هلند علیه بشار اسد به دیوان بین‌المللی لاهه شکایت می‌کند | DW | 19.09.2020

29/06/1399 10:19:00 ب.ظ

دولت هلند علیه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به خاطر نقض حقوق بشر، اعمال شکنجه و استفاده از سلاح شیمیایی در جنگ به دیوان بین‌المللی لاهه شکایت می‌کند. آلمان از این ابتکار عمل هلند پشتیبانی کرده است.

دولت هلند علیه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به خاطر نقض حقوق بشر، اعمال شکنجه و استفاده از سلاح شیمیایی در جنگ به دیوان بین‌المللی لاهه شکایت می‌کند. آلمان از این ابتکار عمل هلند پشتیبانی کرده است. بلوک تاکید کرد: «رژیم اسد بارها مرتکب جنایات وحشتناکی شده، از شکنجه و سلاح شیمیایی استفاده کرده و...

بلوک تاکید کرد: «رژیم اسد بارها مرتکب جنایات وحشتناکی شده، از شکنجه و سلاح شیمیایی استفاده کرده و بیمارستان‌ها را بمباران کرده است و اکنون قربانیان این جنایات باید عدالت را تجربه کنند.» وزیر خارجه هلند در ادامه خبر داد که آلمان و فرانسه از شکایت هلند علیه بشار اسد حمایت خواهند کرد. به گفته بلوک، دادگاه ممکن است سال‌ها به طول انجامد؛ با این حال این دادگاه"گامی مهم علیه مصونیت از مجازات در سوریه" خواهد بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید مارک روته، نخست‌وزیر هلند نیز گفته است شکایت علیه بشار اسد"پیام مهمی به دیگر دیکتاتور‌های جهان" است. هلند تصمیم شکایت علیه بشار اسد را پس از آن اتخاذ کرد که تلاش این کشور برای قرار دادن رهبری سوریه در برابر دیوان بین‌المللی لاهه، در شورای امنیت سازمان ملل متحد، به دلیل وتوی روسیه ناکام مانده بود.

دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه بالاترین مرجع قضایی سازمان ملل متحد است و تاکنون بارها عاملان جنایتکاران جنگی را محاکمه کرده است. مارک روته، نخست‌وزیر هلند می‌گوید شکایت علیه بشار اسد پیامی برای همه دیکتاتورهای جهان است headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هلند با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل از رژیم بشار اسد شکایت کردمجلس نمایندگان هلند با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل از رژیم بشار اسد به دلیل موارد نقض حقوق بشر در سوریه شکایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

بازرسان سازمان ملل متحد رژیم مادورو را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم می‌کنندبازرسان سازمان ملل متحد رژیم مادورو را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم می‌کنند بازرسان سازمان ملل متحد می‌گویند که دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا با انجام اقداماتی شامل قتل، شکنجه، و دیگر قساوت‌ها، مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9259 نفر رسید

حملات گروه‌های مسلح وابسته به ایران به منافع آمریکا در عراق ادامه دارد

شمار روزانه موارد ابتلا به کرونا در بلژیک به 1000 نفر نزدیک شدشمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در بلژیک به 978 مورد افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

مقتدی صدر خطاب به نتانیاهو: به افتتاح سفارت در بغداد فکر هم نکنرهبر جریان صدر عراق به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد که به افتتاح سفارت در بغداد فکر نکند، چراکه این اقدام پایان کار رژیم اشغالگر را رقم خواهد زد.