هشدار عفو بین‌الملل درباره «خطر اعدام» برای علی یونسی و امیرحسین مرادی

02/09/1400 11:52 ق.ظ

سازمان_عفو_بین‌الملل با انتشار نامه‌ای خطاب به رییس قوه_قضاییه ایران خواهان آزادی فوری علی_یونسی و امیرحسین_مرادی، دو دانشجوی نخبه ایرانی شد. اخبار_ایران اعدام

بدون اعلام دلیل دستگیری، با ضرب‌وشتم شدید توسط ماموران بازداشت شدامیرحسین مرادی، دانشجوی فیزیک و برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری، نیز همان روز بازداشت شددر بخشی از نامه سازمان عفو بین‌الملل درباره نحوه بازداشت این دو دانشجو آمده است: ماموران وزارت اطلاعات برای دریافت اعترافات اجباری از علی یونسی و امیرحسین مرادی، آن‌ها را به شدت کتک زده و مدتی طولانی در سلول‌های انفرادی نگه داشته‌اند.

در نامه عفو بین‌الملل به اظهارات علی یونسی در خصوص جراحت ناشی از ضرب و شتم در حین بازداشت از ناحیه چشم آمده است که این دانشجوی بازداشت شده هیچ کمک پزشکی دریافت نکرده و چراغ سلول او در تمامیساعت روشن است .

عفو بین‌الملل یادآور شده است که مسئولان قضایی در موضع‌گیری‌های علنی خود این دو نفر را به وابستگی به «ضد انقلاب» متهم کرده‌ و بهانه این اتهام را «گرایش و یا همکاری واقعی و یا فرضی برخی از اعضای خانواده آن‌ها با سازمان مجاهدین خلق» عنوان کرده‌اند.

مقامات قضایی در عین حال گفته بودند که در محل زندگی این دو دانشجو مواد منفجره کشف شده. اتهامی که هر دو آن را رد کرده و ساختگی خواندند. آن‌ها همچنين به شرکت در یک اجتماع اعتراضی صلح آمیز در دیو کندن پوسترهای مقامات ارشد حکومتی متهم شده‌انددر بخش ديگری از این نامه گفته می‌شود: در سیزده ماهی که از بازداشت این دو نفر می‌گذرد آن‌ها حق ملاقات با وکیل نداشته‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

هشدار عفو بین‌الملل درباره خطر اعدام علی یونسی و امیرحسین مرادی | DW | 23.11.2021سازمان عفو بین‌الملل نسبت به خطر اعدام دو دانشجوی زندانی در ایران، علی یونسی و امیرحسین مرادی هشدار داد. این دو دانشجوی نخبه از بهار سال گذشته در زندان هستند و به فساد فی‌الارض متهم شده‌اند. این حرومزاده ها می‌کشند کسی هم نمی‌تواند کاری کند. جمهوری اسلامی صده ای است که باید پشت سر بزاریم، الان هرچی مخالفت کنیم جز مرگ نتیجه نداره برامون پس بهتره بجای مخالفت با نجنگیدن با غرب مخالفت کنیم.

اسرائیل به جامعه جهانی درباره دستیابی ایران به بمب اتم هشدار دادآیال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل هشدار داد در صورت دستیابی ایران به بمب اتم، جهان با تهدیدهای بی‌سابقه‌ای روبرو خواهد شد.او یک‌شنبه 21 نوامبر طی همایشی من که میگم ایران همین الان هم داره بکب اتم وگرنه انقدر کری نمیخوند گوه خوردی برنامه_اتمی_ایران برجام فلسطین مشاور امنیت ملی اسرائیل همچنین دستیابی ایران به بمب اتم را مقدمه‌ای برای مسابقه تسلیحات اتمی در منطقه و فروپاشی پیمان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای دانست.

هشدار نزار زکا به ایرانیان دو تابعیتی درباره بازگشت به ایرانبیچاره چشش ترسیده، با همین حرفها و دعوتنامه تشریف برد یه راست اوین🤣🤣 دمش گرم ول کن رژیم و اینجور تعارفات رژیم نیست👍

هشدار سازمان ملل درباره پیامدهای بحران نظام بانکی افغانستان | DW | 22.11.2021از زمان کسب قدرت توسط طالبان، ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان بلوکه شده و سامانه بانکی در معرض سقوط قرار دارد. سازمان ملل نسبت به خطر درهم شکسته شدن نظام بانکی افغانستان هشدار داده است.

هشدار سازمان ملل درباره احتمال فروپاشی نظام بانکی افغانستاندر تازه‌ترین گزارش خود درباره اوضاع افغانستان در سایه حکمرانی طالبان، سازمان ملل متحد هشدار داد که نظام بانکی این کشور به دلیل کاهش ذخایر بانکی و ناتوانی Zabehulah_M33 طالبها مجبور هستند تااستقلال خود را از پاکستان گرفته و برای آبادانی کشور کمر بسته کنند. افغانستان!!؟؟؟

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران از چهارشنبهاداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به انباشت آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا از چهارشنبه (۳ آذرماه) هشدار داد.