هفتمین مصاف لاروخا و آتزوری در جام ملت‌های اروپا؛ تاریخچه بازی‌های پیشین ایتالیا و اسپانیا

15/04/1400 06:31:00 ب.ظ

هفتمین مصاف لاروخا و آتزوری در مسابقات یورو؛ تاریخچه بازی‌های پیشین ایتالیا و اسپانیا جزئیات بیشتر🔽

دو تیم ایتالیا و اسپانیا تاکنون ۶ بار در چارچوب رقابت‌های جام ملت‌های اروپا با یکدیگر رقابت کرده‌اند که از این تعداد دو برد سهم ایتالیا، ۲ مساوی و یک برد در ۹۰ دقیقه به علاوه یک پیروزی در ضربات پنالتی سهم اسپانیایی‌ها بوده‌ است. از آخرین باری که آتزوری و لاروخا در جام ملت‌های اروپا با یکدیگر رقابت کردند تنها ۵ سال می‌گذرد.

جایی که شاگردان آنتونیو کونته توانستند با دو گل جورجو کیه‌لینی و گراتزیانو پله، اسپانیا را شکست دهند. اما از نخستین مصاف دو تیم در جام ملت‌های اروپا بیش از ۴۱ سال می‌گذرد.

در ادامه بازی‌های پیشین این دو تیم در رقابت‌های مختلف یورو را مرور می‌کنیم. نخستین مصاف این دو قدرت فوتبال اروپا در رقابت‌های جام ملت‌ها به سال ۱۹۸۰ باز می‌گردد. جایی که دو تیم در ورزشگاه سن‌سیرو شهر میلان در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و در نهایت به نتیجه‌ای بهتر از صفر صفر دست نیافتند. در آن مسابقات که در ایتالیا برگزار می‌شد، ایتالیا و اسپانیا به همراه انگلستان و بلژیک ۴ تیم حاضر در گروه دوم مسابقات را تشکیل می‌دادند.

پیروزی آتزوری با گلزنی ویالی در یورو ۸۸ نکته جالب این است که لوکا ویالی پس از چندین سال مبارزه با سرطان، حالا سلامتی خود را باز یافته و امشب به عنوان مدیر تیم ملی فوتبال ایتالیا روی نیمکت آبی‌پوشان می‌نشیند. روبرتو مانچینی، سرمربی ایتالیا هم در آن بازی به عنوان بازیکن اصلی وارد میدان شده بود و تا دقیقه ۶۸ هم در زمین حاضر بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.