همتی: وعده‌هایم به دلیل شرایط بسیار متغیر محقق نشد؛ نزول دلار در دومین روز متوالی

13/07/1399 08:00:00 ب.ظ

پس از پذیرش انتقادها نسبت به عدم تحقق وعده‌های ارزانی ارز توسط رئیس کل بانک مرکزی ایران، قیمت رسمی و آزاد دلار روز یکشنبه بیش از هزار تومان کاهش یافت.

پس از پذیرش انتقادها نسبت به عدم تحقق وعده‌های ارزانی ارز توسط رئیس کل بانک مرکزی ایران، قیمت رسمی و آزاد دلار روز یکشنبه بیش از هزار تومان کاهش یافت. رسیدن به مرز روانی ۳۰ هزار تومان ، تحت تاثیر کاهش نرخ عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران به سیر نزولی خود ادامه داد و برای دقایقی کف ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومانی را نیز لمس کرد.

بانک مرکزی ایران روز یکشنبه قیمت عرضه هر دلار آمریکا را از طریق شبکه صرافی تحت مدیریت خود، هزار و ۴۵۰ تومان کاهش داد و به پایین‌ترین حد در ۱۳ روز گذشته رساند. همزمان با عرضه دلار ۲۷ هزار تومانی توسط شبکه رسمی صرافی‌ها، بهای آزاد دلار هم در فاصله ۲۸ هزار و ۳۰۰ تا ۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان نوسان کرد. بدین ترتیب نرخ فروش هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران در مقایسه با روز شنبه حدود هزار تومان کاهش یافت.

کاهش قیمت رسمی ارز پس از آن رخ داد که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در مصاحبه روز شنبه خود با سیمای جمهوری اسلامی گفته بود:«برخی می‌گویند شما چند بار این را گفته‌اید(وعده ارزانی ارز) ولی نشده است، ببینید شرایط بسیار متغیر است، ده‌ها میلیارد دلار ارز ما مسدود شده است و طبیعی است که در صورت آزاد شدن آنها این نرخ‌ها باقی نمی‌ماند، من هم به همین دلیل این(کاهش نرخ ارز) را می‌گویم.»

آقای همتی همچنین افزود:«حالا عده‌ای می‌خواهند انتقاد بکنند، اشکال ندارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

لغو پروازهای ترکیه به ایران تنها چند روز پس از آغاز مجددمنابع غیررسمی دلیل این تصمیم را غیر اجباری شدن تست پی سی آر توسط ایرلاین های ایرانی عنوان کرده اند. پروازهای شرکت ماهان هم دستکم برای یک ماه آینده بصورت یکطرفه تنها از استانبول به تهران خواهد بود. كير تو تركيه. اينا هم عنشو در آوردن بین ایران و ترکیه است دو برادر مسلمانند. مسائل خانوادگی ما به شما کفار_حربی بت پرست کابالیست کت و شلوار پوش برج_بابل اتحادیه_صهیونیستی_اروپا ربطی ندارد

جزییات تازه از بازداشت معترضان به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان

هشدار ایران نسبت به تعرض هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمانهشدار ایران نسبت به تعرض هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان سخنگوی وزارت خارجه: ضمن اعلام غیر قابل تحمل بودن هرگونه تعرض از سوی هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان، به همه طرف‌ها در زمینه مراقبت لازم در این خصوص هشدار جدی می‌دهیم. به قفقاز حمله کنید،...تمام مردم و حتی مخالفان از شما حمایت خواهند کرد !!! و طرفداران بومی ایران بزرگ در قفقاز...با راحتی میتونید استان آذربایجان( آران) و استان ارمنستان را در عرض ۱۵ ساعت باز پس بگیرید،. و به آغوش وطن برگردانید.شما اصطیلای اینجام این کار رو به اندازه کافی دارید. مطمعن باشید همین الان وقتش،..چون بمب اتم هم ندارید که از وقوع جنگ اتمی بترسید. اگر قدرت اتمی بشید دیگر هرگز نمیتونید به جنگ برید و ایران را پس بگیرید.. این یک فاجعه برای آینده و “ امنیت “ ایران خواهد بود، نگذارید قره باغ بدست آذربایجان بیافته...بخاطر موضوع اقتصاد دست به سینه ننشینید..این مسعله همیشه بوده و خخخخخواهد بود..

ترامپ پیش از انتقال به بیمارستان به دستگاه اکسیژن وصل شده است

برگزاری جشنواره «گنجینۀ یمن» به مناسبت روز جهانی قهوهجشنواره «گنجینۀ یمن» به مناسبت روز جهانی قهوه؛ شهر بندری مخا با نام «موکا» نیز شناخته می‌شود و نام «قهوه موکا» از نام این بندر گرفته شده‌ است. قهوه “روانی” هست یا واقعی؟ این را پرسیدم چون شما استاد هستید در مورد تشخیص روانی و واقعی مثل قیمت دلار که گفتید واقعی نیست در بازار و فقط روانی هست😂 آخوندنیوز

وزارت بهداشت عراق مردم را به زیارت از راه دور دعوت کرددرپی افزایش شیوع ویروس کرونا وزارت بهداشت عراق در اطلاعیه‌ای مردم این کشور را به زیارت از راه دور دعوت کرد.