همه‌گیری کرونا باعث «تشدید» نابرابری‌های حرفه‌ای بین زنان و مردان شده است

18/12/1399 02:16:00 ب.ظ

همه‌گیری کرونا باعث «تشدید» نابرابری‌های حرفه‌ای بین زنان و مردان شده است روز_جهانی_زن ۸مارس بیشتر بخوانید🔽

نتیجه پژوهش‌های مختلفی که درباره تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر زندگی زنان انجام شده است در مجموع نشان می‌دهد که این پاندمی می‌تواند دستاوردهای زنان در زندگی حرفه‌ای را که طی چند دهه به دست آمده بود زیر سوال ببرد. نتیجه پژوهش های مختلفی که از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون انجام شده است نشان می دهد که زنان به مراتب بیشتر از مردان تحت تاثیر پیامدهای بحران اقتصادی ناشی از این همه گیری قرار گرفته اند.

در بررسی های سازمان بین المللی کار مشخص شده است که ۴۱ درصد از زنان در بخش هایی از اقتصاد فعالیت می کنند که همه گیری بیماری «کووید ۱۹» بیشترین تاثیر را بر آنها گذاشته است. بنا به اعلام این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد بحران اقتصادی برای زنان رنگین پوست بیشتر از دیگر زنان مشکل آفرین بوده است.

تحقیق شرکت مکنزی که در زمینه مشاوره به شرکت ها و دولت ها فعالیت می کند نیز پیش از این نشان داده بود که بیش از ۲۵ درصد زنان در آمریکا به دنبال شیوع بیماری «کووید ۱۹» مجبور شده اند برای رسیدگی به امور خانوادگی فعالیت حرفه ای خود را متوقف کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید نتیجه پژوهش های مختلفی که درباره تاثیر همه گیری ویروس کرونا بر زندگی زنان انجام شده است در مجموع نشان می دهد که این پاندمی می تواند دستاوردهای زنان در زندگی حرفه ای را که طی چند دهه به دست آمده بود زیر سوال ببرد. این در حالی است که پیش از همه گیری بیماری «کووید ۱۹» اغلب این دستاوردها «ناکافی» توصیف می شد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

اثرات منفی کرونا بر بارداری زنان بیش از آن چیزی است که تصور می‌شوداثرات منفی کرونا بر بارداری زنان مانند همه مسائل مربوط به این بیماری بیش از آن چیزی است که تاکنون تصور می‌شده است.

زنان شاغل قربانی بزرگ ویروس کرونااعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: کرونا چند زن ایرانی را بیکار کرد؟ اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع گسترده کرونا دچار بحران شد، بحرانی که باعث شد بسیاری از مردم شغل خودشان را از دست بدهند. در این میان زنان بیشتر از مردان با بحران بیکاری مواجه شدند. ▫️

تاثیر پاندمی کرونا بر زنان چه بود؟تحقیقات بانک جهانی و سازمان ملل نشان می‌دهد عواقب ناشی از پاندمی کرونا زنان را از طرق مختلفی تحت تاثیر قرار می‌دهد، چه در افزایش خشونت خانگی و چه در درآمد کمتر. حتی برخی از زنان مجبور شده‌اند برای انجام کارهای خانه شغل خود را ترک کنند.

کشورهایی که بیشترین میزان واکسینه کرونا را در سطح جهان دارند | DW | 21.03.2021در زمینه واکسیناسیون کووید۱۹ اسرائیل 'موفق‌ترین' کشور به‌شمار می‌رود و از برنامه ایالات متحده به عنوان 'پرسرعت‌ترین' نام برده می‌شود. آلمان در هر دو شاخص واکسیناسیون جمعیت کشور در رتبه پایینی قرار گرفته است.

کاریکاتور/ مسافرانی که کرونا سوغات می‌آورند!- گرافیک و کاریکاتور کاریکاتور تسنیم | Tasnimمسافرانی که کرونا سوغات می‌آورند! مسافرت_نرويم یک گوساله در نهایت به گاو تبدیل میشه این ها آدم نیستن یا یک بره نهایت میشه گوسفند