همه راهها به «گور» ختم می‌شود!

29/09/1398 03:18:00 ب.ظ

آن زمان که مش قاسم در سریال دایی جان ناپلئون گفت «تا قبر آ آ آ آ» هیچگاه تصورش را هم نمی‌کردیم که «گور» اینچنین در زیست روزمره مان نقش پیدا کند. شراگیم زندsharagim_zand در بلاگش پدیده های «گورخوابی»، «گور زایی»، «گورخواری»، «گورکشی» و... بررسی کرده👇 طنز

اما قصه به همین‌جا ختم نمی‌شود. به تازگی یک اصطلاح جدید تیتر خبری رسانه ها شده و آن پدیده «گورخواری» ست.

ظاهرا کلاهبرداریهای جدیدی با محوریت «گور» در شُرُف تکوین است که در آن افرادی با جعل سند، گورهای خوش موقعیت و خوش نقشه، را به یک یا چند متقاضی می‌فروشند. گورهایی که بعضا داخلشان میت خوابیده و یا اصلا وجود خارجی ندارد. یعنی کلاهبرداریهایمان هم که زمانی زمین خواری و کوه خواری و جنگل خواری و مانند آن بود یک پایش به لب «گور» رسیده است.

در بُعد فرهنگی هم گور می‌رود که رفته رفته جای پای خودش را در میان علاقمندان فرهنگ و هنر باز کند. امروز بسیاری از اهالی فرهنگ چند نوبت در سال به «گوربانی» مبادرت می‌کنند. گوربان ها کسانی هستند که در ایام نزدیک به سالگرد فوت برخی مشاهیر فرهنگ و ادب و هنر، بالای مزار ایشان کشیک می‌دهند تا عده ای در راستای پاسداری از ارزشهای نظام و انقلاب با پتک به جان سنگ قبرها نیفتند. با وجود همه این مراقبتها اما زور«گورشکن» ها به «گوربان» ها می‌چربد و حداقل سالی یک بار سنگ قبر مشاهیری مثل شاملو و فریدون فروغی و سپانلو و فردین و دیگران باید عوض شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

از کمک همه کشورها برای برقراری صلح و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم/ نتیجه تحریم آمریکا باخت – باخت استرئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ارائه طرح‌ها و پیشنهادات راهبردی برای کمک به تامین امنیت و صلح و ثبات در منطقه از جمله طرح 'صلح هرمز' برای تامین امنیت منطقه، خلیج فارس و تنگه هرمز، گفت: ایران از کمک همه کشورها از جمله ژاپن در این زمینه استقبال می کند.

مجلس نمایندگان آمریکا وارد بحث نهایی استیضاح ترامپ شدتهران- ایرنا- مجلس نمایندگان آمریکا وارد بحث نهایی استیضاح ترامپ شد که به رای‌گیری نهایی در این باره ختم می‌شود.

آیا پیوستن به FATF مانع کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شودفهرست ملی تروریسم هر کشور منطبق با معیارهای هر دولتی تهیه شده و فهرست اجماعی ملل متحد تنها شامل افراد و جریان‌های تروریستی وابسته با طالبان، القاعده و داعش است.

نتایج تحقیقات بین‌المللی درباره حملات آرامکو به زودی به شورای امنیت ارایه می‌شودرُز ماری دیکارلو معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی و صلح، جمعه 20 دسامبر 2019 اعلام کرد به زودی

با این زنان هرگز ازدواج نکنید!ازدواج و موفقیت در آن به قدری اهمیت دارد که از نظر اغلب مردم به معنای موفقیت در زندگی معنا می‌شود. دمت گرم،مطلب بسیار آموزنده ای گفتی، دوست دارم العربیه❤️❤️❤️❤️❤️❤️

بسیاری از مشکلات مسلمانان بدلیل دخالت‌های آمریکاسترئیس جمهور با بیان اینکه مسلمانان همه از یک خانواده هستند و باید نسبت به هم احساس مسئولیت داشته باشند، گفت: همکاری کشورهای مسلمان برای مقابله با فشار قدرتهای بزرگ ضروری است. از بین ۵۱ کشور‌مسلمان‌ ۴۹ کشور‌ عقب مانده‌اند بجز ترکیه و‌مالزی البته با لحاظر برخی شاخصها و توجه به اینکه فقط سی درصد جمعیت مالزی مسلمانند! دین مهمترین پس‌زمینه‌ مشترک این کشورهاست که مانع از رشد و ترقی این‌جوامع می‌گردد. یک‌رنسانس دینی و سکولاریزم‌در‌این ممالک ضروری است. !!!!!!!😰یه حرف درست زدعجیبه!!!!!!!!!!