هفته هنر و فرهنگ؛ ۱۲۰ سالگی بی رونق سینما، بازگشت گودو، حذف دختران نقاشی - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

هفته هنر و فرهنگ؛ ۱۲۰ سالگی بی رونق سینما، بازگشت گودو، حذف دختران نقاشی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

چیزی نمانده به پاییز، روز ملی سینما بود. صنعتی که میلیون‌ها خریدار دارد و هزاران در آن مشغولند و مانند بیشتر جهان، سالن سینماها خالی است. اما تغییر عادات با تغییر رسانه‌های نو، تماشای فیلم به درون خانه‌ها منتقل شده و کرونا، بیشتر سینماهای جهان را بسته. روز ملی سینما بود و ۱۲۰ سال بعد از روزی که مظفرالدین شاه قاجار فیلم را دید و دستگاهی خرید و آورد و با آن فیلم هایی گرفته شد، پیش از آن که تمام اروپا و آمریکا با این صنعت آشنا شده بودند.

شادمهر راستين همزمان با روز ملی سینما در اعتماد، عشق به سینما را تعریف کرد: عشق سينما، شهرش سينماست. آدرس كه مي‌دهد به نزديك‌ترين سالن سينماست. پاتوقش در يكی از سينماهاي دور و برش خلاصه می‌شود. شهر را در فيلم‌هايش می‌شناسد. به دوستانش با افتخار می‌گويد «اين همون خيابونِ كه تو شب‌های روشن، هانيه توسلی توش راه می‌رفت» يا «اين همون پارك است كه فريبرز عرب‌نيا تو شوكران منتظر همسرش» بود.

اهل هنر هر کدام به طریقی حسرت خود را باز نمودند. بزرگمهر حسین پور، با نقاشی خود از چهره بهرام بیضایی، انگار فریاد زد که اگر هنرهفتم در ایران آن ارزش را داشت که باید، چرا بیضایی نتوانست دیگر این جا کار کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسیبه گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مایکروسافت: هکرهایی از روسیه، چین و ایران انتخابات آمریکا را هدف گرفته‌اند - BBC News فارسیشرکت مایکروسافت می گوید که هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تجسس بر افراد و گروه هایی که در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا فعال هستند تلاش می کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

طالبان 22 تن از زندانیان نیروهای امنیتی را در ولایت هلمند آزاد کردطالبان 22 تن از زندانیان نیروهای امنیتی را در ولایت هلمند آزاد کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارتش یونان بازسازی اردوگاه موریا را از سر گرفت - BBC News فارسیدرحالی که ارتش یونان بازسازی اردوگاه موریا را در میانه اعتراضات از سر گرفته وزیر کشور آلمان از پذیرش دست کم 400 کودکان پناهجوی این اردوگاه توسط آلمان و فرانسه هلند و فنلاند خبر داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دولت ترامپ ۸۸۰۰ کودک مهاجر را از آمریکا اخراج کردچگونه مدارس اروپا با کووید-۱۹ کنار می‌آیند؟ | دانش‌آموزان پس از ماه‌ها تدریس غیرحضوری به دلیل همه‌گیری کرونا، اکنون به زمان بازگشایی مدارس رسیده‌اند و دولت‌ها در کشورهای مختلف تلاش دارند که دانش‌آموزان به کلاس‌های درس بازگردند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد دادمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد داد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »