هفتمین کنفرانس میانجی‌گری استانبول فردا به صورت مجازی برگزار می‌شود

16/09/2020 11:33:00 ق.ظ

هفتمین کنفرانس میانجیگری استانبول, میانجیگری

هفتمین کنفرانس میانجی‌گری استانبول فردا به صورت مجازی برگزار می‌شود

16.09.2020آنکارا/خبرگزاری آناتولیترکیه که در سال‌های اخیر یکی از کشورهای مهم برای میانجی‌گری مسائل بین‌المللی بوده و این موضوع در سازمان ملل نیز مقبولیت یافته، با تلاش برای ایجاد «آگاهی‌رسانی و ظرفیت‌بخشی» به یک برند در زمینه حل مسالمت آمیز اختلافات تبدیل شده است. شهر استانبول فردا 17 سپتامبر از"هفتمین کنفرانس میانجی‌گری استانبول" با مشارکت نمایندگان ارشد سازمان‌های بین المللی میزبانی می‌کند.

ترکیه این نقش را با معماری سازمانی چندلایه و وسیع برعهده گرفته است و از لحاظ نظری و عملی برای ایفای نقش میانجی‌گرانه تلاش می‌کند.-هفتمین کنفرانس میانجی‌گری استانبولاولین کنفرانس میانجی‌گری استانبول در سال 2012 برگزار شد و هفتمین کنفرانس نیز فردا (17 سپتامبر) با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی در استانبول برگزار می‌شود. در این کنفرانس که توسط مولود چاووش‌اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه و آنتونیو گوترش٬ دبیرکل سازمان ملل متحد افتتاح می‌شود، نمایندگان عالی‌رتبه از سازمان های بین‌المللی و شخصیت‌های معروف در زمینه میانجی‌گری گرد هم می‌آیند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

حضور دانشجو در دانشگاه را به حداقل می‌رسانیم/ پایش سلامت روزانه دانشجویان/ آموزش باری به هر جهت تبعات داردحسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: ترم جاری را بر اساس پروتکل‌ها و برنامه‌هایی که داریم به صورت تدریجی و فشرده برگزار خواهیم کرد، مثل کاری که در تابستان انجام دادیم.

نمایشگاه کتاب تهران مجازی شدنمایشگاه کتاب تهران مجازی شد معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد همزمان با اعلام برنامه‌های جایگزین نمایشگاه کتاب تهران، از احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی خبر داد.

رونمایی از تازه‌ترین محصولات اپل؛ غول دره سیلیکون سنت‌شکنی کردکنفرانس سال ۲۰۲۰ اپل روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر در حالی برگزار شد که بر خلاف سنت دیرین این غول فناوری خبری از معرفی آیفون جدید نبود.

نشست هیئت‌های صلح دولت افغانستان و طالبان امروز برگزار می‌شودهیئت‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و گروه طالبان اعلام کردند که نخستین نشست رسمی طرف‌ها امروز در دوحه برگزار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

رایزنی ظریف با سرپرست وزارت خارجه افغانستان در مورد گفتگوهای بین الافغانیمحمد جواد ظریف به صورت تلفنی با سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان رایزنی و گفتگو کرد.

امضای توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل با بحرین و امارات به میانجی‌گری آمریکااسرائیل، امارات متحده عربی و بحرین روز سه شنبه با میانجی‌گری آمریکا در کاخ سفید توافقی تاریخی را برای عادی‌سازی روابط خود به امضاء رساندند، توافقی که

ترکیه که به یک برند در زمینه میانجی‌گری تبدیل شده٬ فردا 17 سپتامبر از "هفتمین کنفرانس میانجی‌گری استانبول" با مشارکت نمایندگان ارشد سازمان‌های بین المللی میزبانی می‌کند.«سید حسین حسینی» معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره بازگشایی دانشگاه و نگرانی از ابتلای دانشجویان و اساتید به کرونا اظهار داشت: به دلیل وجود این نگرانی‌ها همچنان رویکرد اجرای دوره در این ترم الکترونیکی است و فقط برای دانشجویانی که به خاطر پایان‌نامه و رساله ضرورت دارد در آزمایشگاه حضور داشته باشند، دانشگاه باز است.به گزارش ایسنا، محسن جوادی اواخر تیرماه ۱۳۹۹، همزمان با اعلام برنامه‌های جایگزین نمایشگاه کتاب تهران، از احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی خبر داد و گفت: امکان برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی فراگیر  در دست بررسی است و حداکثر تا یک ماه آینده جزئیات آن اعلام خواهد شد.گفته می‌شود بحران شیوع کرونا دلیل اصلی عدم ارائه آیفون جدید بوده است.

16.09. وی در ادامه افزود: این ترم را بر اساس پروتکل‌ها و برنامه‌هایی که داریم به صورت تدریجی و فشرده برگزار خواهیم کرد، مثل کاری که در تابستان انجام دادیم؛ بنابراین رویکرد همچنان این است که تا آنجا که بتوانیم حضور دانشجویان را به حداقل برسانیم.2020 آنکارا/خبرگزاری آناتولی ترکیه که در سال‌های اخیر یکی از کشورهای مهم برای میانجی‌گری مسائل بین‌المللی بوده و این موضوع در سازمان ملل نیز مقبولیت یافته، با تلاش برای ایجاد «آگاهی‌رسانی و ظرفیت‌بخشی» به یک برند در زمینه حل مسالمت آمیز اختلافات تبدیل شده است. بدیهی است در شرایط موجود کشور، به منظور جبران بخشی از خسارت‌ها و ضرر و زیان ناشی از عدم برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و نیز با هدف تامین سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی، اندیشیدن تمهیدات لازم برای فروش کتاب مورد انتظار است. شهر استانبول فردا 17 سپتامبر از"هفتمین کنفرانس میانجی‌گری استانبول" با مشارکت نمایندگان ارشد سازمان‌های بین المللی میزبانی می‌کند. حسینی در خصوص نحوه برگزاری و پذیرش دانشجویان در ترم تابستان گفت: در تابستان بیش از هزار نفر از دانشجویان را در خوابگاه‌ها داشتیم، ولی همه اینها در اتاق‌های یک نفره یا دو نفره بودند. ترکیه این نقش را با معماری سازمانی چندلایه و وسیع برعهده گرفته است و از لحاظ نظری و عملی برای ایفای نقش میانجی‌گرانه تلاش می‌کند. والدین می‌‌توانند برای بچه‌هایی که آیفون ندارند موبایل مچی (مثل ساعت مچی) تهیه کنند.

-هفتمین کنفرانس میانجی‌گری استانبول اولین کنفرانس میانجی‌گری استانبول در سال 2012 برگزار شد و هفتمین کنفرانس نیز فردا (17 سپتامبر) با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی در استانبول برگزار می‌شود. وی در پاسخ به این سوال که پیش‌تر بنا بود، ۹۰ درصد آموزش‌ها در دانشگاه‌ها مجازی باشد، آیا این برنامه همچنان به قوت خود باقی است؟ گفت: به طور ثابت نمی‌توان بیان کرد؛ به طور مثال در حوزه علوم انسانی عمدتا کلاس‌ها مجازی است، ولی در حوزه تجربی بخش حضوری بیشتر خواهد بود؛ به خصوص دانشجویانی که برای کار پایان‌نامه و رساله خود نیاز به حضور در آزمایشگاه دارند؛ اما رویکرد اصلی این است که جمعیت اصلی دانشجویان در دانشگاه حضور نداشته باشند، مگر این که شرایط تغییر کند. در این کنفرانس که توسط مولود چاووش‌اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه و آنتونیو گوترش٬ دبیرکل سازمان ملل متحد افتتاح می‌شود، نمایندگان عالی‌رتبه از سازمان های بین‌المللی و شخصیت‌های معروف در زمینه میانجی‌گری گرد هم می‌آیند. نمایندگان ویژه سازمان ملل در گذشته مانند غسان سلامه، استفان دی میستورا و آلوارو دو سوتو، نمایندگان سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری در اروپا، اتحادیه آفریقا و سازمان توسعه بین دولتی و همچنین پروفسور ویلیام زارتمن از نام‌های مشهور در زمینه میانجی‌گری بین‌المللی در این کنفرانس مجازی شرکت خواهند کرد. در هر صورت حین ورود دانشجویان سعی می‌شود، حتما پایش سلامت انجام گیرد و روزانه بررسی می‌شوند. انتظار می‌رود در نشست مذکور که از سه پانل اصلی"وضعیت کنونی در مناطق درگیری، پویایی درگیری و صلح در دوره پسا کرونا و رابطه دیجیتالی شدن و ایجاد صلح" تشکیل شده است، چالش‌های فعالان صلح از ابتدای شیوع ویروس کرونا و نحوه تأثیر اپیدمی بر پویایی درگیری به طور مفصل مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد. کنفرانس امسال به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کووید-19 به صورت مجازی برگزار و به طور زنده از یوتیوب پخش خواهد شد که یک نوآوری محسوب می‌شود. اگر دستورات و هشدارهای علمی را به خوبی رعایت کنیم، در عین حالی که شرایط آموزشی‌مان را جلو می‌بریم، می‌توانیم دیگر دغدغه‌هایمان را به حداقل برسانیم. تراشه‌ای که همه منتظر بودند تا نخست آن را روی آیفون ۱۲ ببینند.

سازماندهی آنلاین با ابتکار"دیپلماسی دیجیتال" که سال پیش در «یازدهمین کنفرانس سفرا» توسط چاووش‌اوغلو اعلام شد نیز مطابقت دارد. -تمام طرفداران و علاقمندان به میانجی‌گری برای صلح را گرد هم می‌آورد کنفرانس میانجی‌گری استانبول توسط وزارت خارجه ترکیه برگزار و تمام طرفداران و علاقمندان به میانجی‌گری برای صلح از جمله سیاستمداران، دیپلمات‌ها، اساتید دانشگاه، کارشناسان و دانشجویان را گرد هم آورده و آخرین تحولات و مسائل روز در زمینه میانجی‌گری مورد بحث و ارزیابی قرار می‌گیرد. نگاه اصلی به دانشگاه این است که چقدر آموزش باکیفیت ارائه می‌دهد و رنکینگ دانشگاه به جز در مباحث علمی و پژوهشی که مطرح می‌شود عمدتا حول و حوش کیفی بودن  آموزش است. تا کنون تاثیرات تحولات دیجیتال بر پویایی تضاد، نیاز به هماهنگی و مکمل در زمینه میانجی‌گری، نقش سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در میانجی‌گری، رابطه توسعه پایدار و صلح و اهمیت فراگیرشدن میانجی‌گری با تمرکز بر موارد مختلف در این کنفرانس‌های سازمان یافته، مورد بحث قرار گرفته است. همچنین این کنفرانس‌ها نقش مهمی در توسعه ظرفیت میانجی‌گری در سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا و سازمان همکاری اسلامی داشتند. وی در پاسخ به این سوال که آیا بررسی  در خصوص افت کیفیت یادگیری دانشجویان نسبت به سال‌های قبل صورت گرفته است یا خیر؟ گفت: دانشگاه تهران از دهه ۸۰ مرکز یادگیری الکترونیکی داشته، ولی این سطح آموزش الکترونیکی یک دفعه اتفاق افتاد. در این راستا ترکیه از سال 2017 پیشگام برگزاری یک کنفرانس مشابه برای سازمان همکاری اسلامی شد.

- ابتکارات میانجی‌گری در سازمان‌های بین‌المللی ترکیه برای معرفی و تاکید اهمیت به میانجی‌گری صلح از راه دیپلماسی پیشگیرانه در سال 2010 با همکاری فنلاند در چارچوب ضوابط سازمان ملل متحد، طرح"میانجی‌گری برای صلح" را راه اندازی کرد. تجربه خوبی بوده، اما مساله پهنای باند از موضوعات مهم است. این ابتکار مورد توجه و حمایت قرار گرفت و در این راستا"گروه دوستان میانجی‌گری" متشکل از 60 عضو از جمله 52 کشور و 8 سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای تشکیل شد. موفقیت این ابتکار ترکیه در سازمان‌ملل باعث تشکیل کنفرانسی مشابه در سازمان امنیت و همکاری اروپا و سازمان همکاری اسلامی شد. لینک کوتاه. این موفقیت باعث شد تا ترکیه در هر سه گروه مذکور به عنوان رئیس مشترک برگزاری این کنفرانس‌ها حضور داشته‌باشد. .