همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا

27/07/2021 08:40:00 ق.ظ

همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, کرونا

همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا العربيه_فارسى

نتایج پژوهشی نشریه پزشکی « لَنسِت » نشان می‌دهد که حدود 1.1 میلیون کودک در سراسر جهان در نتیجه همه‌گیری کرونا سرپرستان خود را از دست داده‌اند. لَنسِت این

به گزارش روزنامه «فوربز» در 26 ژوئیه 2021، پژوهشی که اخیرا در لَنسِت به قلم یکی از پژوهشگران «مراکز کنترل بیماری ایالات متحده» منتشر شده، تخمین می‌زند که از ماه مارس 2020 تا ماه آوریل 2021، 1.134 میلیون کودک در سراسر جهان یکی از والدین‌شان یا پدربزرگ یا مادربزرگی که سرپرست آنهاست را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند. علاوه بر این، 1.562 میلیون کودک پدر یا مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ، یا یکی از اقوام بزرگتر دیگری که با آنها زندگی می‌کرده را از دست داده‌اند.

Advertisement«فوربز» می‌گوید که محققان با استفاده از داده‌ها درباره نرخ باروری و مرگ و میر بیش از حد در ایالات متحده و 20 کشور دیگر که در آنها موارد زیاد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده، و اِعمال کردن این داده‌ها به باقی جهان، به این برآورد رسیده‌اند. لذا پژوهشگران اذعان می‌کنند که روش‌های آنها محدودیت‌هایی دارد. مثلا، در کشورهایی که داده‌های قابل اطمینان درباره مرگ و میر بیش از حد وجود ندارد، محققان بر شمار مردگان بر اثر بیماری کرونا تکیه کرد‌ه‌اند، که به عقیده بسیاری از ناظران، شمارش آنها دقیق نیست.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

أكَر از خدا فايروس يامرضى شبيه كرونا مى آيد ما راضى ايم خدا خودش مصلحت بندكَان او ميداند ولى ما مشكل داريم بغير از اين چيزها مشكل ما از مردم افراطى ونا فهم هستند حتى جاى كه موارد خصوصيات بنده دخالت ميكنند بالاتر از کرونا، ویروس وهابیت است که توسط آل_سعود سگ صفت شیوع پیدا کرده... باید ریشه این بیماری را خشکاند، دوای دردش فقط کافور است... گاو_شیرده

کرونا در ایران- پیش بینی افزایش بستری شدگان در تهران؛ «قله پنجم کرونا» در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. قله ای وجود نداره که ایرانیها به کوری چشم دشمنانشون با موفقیت فتح نکنن! در ضمن؛ داستان آمار واقعی و آمار اعلام شده، که شماها فقط در مورد ایران بیان میکنید، گاماس گاماس بوی نا گرفته، اگه کپک نزده باشه

بحران شدید کرونا در ایران؛ ۲۰ هزار مراجعه در روز | DW | 25.07.2021مسئولان جمهوری اسلامی از 'اوضاع خراب کرونا در تهران' می‌گویند. از بحرانی بی‌سابقه سخن می‌رود. شمار کسانی که به علت ابتلا به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند به ۲۰ هزار نفر در روز رسیده است. این وضعیت ادامه دارد. خیلی راحت مردم را قتل عام می کنند. دروغه وگرنه آزمون ارشد رو برگزار نمیکردن

کرونا در ایران؛ ادامه وضعیت بحرانی پایتخت در آستانه پایان تعطیلی ۶ روزهمعاون ستاد کرونا ی استان تهران گفته است که وضعیت در پایتخت «خراب» است و «حداقل تا دو هفته» دیگر نیز این شرایط ادامه خواهد داشت. اینا مردم رو تعطیل میکنند فکر میکنند کرونا نعطیل میشه. چه اقدامی انجام دادند برای کنترل کرونا؟ کثیف ترین شبکه خبری با اختلاف خودتون هستید ، لعنت بر شرف تون

آمار بی‌سابقه روزانه کرونا در ایران؛ تزریق روزانه واکسن در تهران به ۸۵ هزار دُز می‌رسدهمزمان با ثبت بالاترین شمار روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران، تعداد بیماران کرونا یی دارای شرایط حاد بالینی نیز در این کشور به رتبه پنجم در میان کشورهای جهان رسید.

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.

معضل را «همه‌گیری پنهان» نامیده است.کرونا در ایران.ایران بحران شدید کرونا در ایران؛ ۲۰ هزار مراجعه در روز مسئولان جمهوری اسلامی از"اوضاع خراب کرونا در تهران" می‌گویند.علیرضا زالی نیز پیش از این وضعیت تهران از نظر شیوع ویروس کرونا را «به شدت قرمز» و «وخیم» توصیف کرده بود.

