همبستگی جشنواره فیلم زنان آلمان با سینماگران زن ایران علیه خشونت و تعرض جنسی | DW | 13.04.2022

24/01/1401 05:05:00 ب.ظ

جشنواره بین‌المللی فیلم زنان دورتموند و کلن در آلمان همبستگی خود را با زنان سینماگر ایرانی در مبارزه‌شان علیه خشونت و آزار جنسی اعلام کرد. این جشنواره اعلام کرد که از خواسته‌های آنها پشتیبانی می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم زنان دورتموند و کلن در آلمان همبستگی خود را با زنان سینماگر ایرانی در مبارزه‌شان علیه خشونت و آزار جنسی اعلام کرد. این جشنواره اعلام کرد که از خواسته‌های آنها پشتیبانی می‌کند. صدها سینماگران زن ایران با انتشار بیانیه‌ای در ۱۱ فروردین (۳۱ مارس) نسبت به خشونت، آزار و باج‌گیری جنسی در محیط کارشان اعتراض کرده بودند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در این بیانیه از جمله آمده بود: «هر فرد صاحب قدرت و شهرت در ساز و کار سینمای ایران از موقعیت خود برای قلدری، تهدید، توهین، تحقیر و تعرض به زنان بهره‌‌برداری می‌کند، بی‌آنکه نهادهای قانونی، اصناف خانه سینما، سینماگران و منتقدان آنها را وادار به پاسخ‌گویی و پذیرش مسئولیت کارشان کنند.»

جشنواره فیلم زنان دورتموند و کلن در بیانیه همبستگی خود می‌نویسد، از خواست زنان سینماگر ایرانی در مورد"پیگرد حقوقی و پاسخگو کردن عاملان این خشونت‌ها و تعرض‌ها و ایجاد یک فضای کار امن و عاری از قلدری، خشونت و تعرض جنسی" قویا حمایت می‌کند.

موضوع تازه ای نیست افشاگری درباره آنچه که"پشت پرده سینما"ی ایران رخ می دهد، موضوع تازه‌ای نیست. در سال‌های اخیر بارها زنان فعال در این عرصه نسبت به رفتارهای تبعیض‌آمیز، خشونت‌های کلامی و آزار جنسی در محیط کار خود هشدار داده بودند. headtopics.com

بجز عده ای انگشت شمار که با هنر وارد سینما شدن،بقیه تو پارتیها و خیابونها دعوت به سینما شدن.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>