همه‌گیری کرونا؛ بیشترین آمار مرگ و میر روزانه در کدام کشور به ثبت رسید؟

17/07/1399 06:26 ب.ظ

شیوع بیماری «کووید۱۹» تاکنون جان دست‌کم یک میلیون و ۵۷ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است

شیوع بیماری «کووید۱۹» تاکنون جان دست‌کم یک میلیون و ۵۷ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است بیشترین آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در هند به ثبت رسید. بنا به اعلام مقامات این کشور ۹۷۱ نفر روز چهارشنبه بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

آمریکا پس از هند با ثبت مرگ ۹۱۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ بیشترین آمار مرگ و میر روزانه را داشت. در برزیل نیز روز چهارشنبه ۷۳۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

تاکنون بیش از ۳۶ میلیون و ۲۴۶ هزار مورد ابتلا به کرونا در سطح جهان شناسایی شده و تخمین زده می‌شود که از این تعداد حال بیش از ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بهبود یافته باشد. تاکنون دست‌کم یک میلیون و ۵۷ هزار نفر نیز به دنبال ابتلا به این ویروس جان خود را در سراسر جهان از دست داده‌اند.بیشترین آمار مرگ و میر کرونا در فهرست جهانی کشورهایی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند نیز در آمریکا (با بیش از ۲۱۱ هزار مورد) به ثبت رسیده است. برزیل با بیش از ۲۲۸ هزار جان باخته پس از آمریکا در جایگاه دوم قرار دارد. آمار مرگ و میر این بیماری همه‌گیر در هند نیز به بیش از ۱۰۵ هزار رسیده است و به این ترتیب این کشور پس از آمریکا و برزیل در جایگاه سوم قرار دارد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در آلمان؛ ابتلای چهار هزار نفر در ۲۴ ساعت | DW | 08.10.2020در شبانه‌روز گذشته بیش از ۴۰۸۵نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این رقم بالاترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از ماه آوریل تاکنون است. مقامات به مردم توصیه کرده‌اند از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

کرونا در ایران؛ وضعیت بحرانی در چهارگوشه ایران

کرونا در ایران: ۲۳۹ نفر قربانی؛ بالاترین آمار از شروع همه‌گیری - BBC News فارسیآمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، امروز هم به گفته منابع دولتی بالای ۴ هزار نفر بود.

۲۳۰ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۴۳۹۲ تن دیگر مبتلا شدند۲۳۰ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۴۳۹۲ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۳۰ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۸۸۲۳۶ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۳۹۹۳۰۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۲۷۸۸۸ نفر اگر دستگاه بهداشت فرسوده و خسته شده مهم نیست؟؟مهم دستگاه پروپاگاندا،دستگاه سرکوب اعدام و دستگاه غارت و چپاول هستند که با جدیت وظایفشون را انجام میدهند؟؟؟اگر شرف داشتید از غصه دق میکردید که جزیی از این دستگاهها هستید؟

کرونا در افغانستان؛ فوت یک بیمار و شناسایی 68 مورد جدید

کرونا در ایران؛ فوت 239 بیمار طی شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 239 بیمار طی شبانه‌روز گذشته

آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در سطح جهان تا پایان روز چهارشنبه در حالی به مرز شش هزار نفر رسید که طبق آمار رسمی کشورهای مختلف، این ویروس تاکنون جان بیش از یک میلیون نفر را گرفته است.

بیشترین آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در هند به ثبت رسید. بنا به اعلام مقامات این کشور ۹۷۱ نفر روز چهارشنبه بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست دادند. آمریکا پس از هند با ثبت مرگ ۹۱۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ بیشترین آمار مرگ و میر روزانه را داشت. در برزیل نیز روز چهارشنبه ۷۳۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

تاکنون بیش از ۳۶ میلیون و ۲۴۶ هزار مورد ابتلا به کرونا در سطح جهان شناسایی شده و تخمین زده می‌شود که از این تعداد حال بیش از ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بهبود یافته باشد.

تاکنون دست‌کم یک میلیون و ۵۷ هزار نفر نیز به دنبال ابتلا به این ویروس جان خود را در سراسر جهان از دست داده‌اند.بیشترین آمار مرگ و میر کرونا در فهرست جهانی کشورهایی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند نیز در آمریکا (با بیش از ۲۱۱ هزار مورد) به ثبت رسیده است. برزیل با بیش از ۲۲۸ هزار جان باخته پس از آمریکا در جایگاه دوم قرار دارد. آمار مرگ و میر این بیماری همه‌گیر در هند نیز به بیش از ۱۰۵ هزار رسیده است و به این ترتیب این کشور پس از آمریکا و برزیل در جایگاه سوم قرار دارد.

تشدید محدودیتهای کرونایی در اروپا؛ ایران در ثبت میزان مرگ و میر روزانه رکورد زدوزارت بهداشت ایران روز پنج‌شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب شمار جان باختگان کووید۱۹ در ایران به ۲۷ هزار و ۸۸۸ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران وضعیت استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد از نظر میزان شیوع ویروس کرونا قرمز است.

استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز از نظر این وزارتخانه در وضعیت هشدار به سر می‌برند.