همه ملت ایران از اقتصاد و اقتصاددانی تبری می‌جویند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زاکانی در نخستین مناظره انتخاباتی: همه ملت ایران از اقتصاد و اقتصاددانی تبری می‌جویند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ۳۴ هزار میلیارد تومان بدهی آقای روحانی به دولت آینده واگذار شد. بحث ارزش پول ملی، جنبه تورمی و موضوع قیمت دلار باید در دستور کار دولت قرار می‌گرفت. کشور را نمی‌توان اینطوری اداره کرد. .

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زاکانی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در نخستین مناظره انتخاباتی که با موضوع «اقتصاد» برگزار شد؛ در پاسخ به این پرسش "روزانه هزاران میلیارد به حجم نقدینگی اضافه می‌شود که منجر به افزایش قیمت مسکن، خورو و مسکن اما بخش‌های مولد از آن محروم هستند. برنامه شما برای سرازیر کردن پول به سمت بخش تولیدی چیست؟" گفت: ما در ظاهر با یکدیگر مناظره می‌کنیم اما دوستان انشا می‌خوانند.

زاکانی درباره پرسش همتی و ابربدهکاران بانکی توضیح داد: بزرگترین اشکال به بانک مرکزی و نظارت او بازمی‌گردد. سال گذشته، ۵ هزار هزار میلیارد نقدینگی داشتیم که ۱۶۰۰ هزار میلیارد به عنوان تسهیلات بانکی پرداخت شد‌. ۱ هزار میلیارد به بدهکاران بانکی داده شده که نقشی در اقتصاد ندارند. نظارت در سیستم بانکی مهم‌ترین وظیفه ایشان است اما صورت نگرفت.

وی افزود: ۳۴ هزار میلیارد تومان بدهی آقای روحانی به دولت آینده واگذار شد. بحث ارزش پول ملی، جنبه تورمی و موضوع قیمت دلار باید در دستور کار دولت قرار می‌گرفت. کشور را نمی‌توان اینطوری اداره کرد. . نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: پارامترهای نقدینگی، تورم و افزایش پول پاشی است که باید همتی پاسخگوی آن باشند و حوزه پایه پولی کشور دچار بحران است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان: همه گروه‌های تروریستی ابتدا به مساجد، دین، ​​مذهب و اعتقادات ملت حمله کرده‌انداردوغان: همه گروه‌های تروریستی ابتدا به مساجد، دین، ​​مذهب و اعتقادات ملت حمله کرده‌اند البته برعکس این هم صادق بوده یعنی اکثراین برنامه ها، از مساجد و گروههای مذهبی آغاز شدند اردوغان: استخدام بخش صنایع کشور طی 3 ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 338 هزار نفر افزایش یافت. این نشان می‌دهد که رشد بخش صنایع سالم بوده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مهرعلیزاده: جبران یعنی حضور همه سلایق در صحنه حق‌الناسیکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: بیانات ‎آیت‌الله خامنه‌ای در جریان عدم احراز صلاحیت برخی از چهره‌های با سابقه نظام، تاکید برجفا و ظلم بر آنهاست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مردم ایران در سخت‌ترین شرایط هم از تلاش برای تولید و توسعه کشور دست نخواهند کشید/ اگر در مردم باور و ایمان ایجاد کنیم با همه وجود به صحنه عمل وارد خواهند شدرئیس جمهور با اشاره به اهمیت افتتاح پروژه‌های مختلف در روزهای پنجشنبه اظهار داشت: افتتاح پروژه‌های زیر ساختی و توسعه ای در شرایط جنگ اقتصادی به دشمنان و بدخواهان که تصور می‌کردند با تحریم می‌توانند امور کشور را متوقف کنند، نشان داد که ملت ایران در سخت‌ترین شرایط هم برای توسعه و تولید در کشور تلاش خواهد کرد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

اقتصاد آمریکا با سرعتی فراتر از انتظارات قبلی رو به بهبودی است🔺اقتصاد آمریکا با سرعتی فراتر از انتظارات قبلی رو به بهبودی است ▪️با کمرنگ شدن همه گیری کووید-۱۹، میزان مسافرت، خرید، شرکت در مراسم عمومی، دیدار با دوستان و اقوام، و غذا خوردن در رستوران‌ها افزایش یافته و در نتیجه نیاز به نیروی کار بیشتر شده است. مه اذافغانستان حاضراستم تبریک به همین خاطر 1800 میلیارد دالر کسر بودجه دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توافق مقامات عراقی برای پرداخت طلب ایران- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimتوافق مقامات عراقی برای پرداخت طلب ایران سخنگوی وزارت برق عراق: مبالغی به عنوان بدهی عراق وجود دارد که باید به ایران پرداخت شود سخنگوی وزارت برق عراق:در دیدار وزیر برق با وزیر دارایی و مدیر کل بانک تجاری عراق بر سر زمان‌بندی پرداخت بدهی به ایران توافق شد تا انتقال گاز ایران مجددا در روزهای آینده صورت گیرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دوست ندارم برای رای آوردن متوسل به دروغ شوم/ خیلی از مردم اینجا نماینده‌ای ندارند/ عدم پذیرش FATF پدر اقتصاد کشور را درآورده استنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من برخلاف دوستانی که اینجا روبروی شما هستند اقتصاد می‌دانم و از جزییات وضعیت اقتصادی کشور خبر دارم، سابقه مدیریت اقتصادی در کشور دارم ما منابع لازم برای تحقق این وعده‌ها را نداریم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »