هفته هنر فرهنگ، تعقیب موسیقی خیابانی، زندانیان با نام و بی‌نام

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گرمای خرماپزان، همچنان در هواست. مدام آتش به جان جنگل‌ها می‌افتد و زاینده رود همچنان خمیازه می‌کشد از بی‌آبی. باز خبر و سخن از مبارزه با بدحجابی است و روان شدن گشت‌های عفاف و حجاب که چند وقتی است ذوق آورده و با ماموران جوان و چادری، با سنجاق سر، لبخند و دسته گل در میدانند.

از زمستان پیش و همزمان با جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، جوانان مشق کرده و ساز آموخته - دختر و پسر- در خیابان‌های اصلی شهرهای بزرگ ظاهر شدند و روحی به خیابان‌ها دادند. شهرداری‌ها میدان دادند به موسیقی خیابانی که در رشت و ساری با حرکات موزون رهگذران همراه شد. اما مطابق یک آیین چندین ساله ابتدا امام جمعه مشهد و همدان و بعد یکی از علمای قلم و سرانجام دادستان وارد موضوع شدند و به دستگیری موسیقدانان خیابان تهدید کردند.

وقتی فرماندار تهران اعلام کرد گروه‌های موسیقی که در خیابان‌ها اقدام به اجرای موسیقی می‌کنند برای فعالیت‌شان باید مجوز داشته باشند، فغان از عارف و عامی برخاست و عیسی فرهادی اکتفا نکرد و گفت موسیقی خیابانی تبدیل به تکدی گری مدرن شده است. مریم نراقی در روزنامه شهروند نوشت:"پشت چراغ قرمز هرگز از مزاحمت متکدیان مختلفی که با اشکال متفاوتی جلوی راهت سبز می‌شوند در امان نیستی. مجبور می‌شوی به یکی پول بدهی از یکی دستمال بخری و از دیگری گُل.

دبیر فرهنگی روزنامه شهروند تاکید کرد بیان این‌که نوازندگان موسیقی خیابانی متکدی هستند، نشان می‌دهد که شناختی از موسیقی وجود ندارد. موسیقی خیابانی گونه‌ای از موسیقی و هنر شهری است که از گذشته تا امروز در کشورهای مختلف وجود داشته است. در جوامع مختلف کمتر کسی را می‌توان یافت که در طول زندگی خود نوازندگان و خوانندگان خیابانی در خیابان‌ها و اماکن عمومی ندیده و صدای سازشان را نشنیده باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسعود مصاحب، از همکاری با سفارت جمهوری اسلامی در وین تا بازداشت خاموش در اوینبدرک! دعوای خانوادگی.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دمشق با آتش‌بس «مشروط» در ادلب پس از سه ماه حملات پی در پی موافقت کرد\u0627\u06cc\u0646 \u0645\u0648\u0636\u0648\u0639 \u0628\u0644\u0627\u0641\u0627\u0635\u0644\u0647 \u0645\u0648\u0631\u062f \u0627\u0633\u062a\u0642\u0628\u0627\u0644 \u0645\u0633\u06a9\u0648 \u0642\u0631\u0627\u0631 \u06af\u0631\u0641\u062a.\n\n
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بعد از توقف مذاکرات با آمریکا؛ کره شمالی در یک هفته سه آزمایش موشکی کرد🔺بعد از توقف مذاکرات با آمریکا؛ کره شمالی در یک هفته سه آزمایش موشکی کرد ⚡️کره_شمالی بامداد جمعه دست به پرتاب موشک های بالیستیک کوتاه‌بُرد به دریا در سواحل شرقی این کشور زده است. این سومین مورد از این پرتاب‌ها طی بیش از یک هفته است. گور بابای کره شمالی برادران عرزشی خزر و دارن میفروشن برای_کاسپین_بپاخیز PutinDreams2Die4CaspianSeaOfIran کره شمالی نمیخواهد این آزمایشها را متوقف کند، و اینگونه که پیش میرود نباید متوقف کند. خطر بزگ از کره شمالی نیست بلکه اول از آآمریکای انگلیسیست، بعد روسیه و بعد چین. لیکن سردسته اینها اکنون آمریکاست. آمریکا کشور بسیار خطرناکی برای سلامتی ذهنی و جسمیست. حکومت های دیکتاتور فقط زبان انهدام رو میفهن نه مذاکره
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| با مجوز روحانی قیمت نان ۱۰ ‌درصد در مراکز استان‌ها گران‌تر می‌شود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| با مجوز روحانی قیمت نان ۱۰ ‌درصد در مراکز استان‌ها گران‌تر می‌شود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

'در نتیجه توافق ابتدایی با طالبان آمریکا هزارها سرباز خود را از افغانستان خارج می‌کند'روزنامه واشنگتن پست نوشته که دولت آمریکا در حال آماد‌گی برای خروج هزاران سرباز این کشور از افغانستان پس از توافق ابتدایی صلح با گروه طالبان است. مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که در صورت توافق میان گروه طالبان و دولت آمریکا شمار سربازان این کشور در افغانستان از ۱۴ هزار به ۸ تا ۹ هزار کاهش خواهد یافت. مهاجرت آرام ایالات متحده به شرق آسیا با دست فرمون فعلی خودشونم میدونن قبل از این که آمریکا ج ا رو زمین بزنه احتمالا چین آمریکا رو خرد کنه اقتصادی که قربانی طمع و سیاست جهان خوارانه دولت های آمریکا شد و روز به روز فشل تر میشه هرچند که تلاش میکنن با چاپ دلار بی پشتوانه جلوشو بگیرن اشرف عبداله اقایان دولت شما تحویل طالبان میشود وننگ ابدی به نام شما اگر به سرعت تحول ایجاد نکنید کاشت وبرداشت تریاک برای مصارف دارویی را ازاد کنید نود پرسنت حمایت از طالبان دربین مردم خنثی میشود ومردم اجازه بازگشت به انها نمیدهند خدا کنه طالبان داخل ایران هم یک روز خارج بشن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »