همه‌گیری کرونا و نقش کمک‌های دولتی؛ جمعیت در خطر فقرِ اتحادیه اروپا ثابت ماند

07/07/2021 12:22:00 ب.ظ

همه‌گیری کرونا و نقش کمک‌های دولتی؛ جمعیت در خطر فقرِ اتحادیه اروپا ثابت ماند جزئیات بیشتر🔽

درآمد, فقر

همه‌گیری کرونا و نقش کمک‌های دولتی؛ جمعیت در خطر فقر ِ اتحادیه اروپا ثابت ماند جزئیات بیشتر🔽

تازه‌ترین برآورد اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که حمایت‌های مالی و نقدی دولت‌های در دوره شدت گیری شیوع ویروس کرونا مانع از افزایش جمعیت در خطر فقر در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است.

تازه‌ترین برآورد اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که میانه درآمد کارگران ۱۸ تا ۶۴ ساله شاغل در کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی سال ۲۰۲۰ و تحت تاثیر تبعات منفی همه‌گیری ویروس کرونا ۷ درصد کاهش یافته است. با این حال، میانه سرانه درآمد خالص خانوارها و نیز جمعیت در خطر فقر در اکثر کشورهای عضو اتحادیه ثابت باقی مانده است.

یورواستات نتیجه گرفته که این پدیده به دلیل تاثیرگذاری مثبت کمک‌های دولتی به خانواده‌ها و نیز حمایت از کارکنانی بوده است که در دوره شدت یافتن همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ دچار کاهش ساعت کاری و بیکاری موقت شده بودند. چرا که بر پایه تفسیر اداره آمار کمیسیون اروپا، این طرح‌های موقت نقش مهمی در تثبیت دستمزد و درآمد خانوار‌ها، به ویژه آنها که از سطح درآمد کمتری برخوردارند، داشته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>