همسر احمدرضا جلالی: او تنها یک قربانی است | DW | 25.11.2020

05/09/1399 02:35 ب.ظ

ویدا مهران‌نیا همسر احمدرضا جلالی به دویچه‌وله می‌گوید هیچ مدرک محکمه‌پسندی علیه همسرش وجود ندارد. کامبیز غفوری خبرنگار آزاد، نیز می‌گوید که جمهوری اسلامی حدود دو سال پیش پیشنهاد معاوضه جلالی با اسدالله اسدی را داده است.

ویدا مهران‌نیا همسر احمدرضا جلالی به دویچه‌وله می‌گوید هیچ مدرک محکمه‌پسندی علیه همسرش وجود ندارد. کامبیز غفوری خبرنگار آزاد، نیز می‌گوید که جمهوری اسلامی حدود دو سال پیش پیشنهاد معاوضه جلالی با اسدالله اسدی را داده است. او در تماس تلفنی با خانواده‌اش ضمن اعلام این خبر گفته است که این تماس ممکن است آخرین تماس او باشد.

ویدا مهران‌نیا همسر آقای جلالی به دویچه‌وله گفت: «دیروز احمدرضا تماس گرفت و گفت دارند می‌برندش به قرنطینه اوین و از آنجا هم میبرند به رجایی‌شهر کرج برای اجرای حکم و گفت که شاید دیگه نتونه تماس بگیره و از من خواست پیگیر وضعیتش باشم.»

برخی خبرها حاکی از آن است که جمهوری اسلامی پیشنهاد معاوضه این پژوهشگر را با، دیپلمات ایرانی زندانی در بلژیک داده است. اسدی در حال محاکمه به اتهام مشارکت در طرح بمب‌گذاری در تجمع مجاهدین خلق در پاریس است.

کامبیز غفوری خبرنگار آزاد حدود ۱۰ روز پیش در توییترش نوشته بود که این خبر را از دو منبع شنیده است. او به دویچه‌وله گفت که اوایل سال ۲۰۱۹ در حاشیه یکی از نشست‌های اتحادیه اروپا از دو دیپلمات شنیده که جمهوری اسلامی پیشنهاد معاوضه اسدی با جلالی را داده اما نه سوئد و نه بلژیک این پیشنهاد را قبول نکرده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

امیدوارم آزاد بشه و برگرده کنار خانواده اش و دیگه از این غلط ها نکنه که به ایران سفر کند . شترسواری دولا دولا رژیم ج.ا. که سالهاست با سیاست شانتاژ و گروگانگیری دول اروپائی را به مماشات و تسلیم و برآوردن خواست هایش واداشته،حالا قضائیه کشورهای غربی را هدف گرفته و این بار میخواهد گروگان بیگناه دیگری را قربانی مطامع شوم خود بکند.اتحادیه اروپا بویژه آلمان،فرانسه وسوئد باید جواب قاطعی بدهند

مگه علیه نوید افکاری مدرک محکمه پسندی وجود داشت ، مگه علیه این همه انسان نارنین و باشرف ایرانی که در زندان عقاید سیاه آخوندی در بند هستند مدرک محکمه پسندی وجود داره ؟ شما اروپایها برین اون پشت با آخوند معامله کنید شما رو چه به شرافت ، 😉 از دموکراتها و اروپایی های دونگ حمایت کن آزاد میشه

همسر احمدرضا جلالی: از محل نگهداری او اطلاعی نداریم | DW | 02.12.2020ویدا مهران‌نیا همسر احمدرضا جلالی می‌گوید مقامات قضایی کشور به خانواده‌ همسرش گفته‌اند به دستور 'مقامات بالا' انتقال همسرش به زندان رجایی شهر 'چند روز' به تعویق افتاده است. با این حال هنوز از محل نگهداری جلالی خبری نیست. اینو اعدام نمیکنن اینا دنبال معاوضه هستن و از اروپا میگیرن اینا دارن محک میزنن ببینن اگر اینو بگیرن باز ب گروگان گیری و کشت کشتار ادامه بدن

همسر احمدرضا جلالی، پزشک دوتابعیتی زندانی در ایران:‌ دیگر هیچ امیدی ندارم🔺همسر احمدرضا جلالی، پزشک دوتابعیتی زندانی در ایران:‌ دیگر هیچ امیدی ندارم ویدا مهران‌نیا به صدای آمریکا گفت به آقای جلالی گفته شده: دولتهای اروپایی پیگیر پرونده تو نبوده‌اند. ما زمان کافی داده بودیم که مشکل تو را حل کنند؛ ولی تا الان مشکل تو حل نشده است اگر ایشان جاسوس بوده، زمان میدن که اروپایی‌ها مشکل را چطوری حال کنند؟ جاسوس را باید مجازات کرد! اگر جاسوس نیست، خوب چرا اینقدر آزارش می‌دهند و چرا زمان کافی به دولتهای اروپایی می‌دهند برای حل مشکل؟! گروگانگیری حکومتی!

خامنه‌ای مرگ یزدی را به همسر فوت شده او تسلیت گفت!فعالان ایرانی با توجه به اشتباهی که دربیانیه علی خامنه‌ای رهبر نظام، به مناسبت درگذشت محمد یزدی یکی بیسواد همسر اخریه منظورشه 😂 اولی ودومی واحتمالا سومین همسر زودتراز ایشان داره فانی را وداع کرده بودن 😇 بزودی خود نیز گور به گور خواهد شد. تخسیر روحانی

همسر«نازنین زاغری» از احتمال آزادی او در اسفندماه خبر داد

بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کندمنابع بریتانیایی می‌گویند دولت اين كشور احتمالا به دنبال سلب تابعيت از اسماء الاسد همسر رئیس جمهوری

احمدرضا جلالی پزشک و فوق تخصص پزشکی بحران که از سال ۱۳۹۵ در زندان به سر می‌برد، روز سه‌شنبه ۴ آذر برای اجرای حکم اعدامش به انفرادی منتقل شده است.

او در تماس تلفنی با خانواده‌اش ضمن اعلام این خبر گفته است که این تماس ممکن است آخرین تماس او باشد.

ویدا مهران‌نیا همسر آقای جلالی به دویچه‌وله گفت: «دیروز احمدرضا تماس گرفت و گفت دارند می‌برندش به قرنطینه اوین و از آنجا هم میبرند به رجایی‌شهر کرج برای اجرای حکم و گفت که شاید دیگه نتونه تماس بگیره و از من خواست پیگیر وضعیتش باشم.»

برخی خبرها حاکی از آن است که جمهوری اسلامی پیشنهاد معاوضه این پژوهشگر را با، دیپلمات ایرانی زندانی در بلژیک داده است. اسدی در حال محاکمه به اتهام مشارکت در طرح بمب‌گذاری در تجمع مجاهدین خلق در پاریس است.

کامبیز غفوری خبرنگار آزاد حدود ۱۰ روز پیش در توییترش نوشته بود که این خبر را از دو منبع شنیده است.

او به دویچه‌وله گفت که اوایل سال ۲۰۱۹ در حاشیه یکی از نشست‌های اتحادیه اروپا از دو دیپلمات شنیده که جمهوری اسلامی پیشنهاد معاوضه اسدی با جلالی را داده اما نه سوئد و نه بلژیک این پیشنهاد را قبول نکرده‌اند.

احمدرضا جلالی در اردیبهشت ۱۳۹۵ به دعوت دانشگاه تهران به ایران رفت، اما در آنجا بازداشت و به زندان منتقل شد. در پی اعلام اتهام"محاربه از طریق جاسوسی اسرائیل" برای این پژوهشگر، او به اعدام محکوم شد.

دادستان تهران احمدرضا جلالی را به"انتقال اطلاعات مربوط به پروژه‌های به کلی سرّی نظام در حوزه‌های تحقیقاتی، نظامی، دفاعی و هسته‌ای در قبال دریافت مبالغی به همراه حق شهروندی کشور سوئد برای خود و خانواده‌اش” متهم کرد.

حکم اعدام این زندانی دوتابعیتی در آذرماه سال ۹۶ به تایید دیوان عالی کشور رسید.

احمدرضا جلالی همواره این اتهام را رد کرده و گفته است که اعترافاتی که در این باره از او گرفته شده تحت فشارهای شدید بوده و از نظر قانونی قابل استناد نیستند.نامه‌ای از داخل زندان

نوشت که اتهامات «هیچگاه، نه به صورت کتبی و نه حتی شفاهی، به اینجانب اعلام نشد بلکه بازجویان اظهار می‌کردند که"تو خائنی و دارای هیچ حقوقی نیستی! هر کاری هم که برای تو انجام می‌شود فقط لطف و ارفاق از طرف ما استدر نامه احمدرضا جلالی همچنین عنوان شده بود که فرزندان خردسال او"تهدید به دستگیری و آزار" شده‌اند و به او هم"تاروز" اجازه تماس با فرزندانش داده نشده تا به او"القاء" شود که آنها دستگیر شده‌اند.

احمدرضا جلالی و ویدا مهران‌نیا دارای یک دختر ۱۸ ساله و یک پسر ۸ ساله هستند که با مادر خود در سوئد زندگی می‌کنند.گروهی از ایرانیان مقیم سوئد و نیز گروه‌های اپوزیسیون ایرانی از دولت سوئد خواسته‌اند که برای توقف اجرای حکم اعدام آقای جلالی تلاش کند. از جمله سه تشکل حزب چپ ایران (فداییان خلق)، سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) و اتحاد جمهوری‌خواهان ایران در سوئد به وزیر خارجه این کشور نامه‌ای نوشته و در آن تقاضا کرده‌اند که این وزارت‌خانه"گام‌های لازم و ضروری را برای جلوگیری از این اقدام غیرانسانی توسط جمهوری اسلامی ایران" بردارد.آن لیند، وزیر خارجه سوئد، روز سه‌شنبه پس از اعلام خبر اعدام قریب‌الوقوع آقای جلالی در توییترش نوشت که در تماس با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود مراتب نگرانی دولت سوئد را از این موضوع اعلام کرده است.

ویدا مهران‌نیا، همسر احمدرضا جلالی به دویچه‌وله می‌گوید که با دولت سوئد در تماس است و از طریق خانم آن لید، وزیر خارجه، پیگیر وضعیت همسر خویش است.

خانم مهران‌نیا می‌گوید: «انتظار من از دولت سوئد این است که خواستار لغو حکم اعدام احمدرضا شوند و او را هرچه زودتر نزد خانواده‌اش برگردانند چون هیچ مدرک محکمه پسندی علیه احمدرضا وجود ندارد و او فقط یک قربانی است.»

او تاکید می‌کند که آقای جلالی نه سیاسی است و نه تا کنون فعالیت سیاسی انجام داده است. به نظر خانم مهران‌نیا، شاید به این دلیل که"احمدرضا یک محقق بین‌المللی بوده و در کشورهای مختلف مثل بلژیک و سوئد و ایتالیا کار علمی انجام داده" علیه او پرونده‌سازی شده است. ویدا مهران‌نیا تاکید می‌کند که هیچ دلیل محکمهپسندی علیه همسرش وجود ندارد.