همزمان با نزدیک شدن به پایان محکومیت نازنین زاغری، جمهوری اسلامی پرونده دیگری برای او گشوده است

21/06/1399 04:58 ب.ظ

همزمان با نزدیک شدن به پایان محکومیت نازنین_زاغری، جمهوری اسلامی پرونده دیگری برای او گشوده است نازنین زاغری خرداد ۱۳۹۵هنگام بازگشت به لندن، توسط ماموران سپاه به همراه دختر خردسالش در فرودگاه بین‌المللی تهران بازداشت و توسط دادگاه به ۵ سال زندان محکوم شد

نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی ایرانی‌تبار زندانی در ایرانهمسر نازنین زاغری بریتانیایی ایرانی تبار که در تهران زندانی است، می‌گوید جمهوری اسلامی ایران، همزمان با نزدیکی آزادی نازنین زاغری رتکلیف، قرار است او را برای پرونده جدیدی در روز یکشنبه محاکمه کند.

همسر نازنین زاغری بریتانیایی ایرانی تبار که در تهران زندانی است، می‌گوید جمهوری اسلامی ایران، همزمان با نزدیکی آزادی نازنین زاغری رتکلیف، قرار است او را برای پرونده جدیدی در روز یکشنبه محاکمه کند. این هفته ابتدا رسانه‌های حکومتی ایران خبر از محاکمه قریب الوقوع خانم زاغری دادند. روز چهارشنبه ریچارد رتکلیف در بیانیه‌ای که صادر کرد، احضار دوباره نازنین زاغری را تائید کرد. آقای رتکلیف در بیانیه خود درخواست کرده که نماینده سفارت بریتانیا در جلسه دادگاه باید حضور یابد.

نازنین زاغری خرداد ۱۳۹۵هنگام بازگشت به لندن، توسط ماموران سپاه به همراه دختر خردسالش در فرودگاه بین‌المللی تهران بازداشت و توسط دادگاه به ۵ سال زندان محکوم شد. او با بنیاد خیریه تامسون رویترز همکاری داشت که این بنیاد به توسعه رسانه در سراسر جهان کمک می‌کند. اتهام او مشارکت در «براندازی نرم» جمهوری اسلامی از طریق همکاری با مؤسسات و شرکت‌های خارجی عنوان شده است. ریچارد رتکلیف این اتهامات علیه او را «مضحک» عنوان کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حماس: جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان پس از عادی‌سازی روابط با امارات افزایش یافته استجنیش حماس اعلام کرد که اسرائیل پس از عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی جنایات خود علیه فلسطینیان را افزایش داده است. - خبرگزاری آناتولی

کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز استروحانی: *کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز است *عده‌ای فکر می‌کردند اگر اجازه عزاداری یا اگر مدارس باز شوند کرونا از کنترل ما خارج می‌شود *اما می‌بینیم که چون پروتکل‌ها رعایت می‌شود، آمار ابتلا هم در برخی مناطق کاهشی است

​بودجه سیل ۹۸ با وجود تصویب، داده نشد/ تخت جمشید ویترین کشور است، به مدیر پایگاه تذکر دادیم/ سیاست‌ کشورهای همسایه مانعِ تعامل سازنده در ثبت مشترک میراث ناملموس استمحمدحسن طالبیان از عدم پرداخت بودجه اختصاص یافته به خسارات سیل ۹۸ به میراث فرهنگی خبر داد و به لزوم توجه مدیران پایگاه‌های میراث به طرح موضوعات مرمتی در شورای راهبردی تاکید کرد. او همچنین از فعالیت انفرادی کشورهای همسایه برای ثبت میراث ناملموس مشترک گله کرد.

سراسر ایران کارگاه بزرگ ریلی است/ اتصال دریای خزر به خلیج فارس تا پایان سالمعاون رئیس جمهور، با بیان اینکه هم اکنون سراسر ایران یک کارگاه ریلی است، گفت: وزارت راه و شهرسازی با قوت این پروژه ها را ادامه و گسترش می دهد.

کوجا: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در سراسر ترکیه درحال حاضر 52 درصد استکوجا: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در سراسر ترکیه درحال حاضر 52 درصد است

مقاومت شهرداری و سازمان محیط زیست برای جابجایی آرادکوه/ مکان یابی محل جدید انجام نشده استعضو شورای شهر تهران می گوید؛ چطور گوشی لوکس را وارد می کنیم، اما در وارد کردن تجهیزات جدید پسماند عاجز هستیم؟ آیا جز این است، مشکلی که زباله های تهران برای شهر ری ایجاد کرده دغدغه ما نیست.

نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی ایرانی‌تبار زندانی در ایران

همسر نازنین زاغری بریتانیایی ایرانی تبار که در تهران زندانی است، می‌گوید جمهوری اسلامی ایران، همزمان با نزدیکی آزادی نازنین زاغری رتکلیف، قرار است او را برای پرونده جدیدی در روز یکشنبه محاکمه کند.

این هفته ابتدا رسانه‌های حکومتی ایران خبر از محاکمه قریب الوقوع خانم زاغری دادند. روز چهارشنبه ریچارد رتکلیف در بیانیه‌ای که صادر کرد، احضار دوباره نازنین زاغری را تائید کرد. آقای رتکلیف در بیانیه خود درخواست کرده که نماینده سفارت بریتانیا در جلسه دادگاه باید حضور یابد.

نازنین زاغری خرداد ۱۳۹۵هنگام بازگشت به لندن، توسط ماموران سپاه به همراه دختر خردسالش در فرودگاه بین‌المللی تهران بازداشت و توسط دادگاه به ۵ سال زندان محکوم شد.

او با بنیاد خیریه تامسون رویترز همکاری داشت که این بنیاد به توسعه رسانه در سراسر جهان کمک می‌کند. اتهام او مشارکت در «براندازی نرم» جمهوری اسلامی از طریق همکاری با مؤسسات و شرکت‌های خارجی عنوان شده است. ریچارد رتکلیف این اتهامات علیه او را «مضحک» عنوان کرده است.

در حال حاضر چندین شهروند آمریکایی و غیرآمریکایی از جمله سیامک و باقر نمازی، احمدرضا جلالی، و ارس امیری در ایران زندانی هستند.

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.