نتایج پژوهشی نشریه پزشکی «لَنسِت» نشان می‌دهد که حدود 1.1 میلیون کودک در سراسر جهان در نتیجه همه‌گیری کرونا سرپرستان خود را از دست داده‌اند. لَنسِت این به گزارش روزنامه «فوربز» در 26 ژوئیه 2021، پژوهشی که اخیرا در لَنسِت به قلم یکی از پژوهشگران «مراکز کنترل بیماری ایالات متحده» منتشر شده، تخمین می‌زند که از ماه مارس 2020 تا ماه آوریل 2021، 1.

134 میلیون کودک در سراسر جهان یکی از والدین‌شان یا پدربزرگ یا مادربزرگی که سرپرست آنهاست را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند. علاوه بر این، 1.562 میلیون کودک پدر یا مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ، یا یکی از اقوام بزرگتر دیگری که با آنها زندگی می‌کرده را از دست داده‌اند.

Advertisement «فوربز» می‌گوید که محققان با استفاده از داده‌ها درباره نرخ باروری و مرگ و میر بیش از حد در ایالات متحده و 20 کشور دیگر که در آنها موارد زیاد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده، و اِعمال کردن این داده‌ها به باقی جهان، به این برآورد رسیده‌اند. لذا پژوهشگران اذعان می‌کنند که روش‌های آنها محدودیت‌هایی دارد. مثلا، در کشورهایی که داده‌های قابل اطمینان درباره مرگ و میر بیش از حد وجود ندارد، محققان بر شمار مردگان بر اثر بیماری کرونا تکیه کرد‌ه‌اند، که به عقیده بسیاری از ناظران، شمارش آنها دقیق نیست.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

أكَر از خدا فايروس يامرضى شبيه كرونا مى آيد ما راضى ايم خدا خودش مصلحت بندكَان او ميداند ولى ما مشكل داريم بغير از اين چيزها مشكل ما از مردم افراطى ونا فهم هستند حتى جاى كه موارد خصوصيات بنده دخالت ميكنند بالاتر از کرونا، ویروس وهابیت است که توسط آل_سعود سگ صفت شیوع پیدا کرده... باید ریشه این بیماری را خشکاند، دوای دردش فقط کافور است... گاو_شیرده

کرونا در ایران- پیش بینی افزایش بستری شدگان در تهران؛ «قله پنجم کرونا» در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. قله ای وجود نداره که ایرانیها به کوری چشم دشمنانشون با موفقیت فتح نکنن! در ضمن؛ داستان آمار واقعی و آمار اعلام شده، که شماها فقط در مورد ایران بیان میکنید، گاماس گاماس بوی نا گرفته، اگه کپک نزده باشه

بحران شدید کرونا در ایران؛ ۲۰ هزار مراجعه در روز | DW | 25.07.2021مسئولان جمهوری اسلامی از 'اوضاع خراب کرونا در تهران' می‌گویند. از بحرانی بی‌سابقه سخن می‌رود. شمار کسانی که به علت ابتلا به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند به ۲۰ هزار نفر در روز رسیده است. این وضعیت ادامه دارد. خیلی راحت مردم را قتل عام می کنند. دروغه وگرنه آزمون ارشد رو برگزار نمیکردن

کرونا در ایران؛ ادامه وضعیت بحرانی پایتخت در آستانه پایان تعطیلی ۶ روزهمعاون ستاد کرونای استان تهران گفته است که وضعیت در پایتخت «خراب» است و «حداقل تا دو هفته» دیگر نیز این شرایط ادامه خواهد داشت. اینا مردم رو تعطیل میکنند فکر میکنند کرونا نعطیل میشه. چه اقدامی انجام دادند برای کنترل کرونا؟ کثیف ترین شبکه خبری با اختلاف خودتون هستید ، لعنت بر شرف تون

آمار بی‌سابقه روزانه کرونا در ایران؛ تزریق روزانه واکسن در تهران به ۸۵ هزار دُز می‌رسدهمزمان با ثبت بالاترین شمار روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران، تعداد بیماران کرونایی دارای شرایط حاد بالینی نیز در این کشور به رتبه پنجم در میان کشورهای جهان رسید.

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.