همه‌پرسی الزام شرکت‌ها به رعایت پادمان‌های جهانی در سوئیس برگزار می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

همه‌پرسی الزام شرکت‌ها به رعایت پادمان‌های جهانی در سوئیس برگزار می‌شود بیشتر بخوانید🔽

تولیدکننذگان سوئیسی غالباً برخی کالاها و مواد اولیه خود را از کشورهای دور دست تهیه می‌کنند و این موضوع خطر نقض حقوق بشر در آن کشورها را افزایش می‌دهد.

دیده‌بان حقوق بشر در توضیح نمونه‌هایی از زنجیره ناسالم برای تأمین طلا و الماس که در برخی کشورها استحصال شده و به سوئیس می‌رسد، در وبسایت خود نوشته است: «برای مثال، طلا و الماسی را که به سوئیس وارد می‌شود در نظر بگیرید. در ونزوئلا، گروه‌های مسلح که معادن غیرقانونی طلا را در کنترل دارند از معدنچیان و مردم محلی سوء استفاده‌های وحشتناکی کرده و مجازات‌های وحشیانه‌ای از جمله قطع دست علیه آنان اعمال می‌کنند.

بر پایه دستورالعمل‌های سازمان ملل متحد شرکت‌ها مسئولیت دارند در زمینه تجارت و حقوق بشر و همچنین سایر هنجارهای بین‌المللی، این اطمینان را بدهند که در زنجیره‌های تأمین کالا، اجازه نقض حقوق دیگران را نداده و خود نیز مرتکب چنین کاری نمی‌شوند. آنها بايد رفتارهای ناقض حقوق بشر و محيط زيست را در زنجيره تامين خود شناسايی، پيشگيری و برطرف كنند و درمورد تلاش‌های خود در این زمینه‌ها گزارش عمومی بدهند.

دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید با این حال شرکت‌ها به ندرت این اقدامات را انجام می‌دهند. تازه‌ترین ارزیابی‌های این سازمان از ۱۵ زنجیره تأمین از منابع اصلی مارک‌های جواهرات و ساعت‌های مختلف نشان می‌دهد که ردیابی کامل فعالیت بیشتر آنها در زمینه تهیه الماس، از جمله کارتیه، شوپارد و هری وینستون از نظر حقوق بشری امکان‌پذیر نیست زیرا آنها جزئیات کافی از این فعالیت‌ها منتشر نمی‌کنند و در نتیجه در مورد کار خود در محل منابع اولیه، پاسخگو نیستند.

قانون پیشنهادی مربوط به حقوق بشر در سوئیس همچنین می‌تواند به شکل قابل توجهی از زندگی کارگران و گروه‌های شغلی دیگر که در پایین‌دست زنجیره‌های تأمین در داخل این کشور کار می‌کنند، حمایت کند و راه را برای پاسخگو کردن هر چه بیشتر شرکت‌ها در سرتاسر اروپا و جهان باز کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس مجلس ایران قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را ابلاغ کردرئیس مجلس ایران پس از عدم ابلاغ قانون «الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی» از سوی رئیس جمهوری این کشور، آن را ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مشکل آبگرفتگی خوزستان هنوز حل نشده باقی است/درویشیان: ضرورت الزام مسئولان خوزستان به اجرای تصمیم‌گیری‌ها | خبرگزاری ایلنابا گذشت ۱۴ سال از تصویب طرح جامع فاضلاب استان؛ مشکل آبگرفتگی خوزستان هنوز حل نشده باقی است/درویشیان: ضرورت الزام مسئولان خوزستان به اجرای تصمیم‌گیری‌ها
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پروتکل‌ها را رعایت نکنیم، عید پرخطری خواهیم داشت/ تزریق واکسن به کادر درمان را هرگز الزام نکردیم/ بیش از ۳۰۰ نفر از پرسنل واکسینه شدندرئیس بیمارستان امام خمینی در گفت‌وگو با ایلنا: پروتکل‌ها را رعایت نکنیم، عید پرخطری خواهیم داشت/ تزریق واکسن به کادر درمان را هرگز الزام نکردیم/ بیش از ۳۰۰ نفر از پرسنل واکسینه شدند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سامانه ملی املاک برای کنترل قیمت مسکن راه‌اندازی شد/ الزام مردم به ثبت اطلاعات واحد مسکونی در سامانه از 19 فروردین- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimراه‌اندازی سامانه ملی املاک برای کنترل قیمت مسکن وزیر راه: از ۱۹ فروردین مردم مکلف به ثبت اطلاعات واحد مسکونی در سامانه مذکور هستند با مالیات سنگینی که بر خانه‌های خالی وضع می‌شود، پول‌های سوداگری از بازار مسکن فاصله می‌گیرد امیدوارم کنترل بازار مسکن نتیجه معکوس و منجر به تورم مجدد و افزایش قیمت نشود ! بنظر میرسه کنترل مسکن تکرار داستان دلار ۴۲۰۰ تومانی باشد 🎥 جریمه سنگین برای عدم ثبت مشخصات املاک معاون وزیر راه و شهرسازی: ثبت نکردن و ثبت مشخصات اشتباه املاک در سامانه جامع؛ جرایم سنگینی به دنبال دارد مالیات
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تصویب لایحه الزام شرکت‌های آلمانی به ایجاد شرایط انسانی در زنجیر‌ه تولید کالا | DW | 12.02.2021دولت آلمان لایحه ای را تصویب کرد که شرکت‌های آلمانی را موظف می‌کند، مسئولیت ایجاد شرایط مناسب برای کارگران در زنجیره تولید محصولاتشان را به‌عهده بگیرند. هدف، کاهش کار کودکان، شرایط بد کار و تخریب محیط زیست در خارج است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »