همسران نامزدهای انتخابات؛ زنان ناشناس

14/03/1400 03:47 ب.ظ

نام زنان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و حضور آن‌ها در فضای عمومی، از سال ۱۳۸۸ و پس از حضور «زهرا رهنورد» به همراه «میرحسین موسوی» در نشست‌های انتخاباتی مطرح شد. درباره همسران کاندیداهای انتخابات_۱۴۰۰ چه می‌دانیم؟ راستی_آزمایی گزارش EhsanMehrabi7

‌ها در فضای عمومی، از سال ۱۳۸۸ و پس از حضور «زهرا رهنورد» به همراه «میرحسین موسوی» در نشست‌های انتخاباتی به صورت جدی مطرح شد.

در آن زمان، تعدادی از اصول‌گرایان منتقد حضور زنان نامزدها بودند و حتی «طیبه صفایی»، نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی این اقدام رهنورد را با اقدامات «فرح پهلوی» مقایسه کرد. اینک اما در انتخابات ۱۴۰۰، بار دیگر نام برخی از زنان نامزدها مطرح شده است.

درباره همسران کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ چه می‌دانیم؟ *** سپیده شبستری؛ پدیده انتخابات «سپیده شبستری» پیش از آن که به نمایندگی از همسرش در گفت‌وگوی ویژه خبری حاضر و برای مردم شناخته شود، دوم اسفند ۱۳٩٨ همراه با «عبداناصر همتی» در یکی از مدارس تهران هنگام رای دادن دیده شد.

همسر همتی هشتم خرداد ۱۴۰۰ به نمایندگی از وی به برنامه خبری شبکه۲ تلویزیون رفت و واکنش‌های بسیاری را برانگیخت. شبستری در این برنامه، همسرش را از مقصران وضعیت اقتصادی مبرا کرد و در پاسخ به این پرسش که چه کسی در زندگی همتی بیشترین تاثیر را دارد، headtopics.com

:

ادامه مطلب:
iranwire »

گلایه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره روز مناظره‌های انتخاباتیگلایه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درباره روز مناظره‌های انتخاباتی: برای مناظره‌ها به فوتبال توجه کردند اما از ۱۵ خرداد غفلت ورزیدند

نامزدهای انتخابات درباره اعتراضات دی ۹۶ و آبان ۹۸ چه گفته بودند؟در حالی که خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات سراسری و زندانیان سیاسی خواستار تحریم انتخابات شده‌اند،‌ مواضع سال‌های اخیر نامزدهای انتخاب نظام نشان می‌دهد آن‌ها از سرکوب و کشتار شهروندان معترض حمایت کرده بودند.

اسامی نامزدهای میاندوره‌ای انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام شدستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۶ خود، اسامی نامزدهای دومین میاندوره انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به تفکیک استان را که صلاحیت آنان مورد تائید شورای نگهبان قرارگرفته است، اعلام کرد. |بخوانید: خبرگان

علیرضا داودنژاد خطاب به نامزدهای انتخاباتی: با سانسور چه‌گونه‌اید آقای رییس جمهور؟!

عددنما| چند نفر در انتخابات 1400 رأی اولی هستند؟موسوی سخنگوی ستاد انتخابات گفت: آمار رأی اولی‌های این دوره از انتخابات ریاست جمهوری یک میلیون و 392 هزار و 148 نفر است.

ابراهیم رئیسی :یارانه ها باید عادلانه توزیع شودکاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر موضوع پرداخت یارانه ها تاکید کرد. عمق استراتژیک کل برنامش فک کنم همین یارانه باشه 🤣 وعده روحانی که بهش عمل کرد: این بودکه کاری میکنم که به یارانه احتیاج نداشته باشید، خدایش عمل کرد، از بس پول بی ارزش شد که از ۴۵ هزار تومن بی نیاز شدیم

مطرح شدن نام زنان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و حضور آن

‌ها

در فضای عمومی، از سال ۱۳۸۸ و پس از حضور «زهرا رهنورد» به همراه «میرحسین موسوی» در نشست‌های انتخاباتی به صورت جدی مطرح شد. در آن زمان، تعدادی از اصول‌گرایان منتقد حضور زنان نامزدها بودند و حتی «طیبه صفایی»، نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی این اقدام رهنورد را با اقدامات «فرح پهلوی» مقایسه کرد. اینک اما در انتخابات ۱۴۰۰، بار دیگر نام برخی از زنان نامزدها مطرح شده است.

درباره همسران کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ چه می‌دانیم؟

***

سپیده شبستری؛ پدیده انتخابات

«سپیده شبستری» پیش از آن که به نمایندگی از همسرش در گفت‌وگوی ویژه خبری حاضر و برای مردم شناخته شود، دوم اسفند ۱۳٩٨ همراه با «عبداناصر همتی» در یکی از مدارس تهران هنگام رای دادن دیده شد.

همسر همتی هشتم خرداد ۱۴۰۰ به نمایندگی از وی به برنامه خبری شبکه۲ تلویزیون رفت و واکنش‌های بسیاری را برانگیخت.

شبستری در این برنامه، همسرش را از مقصران وضعیت اقتصادی مبرا کرد و در پاسخ به این پرسش که چه کسی در زندگی همتی بیشترین تاثیر را دارد،

:

«به گفته خودش، من.»

تسلط شبستری و ظاهر بدون پوشش چادر او نیز مورد توجه بسیار قرار گرفت. او در پایان برنامه از مردم خواهش کرد: «حتماً به آقای همتی رای دهند و مطمئن باشند که پشیمان نخواهند شد.»

او هم‌چنین در این برنامه فاش کرد که پس از تایید صلاحیت همتی، «حسن روحانی» به او گفته است باید بین ریاست بانک مرکزی و نامزدی، یکی را انتخاب کند.

همتی گفته که پدر همسرش کرمانی است و مادربزرگش همسایه خانواده همتی در تهران بوده است. او کرمانی بودن همسرش را دلیل شایعه‌ها درباره باجناق بودن او و «محمد هاشمی» دانسته و اعلام کرده هیچ نسبتی با خانواده «اکبرهاشمی رفسنجانی» ندارد.

جمیله علم الهدی؛ دختر امام جمعه و همسر رییس قوه قضاییه

پس از حضور همسر همتی در یک برنامه تلویزیونی

، «ابراهیم رئیسی»