همزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی است

06/06/1399 10:10 ب.ظ

همزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی است آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، گفت که نگاه کشورش به ایران «ساده‌پندارانه» نیست و آلمان به نقش خطرناک ایران در منطقه واقف است در حالی که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید از ۳۰ شهریور تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران به اجرا...

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، گفت که نگاه کشورش به ایران «ساده‌پندارانه» نیست و آلمان به نقش خطرناک ایران در منطقه واقف است در حالی که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید از ۳۰ شهریور تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران به اجرا درخواهد آمد، وزیر خارجه آلمان در تازه‌ترین اظهارنظر گفت که این کشور موافق تحریم تسلیحاتی ایران از طریق دیپلماتیک است.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، روز پنجشنبه ۶ شهریور میزبان گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، بود. هایکو ماس در یک کنفرانس در برلین گفت که نگاه کشورش به ایران «ساده‌پندارانه» نیست و آلمان با وقوف به نقش خطرناک ایران در منطقه، خواستار تغییر رویکرد منطقه‌ای آن کشور است.

گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، نیز در کنفرانس خبری با وزیر خارجه آلمان، با توجه به پایان دوره تحریم تسلیحاتی ایران در‌ تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) به خبرنگاران گفت که تمدید تحریم تسلیحاتی برای جلوگیری از دستیابی ایران به «تسلیحات پیشرفته و گسترش به‌کارگیری‌ آنها در خاورمیانه» ضروری است. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شورای امنیت درخواست آمریکا برای تحریم ایران را رد کردشورای امنیت سازمان ملل متحد با اکثریت آراء درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا ۲۴ شرکت چینی را تحریم کردواشنگتن ۲۴ شرکت چینی را به بهانه نقش‌شان در ساخت‌و سازها در دریای چین جنوبی در لیست تحریم‌ها قرار داد.

آمریکا 24 شرکت چینی را تحریم کرددولت آمریكا 24 شركت چینی و برخی از شهروندان این کشور را به دلیل مشاركت در فعالیت‌های نظامی‌سازی و ساخت و ساز در دریای چین تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آلمان: آمریکا برای تحریم گسترده ایران با وتو چین و روسیه مواجه خواهد شدپیش‌بینی وزیر خارجه آلمان از آینده طرح تحریم ایران | وزیر خارجه آلمان بار دیگر با تاکید بر خواست برلین بر حفظ توافق هسته‌ای ایران، تصریح کرد: ایالات متحده به دنبال تحریم گسترده علیه ایران است که مطمئنا' با وتوی چین و روسیه رو به رو خواهد شد

آمریکا یک شرکت چینی فعال در هنگ‌کنگ را به خاطر نقش در قاچاق مواد مخدر صنعتی به آمریکا تحریم کرد🔺آمریکا یک شرکت چینی فعال در هنگ‌کنگ را به خاطر نقش در قاچاق مواد مخدر صنعتی به آمریکا تحریم کرد ⚡️وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ژنگ تائو تائو، شیمیدان چینی و شرکت تحت مدیریت او را به دلیل نقش داشتن در قاچاق مواد مخدر به آمریکا تحریم کرده است.

باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر استقهرمانپور در گفت‌وگو با ایلنا: باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر است

Print this page

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، گفت که نگاه کشورش به ایران «ساده‌پندارانه» نیست و آلمان به نقش خطرناک ایران در منطقه واقف است

در حالی که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید از ۳۰ شهریور تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران به اجرا درخواهد آمد، وزیر خارجه آلمان در تازه‌ترین اظهارنظر گفت که این کشور موافق تحریم تسلیحاتی ایران از طریق دیپلماتیک است.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، روز پنجشنبه ۶ شهریور میزبان گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، بود. هایکو ماس در یک کنفرانس در برلین گفت که نگاه کشورش به ایران «ساده‌پندارانه» نیست و آلمان با وقوف به نقش خطرناک ایران در منطقه، خواستار تغییر رویکرد منطقه‌ای آن کشور است.

گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، نیز در کنفرانس خبری با وزیر خارجه آلمان، با توجه به پایان دوره تحریم تسلیحاتی ایران در‌ تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) به خبرنگاران گفت که تمدید تحریم تسلیحاتی برای جلوگیری از دستیابی ایران به «تسلیحات پیشرفته و گسترش به‌کارگیری‌ آنها در خاورمیانه» ضروری است.

آقای اشکنازی گفت: «ما می‌خواهیم ببینیم که نه تنها آلمان، بلکه دیگر كشورهای اروپایی نیز از [انقضای تحریم تسلیحاتی ایران] به جلوگیری می‌کنند» چرا که پایان تحریم تسلیحاتی علیه ایران «به ثبات منطقه کمکی نمی‌کند.»

مایک پمپئو: تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گردد

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، اعلام کرد که به دنبال فعال شدن سازوکار بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران توسط آمریکا، این تحریم‌‌ها از ۳۰ شهریور ماه باز می‌گردند.

آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است. بر اساس این سازوکار، همه تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ظرف مدت ۳۰ روز باز می‌گردد. مایک پمپئو روز پنجشنبه در توئیتی نوشت که تمام تحریم‌های ایران از ۳۰ شهریور دوباره برقرار خواهد شد.