هفته‌ای که گذشت به روایت تصویر - BBC News فارسی

16/06/1399 07:15:00 ق.ظ

مجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری هفته گذشته (۳۰ اوت - ۵ سپتامبر ۲۰۲۰) در نقاط مختلف دنیا

مجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری هفته گذشته (۳۰ اوت - ۵ سپتامبر ۲۰۲۰) در نقاط مختلف دنیا منبع تصویر، SABAH ARAR توضیح تصویر، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه(سمت چپ) و برهم صالح، رئیس...

منبع تصویر، SABAH ARAR توضیح تصویر، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه(سمت چپ) و برهم صالح، رئیس جمهور عراق(سمت راست) کنفرانس مطبوعاتی مشترکی را در بغداد برگزار کردند. رئیس‌جمهوری فرانسه قول داد از این کشور درمقابل چالش‌ داعش و دخالت‌های خارجی حمایت کند.

منبع تصویر، Getty Images توضیح تصویر، کودک فلسطینی خانه‌ای را در حال آتش سوزی نگاه میکند که جان سه کودک را گرفت، علت آتش سوزی استفاده از شمع برای روشن کردن اتاق اردوگاه پناهجویان النصیرات در نوار غزه بوده است. اسرائیل ماهیگیری در سواحل غزه را ممنوع کرده و گذرگاه کالا "کرم شالوم" را بسته و تحویل سوخت به نیروگاه را قطع کرده است. در این منطقه مردم حدود هشت ساعت در روز به برق دسترسی دارند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدیو نزدیکان غزاله چلابی برای او گریه می‌کنند.'‎

1,583 Likes, 37 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

موج کیهانی که حسگرها را در زمین به لرزه درآورد - BBC News فارسیتصور کنید که انرژی هشت خورشید در یک لحظه رها شود. بزرگترین 'موج ضربه‌ای' گرانشی‌ای که تا به امروز از ادغام دو سیاه‌چاله رصد شده است اینقدر قوی بود.

خاتمی به پیشواز انتخابات رفت؛ پیامی که آبی از آن گرم نمی‌شود

میان سینما و جامعه مذهبی شکاف ایجاد شده/ به مراجع حق بدهیم که به سینما اعتماد نکنند/ مدیران دهه نود شهامت مدیران اول انقلاب را ندارندیک تهیه‌کننده سینما و تلویزیون با اشاره به مشکلات پیش آمده در ساخت فیلم و سریال مذهبی و دینی، از شکاف میان جامعه مذهبی و سینمای ایران سخن گفت و بر لزوم جلب اعتماد توسط سینماگران تاکید کرد.

عکس روز: بر فراز شهری که هرگز نمی‌خوابد | DW | 04.09.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. زن جوانی با ماسکی بر صورت بر بام بلندترین بام نیویورک ایستاده است. بام بلندترین آسمانخراش نیویورک چند ماهی به علت گسترش کرونا تعطیل بود، اما سرانجام چهارشنبه دوم سپتامبر به روی عموم باز شد، تا از بلندترین نقطه شهری را تماشا کنند که خواب ندارد.

چاووش‌اوغلو: یونان بار دیگر نشان داد که طرفدار مذاکره نیستچاووش‌اوغلو: یونان بار دیگر نشان داد که طرفدار مذاکره نیست

داستان مادر بزرگ مبارزی که قلب معترضان را در بلاروس ربوده - BBC News فارسینینا بهینسکایا، مادر بزرگ ۷۳ ساله که به مدد شبکه‌های اجتماعی و پخش گسترده ویدئوهای حضورش در خیابان‌ها، به قهرمان معترضان بلاروس تبدیل شده است.