به گزارش روزنامه «فوربز» در 26 ژوئیه 2021، پژوهشی که اخیرا در لَنسِت به قلم یکی از پژوهشگران «مراکز کنترل بیماری ایالات متحده» منتشر شده، تخمین می‌زند که از ماه مارس 2020 تا ماه آوریل 2021، 1.134 میلیون کودک در سراسر جهان یکی از والدین‌شان یا پدربزرگ یا مادربزرگی که سرپرست آنهاست را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند. همچنین در طول این ۲۴ ساعت، ۲۷ هزار و ۱۴۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور تأیید شده است. علاوه بر این، 1. این وضعیت ادامه دارد.562 میلیون کودک پدر یا مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ، یا یکی از اقوام بزرگتر دیگری که با آنها زندگی می‌کرده را از دست داده‌اند. افزایش آمار رسمی مرگ و میرهای ناشی از کرونا در شرایطی است که علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، روز یکشنبه ۳ مرداد گفت: «هنوز به قله پنجم کرونا نرسیده ایم. Advertisement «فوربز» می‌گوید که محققان با استفاده از داده‌ها درباره نرخ باروری و مرگ و میر بیش از حد در ایالات متحده و 20 کشور دیگر که در آنها موارد زیاد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده، و اِعمال کردن این داده‌ها به باقی جهان، به این برآورد رسیده‌اند. این در حالی است که اقتصاد ایران حتی پیش از شیوع بیماری «کووید ۱۹» نیز با بحران کاهش ارزش واحد پول و تبعات تحریم های آمریکا روبرو بود.

لذا پژوهشگران اذعان می‌کنند که روش‌های آنها محدودیت‌هایی دارد. او تعداد فعلی بیماران بستری شده در تهران را حدود ۸۸۰۰ نفر اعلام کرد که بیش از ۲هزار نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. مسئولان مدعی‌هستند که ۶۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌ها در اختیار بیماران کرونایی است. مثلا، در کشورهایی که داده‌های قابل اطمینان درباره مرگ و میر بیش از حد وجود ندارد، محققان بر شمار مردگان بر اثر بیماری کرونا تکیه کرد‌ه‌اند، که به عقیده بسیاری از ناظران، شمارش آنها دقیق نیست. بر اساس داده‌های «مراکز کنترل بیماری ایالات متحده»، درصد مرگ و میر و بیماری شدید کودکان در اثر ویروس کرونا بسیار کمتر از بزرگسالان است. به گزارش خبرگزاری های ایران، آقای زالی با انتقاد از نحوه تعطیلی شش روزه تهران گفت: «بسیاری از پاساژها، مراکز خرید و رستوران‌ها» در تهران باز بودند. در جایی که تا به حال ششصدهزار مورد مرگ و میر در اثر بیماری کرونا در آمریکا ثبت شده، تنها 335 مورد از این تعداد را کودکان تشکیل می‌دهند. حتی گفته می‌شود که برخی  از بیماران در حیاط بیمارستان‌ها به انتظار خالی شدن تخت در انتظار به سر می‌برند. در مقابل، حدود 475000 فرد سالخورده آمریکایی تا به امروز قربانی ویروس کرونا شده‌اند. گزارش ها نشان می‌دهد در طول تعطیلی شش روزه تهران برخی از ساکنان این کلانشهر راهی سفر به دیگر مناطق ایران شده اند؛ آن هم در حالی که بسیاری از شهرها در «وضعیت قرمز» از نظر میزان در معرض خطر بودن ابتلای شهروندان به ویروس کرونا هستند. این در حالی است که بنا به اعلام مقامات ایران هم اکنون نزدیک به ۸۸۰۰ نفر در بیمارستان های تهران به دلیل ابتلا به «کووید ۱۹» بستری شده اند.

با این وجود، پژوهشگران هشدار می‌دهند كه كودكان می‌توانند با عواقب جانبی ناخوشایند بیماری کرونا روبرو شوند، به خصوص اگر والدین یا بستگان نزدیک آنها فوت کنند. به گفته محققان، كودكانی كه والدین یا سرپرست خود را از دست می‌دهند، اغلب در معرض آسیب‌های روحی‌ و جسمی و خطرات اقتصادی و اجتماعی قرار می‌گیرند. همزمان، نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران، وضعیت کرونایی استان تهران را «خراب و نگران کننده» توصیف کرده و گفته است زمان ادامه این شرایط در تهران قابل پیش بینی نیست و حداقل تا دو هفته دیگر همین روند را خواهیم داشت. افزایش مراجعه بیماران کرونایی روزانه ۲۰ هزار مورد مراجعه به بیمارستان‌ها وجود دارد. .