همه مردان و زنان کمیسیون اروپا در دوره جدید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 59%

آغاز به کار دوره پنج ساله کمیسیون اروپا از اول دسامبر

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کمیسیون جدید اروپا به رهبری اورسولا فن درلاین روز چهارشنبه ۲۷ نوامبر (۶ آذر) مهر تایید را برای آغاز دوره فعالیت پنج ساله خود را از پارلمان اروپا گرفت.از ۶۱۸ نماینده پارلمان اروپا ۴۶۱ نفر اعضای کمیسیون جدید را تایید کردند تا با وجود ۱۵۷ رای مخالف، این کمیسیون به ریاست سیاستمدار آلمانی کار خود را دقیقا از روز اول دسامبر آغاز کند.

تیری برتون که بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ وزیر دارائی فرانسه بوده است، مدیرعامل یک شرکت بزرگ فرانسوی به نام «آتوس» نیز هست. آتوس یکی از مشهورترین کمپانی‌های ارائه دهنده سرویس در زمینه رایانه و دنیای مجازی است. این شرکت در سال‌های گذشته یارانه‌های فراوانی از اتحادیه اروپا دریافت کرده است. او در دوره ژان کلود یونکر، کمیسر رقابت اقتصادی بود و مهم‌ترین کارش بستن مالیات بر شرکت‌های چندملیتی فعال در عرضه‌های شبکه اجتماعی از جمله گوگل و فیس‌بوک بود.

برخی از نمایندگان پارلمان اروپا اعلام کردند در حالی که مجارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا وقعی به برخی از قوانین و پیمان‌های اروپایی نمی‌نهد و آنها را زیرپا می‌گذارد، نمی‌توان به کمیسری که تا این اندازه به حزب حاکم و شخص نخست وزیر، ویکتور اوربان نزدیک است اجازه داد تا کنترل یکی از مهم‌ترین کمیسیون‌ها، یعمنی کمیسیون الحاق و توسعه اتحادیه اروپا را در دست بگیرد.

رهبر چپ‌های میانه‌رو هلند که در دوره پیشین معاون اول رئیس کمیسیون بود، تلاش‌های زیادی در جهت مبارزه با تغییرات اقلیمی انجام داد. یکی از مهم‌ترین کارهای او تصویب ممنوعیت تولید و فروش نی‌‌های پلاستیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین آلاینده‌های زیست‌محیطی بود. تیمرمن که دست کم به پنج زبان زنده اروپایی مسلط است، ۵۸ سال سن دارد و قرار است خانم فون در لاین را در اولویت «اروپای سبز» همراهی کند.

کریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان از هم حزبی خود خواسته تا اولویت این کمیسیون را بر اصلاح سیستم پناهندگی اتحادیه اروپا و افزایش حمایت از مرزها استوار کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ماکرون: اروپا باید در معاهده جدید هسته‌ای روسیه و آمریکا مشارکت کندامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه خواستار مشارکت اروپا در معاهده جدید منع موشک‌های هسته‌ای میان روسیه و آمریکا شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمپین جدید حمایت از مردم عراق: تصور کن گلوله‌ای به اندازه قوطی نوشابه به سرت بخوردیک کنشگر آمریکایی به نام «جان فیلسون» کمپین جدیدی برای حمایت از مردم معترض عراق به راه انداخته تا این که تو آمریکا رایجه و حمایت از مردم ایران که دردست دیو دوسر خامنه ای کثافت قاتل گروگانن IranProtesters راست می گفتند و صدام هم راست می گفت که ایرانی ها پشه اند، خودم هم دیدم یک ایرانی باسرنگ خون دزدید، من که نژاد برترم.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شرط جدید برای دریافت کارت پایان خدمت سربازیسخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح اعلام کرد که از سال ۱۴۰۱ صدور کارت پایان خدمت بدون داشتن حداقل یک مهارت برای سربازان انجام نخواهد شد. تا آن زمان پناهنده روسیه یا سوریه خواهید بود، این جمله من فقط یادتان بماند . شما ۹۸ رو تا اخر نمیبینید برای سالهای بعد برنامه نریزید کسشعر میگه یک مهارت اضافه میکنن به نام نگهبانی تیک میزنن کارت رو صادر میکنن فکر کن یکی به خاطر اینکه مهارتی بلد نیست تا اخر عمرش سرباز بمونه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وقوع زلزله‌ای جدید در آلبانیزمین‌لرزه جدید به بزرگی 5.6 ریشتر آلبانی را تکان داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وعده رئیس جدید کارگروه شنگن برای توقف کنترل‌های مرزی غیرقانونی«زمان آن رسیده که پیشرفت کنیم. زیرا مدت طولانی است که منطقه شنگن با ایجاد کنترل‌های مرزی داخلی غیرقانونی در معرض خطر بوده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'اشرار'، اسم رمز جدید نظام برای معترضان خیابانیدر فضای پس از اعتراضات آبان ماه، کلیدواژه جدید 'اشرار' برای اشاره به گروهی از معترضان خیابانی به کار رفته که خاستگاه آنها طبقات محروم اقتصادی است. رواج این کلیدواژه، فراتر از یک 'بازی کلامی' است و کاربرد عملی آن، توجیه روانی سطح بی سابقه برخورد حکومت با اعتراضات بوده. it's best you don't talk about Iran as all that comes out of your articles are fakenews in favor of the mullahs against the ppl We, the ppl of Iran, dedicate this song to you, ayatollahbbc : درکشورهای اروپایی به کسانی که بانک و پمپ بنزین آتش می‌زنند چه می گویند؟؟؟! تعریف شما از مردم چیه؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »