هفتمین مصاف لاروخا و آتزوری در جام ملت‌های اروپا؛ تاریخچه بازی‌های پیشین ایتالیا و اسپانیا

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هفتمین مصاف لاروخا و آتزوری در مسابقات یورو؛ تاریخچه بازی‌های پیشین ایتالیا و اسپانیا جزئیات بیشتر🔽

این هفتمین باری است که دو تیم فوتبال ایتالیا و اسپانیا در چارچوب رقابت‌های یورو یا همان جام ملت‌های اروپا به مصاف یکیدیگر می‌روند. مصافی که تعیین خواهد کرد سرخ‌پوشان لوییز انریکه راهی فینال یورو ۲۰۲۰ خواهند شد یا آبی‌پوشان روبرتو مانچینی.

در آن دوره که مسابقات با حضور ۸ تیم برگزار می‌شد، ایتالیا در نهایت با شکست در مقابل چکسلواکی به مقام چهارم رسید و اسپانیا در همان مرحله گروهی از دور رقابت‌ها کنار رفت.هشت سال بعد بار دیگر آبی پوشان و قرمزها در مرحله مقدماتی یورو با یکدیگر همگروه شدند. آن دوره از مسابقات در آلمان غربی برگزار می‌شد و تیم‌های آلمان، ایتالیا، اسپانیا و دانمارک در گروه نخست این رقابت‌ها با یکدیگر هم‌گروه بودند. بازی ایتالیا و اسپانیا در آن دوره روز ۱۴ ژوئن و در ورزشگاه شهر فرانکفورت برگزار شد.

در مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۰۸ و در ورزشگاه ارنست هاپل شهر وین، دو تیم در مقابل هم قرار گرفتند و پس از تساوی بدون گل در ۱۲۰ دقیقه وارد ضربان پنالتی شدند. دی‌ناتاله و ده روسی روز ۲۲ ژوئن ۲۰۰۸ ضربات پنالتی خود را در مقابل ایکر کاسیاس از دست دادند تا اسپانیایی‌ها به مرحله نیمه‌نهایی راه یابند.اسپانیا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و همچنین قهرمان جهان وارد مسابقات یورو ۲۰۱۲ شده بود. در حالی که ایتالیا با چزاره پراندلی امیدوار بود بتواند نتایج ضعیف سالهای گذشته آبی پوشان را جبران کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها