سیل‌زدگان, افغانستان, افغانستان, بسته غذایی, پروان, توزیع, سیل‌زده, هلال احمر

سیل‌زدگان, افغانستان

هلال احمر ترکیه به کمک سیل‌زدگان پروان افغانستان شتافت

هلال احمر #ترکیه به کمک #سیل‌زدگان پروان #افغانستان شتافت

27/08/2020 03:24:00 ب.ظ

هلال احمر ترکیه به کمک سیل‌زدگان پروان افغانستان شتافت

سازمان هلال احمر ترکیه میان خانواده‌های سیل‌زده در ولایت پروان افغانستان بسته‌های غذایی توزیع کرد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان هلال احمر ترکیه در پی وقوع سیل در ولایت پروان واقع در نزدیکی کابل پایتخت افغانستان میان خانواده‌های آسیب دیده بسته‌های غذایی توزیع کرد و با این اقدام نخستین سازمان بشردسوتانه در منطقه شد که به داد سیل ‌زدگان رسید. ( Sayed Khodaiberdi Sadat - خبرگزاری آناتولی )

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است «حوادث مرموز در خلیج فارس؛ ربایش احتمالی یک نفتکش و از دست رفتن کنترل سکان چند کشتی دیگر»

سازمان هلال احمر ترکیه در پی وقوع سیل در ولایت پروان واقع در نزدیکی کابل پایتخت افغانستان میان خانواده‌های آسیب دیده بسته‌های غذایی توزیع کرد و با این اقدام نخستین سازمان بشردسوتانه در منطقه شد که به داد سیل ‌زدگان رسید.فاتح آیتکین، مدیر میز افغانستان سازمان هلال احمر ترکیه طی گفت‌وگوی با خبرنگار «آناتول» اظهار داشت:"هلال احمر ترکیه نخستین سازمانی بود که در پی وقوع سیل کمک‌های خود را به محل حادثه رساند. همچنین از فعالیت‌های امداد و نجات در ولایت پروان نیز حمایت می‌کنیم.

وی افزود:"در این راستا میان 1000 خانواده آسیب دیده بسته‌های غذایی توزیع کرده‌ایم و تلاش‌های‌مان در این زمینه ادامه می‌دهد. ترکیه در روزهای خوب و بد دائما در کنار مردم افغانستان است و خواهد بود".گفتنی است که وزارت امور حوادث افغانستان امروز پنجشنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:"بر اساس گزارش ابتدائی ریاست مبارزه با حوادث ولایت‌های پروان، کابل، کاپیسا، میدان وردک، پنجشیر، ننگرهار، لوگر، پکتیا، پکتیکا، نورستان، لغمان و خوست بیش از 122 تن شهید، 147 دیگر مجروح شده‌اند. در میان قربانیان کودکان نیز دیده می‌شوند. پیش بینی می‌شود تعداد قربانیان و آسیب دیدگان ناشی از این سیل افزایش پیدا کند". headtopics.com

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

شمار جان باختگان بر اثر سیل در پروان افغانستان به 70 نفر افزایش یافتبر اثر جاری شدن سیل در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان افغانستان 70 نفر جان باخته‌ و ده‌ها تن دیگر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

سیل در پروان افغانستان؛ دستکم '۳۸ کشته و ۷۷ زخمی' - BBC News فارسیمقام‌های دولتی ولایت پروان در شمال افغانستان می‌گویند در نتیجه جاری شدن سیل در چاریکار، مرکز این ولایت دستکم ۳۸ نفر کشته و ۷۷ نفر زخمی شده‌اند. وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان نیز اعلام کرده براساس آمارهای ابتدایی در اثر جاری شدن سیلاب در مرکز این ولایت دستکم ۳۰ نفر کشته ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

سیل شبانه در شهر چاریکار ولایت پروان افغانستان ۳۰ قربانی گرفتولایت پروان در شمال کابل، پایتخت، واقع شده است.

دست‌کم 45 نفر بر اثر جاری شدن سیل در پروان افغانستان جان باختند

تنش بین آنکارا و واشنگتن پس از دیدار هیات حماس با اردوغاندولت ترکیه در واکنش به انتقاد آمریکا اعلام کرد که از نظر آنکارا فلسطینی‌ها گروه حماس را به طور «دموکراتیک» برگزیده‌اند و این گروه «واقعیتی بااهمیت» در منطقه محسوب می‌شود.

فرانسه به مانور نظامی کشورهای اروپایی در شرق مدیترانه پیوستوزیر دفاع فرانسه که کشورش پیش از این در همراهی با یونان به ترکیه هشدارداده بود، در توئیتی گفت که منطقه مدیترانه نباید به مکانی برای «جاه طلبی بعضی ها» تبدیل شود.