العربية

العربية

هماهنگی میان اسرائیل و آمریکا از بیم واکنش احتمالی ایران به ترور فخری‌زاده

هماهنگی میان اسرائیل و آمریکا از بیم واکنش احتمالی ایران به ترور فخری‌زاده #العربية

03/12/2020 05:37:00 ب.ظ

هماهنگی میان اسرائیل و آمریکا از بیم واکنش احتمالی ایران به ترور فخری‌زاده العربية

روزنامه اسرائیلی هآرتس به نقل از منابع آگاه نوشت که افسران بلندپایه ارتش اسرائیل در نشستی با همتایان

هآرتس دراین رابطه نوشت که این هماهنگی شامل پروتکل‌هایی برای رصد پرتاب موشک به سوی اسرائیل و هدف‌های آمریکایی در منطقه گردید زیرا اسرائیل بر این باور است که ایران چه‌بسا در پاسخ به ترور فخری‌زاده، دست به چنین اقدامی بزند.این در حالی است که رسانه‌های آمریکا به نقل از دو مقام مسئول در وزارت خارجه این کشور آورده‌اند که دولت ترامپ، شمار دیپلمات‌های آمریکا در سفارت خود در بغداد و دیگر نهادهای دیپلماتیک این کشور درعراق را به نصف کاهش داده ‌است.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

این گام که نشان‌دهنده بالا‌گرفتن دامنه تنش میان واشنگتن و تهران است، چند روز پس از ترور فخری‌زاده و یک ماه پیش از سالگرد ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در حمله پهپادی آمریکا در محوطه فرودگاه بغداد، انجام گرفت.رسانه‌های ایران دوشنبه گذشته تأکید کردند سلاح بکار گرفته شده در ترور فخری‌زاده، ساخت اسرائیل بوده ‌است.

کانال ایرانی انگلیسی زبان «پرس ‌تی‌وی» در این رابطه خاطرنشان کرد که این سلاح‌ها ساخت اسرائیل است.در حالی که امیر حاتمی وزیر دفاع ایران متعهد شد که «پاسخ ما به ترور فخری‌زاده در راه بوده و قطعی است.»، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای ایران تأکید کرد که کشورش در پاسخ به طرفی که فخری‌زاده را ترور کرد، سستی نخواهد کرد. headtopics.com

سازمان انرژی هسته‌ای ایران تأکید کرده‌است که مسئولیت انفجار در سایت نطنز و ترور فخری‌زاده متوجه یک طرف است و اسرائیل در هر دو موضوع دست دارد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

هیچ غلطی نمیکنن سلیمانی هم به خاطر پروپاگاندا هم در داخل و هم در خارج بزرگش کرده بودن