همسر سابق اسیود از تلاش‌ها درباره پرونده او می‌گوید

30/10/1400 02:22:00 ق.ظ

هدا هواشمی، همسر سابق حبیب اسیود که از او فرزندانی هم دارد، در گفت‌وگو با محمد ضرغامی از رادیوفرداُ از دادگاه حبیب‌الله چعب و تلاش‌های صورت گرفته از سوی او و دولت سوئد می‌گوید.

هدا هواشمی، همسر سابق حبیب اسیود که از او فرزندانی هم دارد، در گفت‌وگو با محمد ضرغامی از رادیوفرداُ از دادگاه حبیب‌الله چعب و تلاش‌های صورت گرفته از سوی او و دولت سوئد می‌گوید. نسخه چاپی اولین جلسه دادگاه حبیب الله چعب معروف به حبیب اسیود شهروند ایرانی- سوئدی که از او با عنوان رهبر سابق «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» یا حرکت نضال نام برده می‌شود، سه‌شنبه ۲۸ دی ماه در تهران برگزار شد.

دادگاهی عنوان اصلی این متهم ۴۸ ساله را حمله ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ به رژه‌ای نظامی در اهواز اعلام کرده است. حمله‌ای که چندین کشته و زخمی به همراه داشت. دادگاه روز سه‌شنبه، ۱۵ ماه پس از ربودن او در ترکیه و انتقالش به ایران برگزار شد. دادگاهی که در آن اتهام سوئد، دانمارک و هلند هم به پناه دادن و اجازه دادن به او و گروه متبوعش متهم شدند. در موردی هم آقای اسیود متهم شد که برای انجام عملیات‌های خود از عربستان سعودی کمک مالی گرفته است.

هدا هواشمی همسر سابق حبیب اسیود است که از او فرزندانی هم دارد. رادیوفردا با خانم هواشمی از دادگاه حبیب‌الله چعب و تلاش‌های صورت گرفته از سوی او و دولت سوئد صحبت کرده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

دنبال پرستو رفت ترکیه، به دولت سوید چه ارتباطی داره؟ دروغگو.خائن وطنفروش،شمااگربفکرمردم اهوازبودیداین همه انسان بیگناه روتوی بمب گزاراتون نمکشتید.اگرحال مادرش بده،پس حال مادرتون بچه کوچک توی تیراندازی های رژه کشته شدچیه؟این تازه یک نمونه ازاین ادمکشهاتون.

بازگشت مهدی تاج پس از ۱۶ ماه سکوت؛ از او چه سوالاتی بپرسیم؟

اتحادیه اروپا در سالگرد بازداشت ناوالنی از روسیه خواست او را آزاد کنداتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۷ دی از روسیه خواست الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین را آزاد کند.

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است

ویدیو؛ دزدی بسته‌های آمازون از قطارهای باری عبوری از لس‌آنجلسدزدها در آمریکا روزانه ده‌ها واگن باری قطارهای عبوری از لس‌آنجلس را غارت می‌کنند؛ واگن‌هایی حامل بسته‌های خریداری‌شده از شرکت‌های فروش آنلاین کالاها هستند که هیچ‌گاه به دست مشتری‌ها نمی‌رسد. اما بيمه خسارتش رو ميده چپ در یک نگاه آره چپول، فقط در کوبا و ونزوئلا بار به دست صاحبش میرسه.

آزادی «افشار محب» از زندان اردبیل پس از یک ماه بازداشت

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.