هشدار جهانی آمریکا درباره فروش هرگونه الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران

26/09/1398 01:25 ق.ظ

آمریکا به همه اشخاص حقیقی و حقوقی در دنیا هشدار داده که در صورت انتقال یا صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران تحریم خواهند شد. مقامات آمریکایی می گویند که این مواد در صنعت فولاد ایران که واشنگتن آن را تحریم کرده است نقش حیاتی دارند.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودآمریکا به همه اشخاص حقیقی و حقوقی در دنیا هشدار داده که در صورت انتقال یا صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران تحریم خواهند شد.وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه (۱۶ دسامبر) طی بیانیه ای اعلام کرد که این مواد در صنعت فولاد ایران کاربرد اساسی دارد؛ صنعتی که تحت تحریم های آمریکا قرار دارد.

وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه (۱۶ دسامبر) طی بیانیه ای اعلام کرد که این مواد در صنعت فولاد ایران کاربرد اساسی دارد؛ صنعتی که تحت تحریم های آمریکا قرار دارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی با صدور فرمانی صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرد. او در عین حال ابراز امیدواری کرد که روزی با رهبران ایران پشت میز مذاکره بنشیند.

علت هشدار جهانی تازه درباره صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی (Petroleum coke) به ایران مشخص نیست. بیانیه وزارت امور خارجه تاکید کرده است حتی اگر مواد یادشده به صنعت فولاد ایران منتقل نشوند باز هم امکان تحریم شدن از سوی آمریکا وجود دارد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

دولت جنایتکار امریکا در زشت خویی و شرارت بی نظیر و به یقین شیطان بزرگ است،ولی با این همه فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی بازهم در رسیدن به هدفش که تغییر رژیم جمهوری اسلامی است شکست خواهد خورد،با این تحریمها،تنها ایرانیان از امریکا متنفرتر و بیزارتر خواهند شد باشه بابا باشه

مرقد یک «امامزاده» در ایران به آتش کشیده شد

پیش‌نویس لایحه مربوط به توافق‌نامه ترکیه با لیبی در مجلس ملت کبیر به تصویب رسیدپیش‌نویس لایحه مربوط به توافق‌نامه ترکیه با لیبی در مجلس ملت کبیر به تصویب رسید

قطر: درحال میانجیگری میان ایران و آمریکا نیستیم/ باید تمایل ایران برای گفت‌وگو را جدی‌تر بگیریموزیر امورخارجه قطر با تاکید بر اینکه کشورش در حال میانجی‌گری میان ایران و آمریکا نیست، گفت: ما باید ابراز تمایل ایران برای تعامل با منطقه را جدی‌تری بگیریم. فعلا مورد جدی موشکهای ویران کننده، مزدوران منطقه‌ای و تنفر فراگیر ملی موضوعات مورد بحث درباره حکومت ویران کننده ایران یعنی جمهوری اسلامی است. مرگ_بر_خامنه_ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

سیل مهاجرت طبقه متوسط ایران به ترکیهدر سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۰ هزار ایرانی به این کشور همسایه گریخته‌اند. بخش عمده‌ای از این گروه مهاجران تحصیل کرده و کارآفرینان سکولار بوده‌اند که ترکیه را مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری همچنین فرار از قوانین سخت اسلامی می‌دیدند. خوش به حالشون ره میخانه و مسجد کدام است که هر دو بر من مسکین حرام است قدرت خدا نه توان وایسادن تو ایران عزیزرو دارم نه پای رفتن به ترکیه نازنین:))) کاش به جا ترکیه آمریکا همسایه ما بود.معرکه بود.دیگه نمیرفتیم ترکیه

بازگشت ایران به لیست سیاه FATF تکذیب شددر پی مطرح شدن برخی خبرها درباره بازگشت جمهوری اسلامی ایران به لیست سیاه کارگروه اقدام مالی (FATF)، رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بازگشت ایران به لیست سیاه FATF را تکذیب کرد این رشتو را برای ثبت در تاریخ می نویسم تا نسل های آینده این سرزمین نگویند آن سالها همه لال شده بودند وقتی لابی وارداتچی ها در دولت و مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی ، اقتصاد کشور را به خاک سیاه نشاند آنهم دقیقا در اوج جنگ فراگیر اقتصادی علیه ملت بزرگ ایران وزارت_واردات

عفو بین‌الملل: اعتراضات ایران ۳۰۴ کشته به جای گذاشته است | DW | 16.12.2019سازمان عفو بین‌الملل گزارشی تازه در باره اعتراضات اخیر در ایران منتشر کرده و شمار کشته‌شدگان را بالاتر از رقم‌های پیشین اعلام کرده است. این سازمان حقوق بشری در گزارش خود مرگ ۳۰۴ نفر را تأیید کرده است. تا کنون 17 هزار ترور در ایران توسط گروهک ها انجام شده ولی سازمانهای حقوق بشری و سیاسی یک کلمه در این مورد حرف نزدن. ایا این 17 هزار بیگناه حقوق انسانی ندارند؟

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودآمریکا به همه اشخاص حقیقی و حقوقی در دنیا هشدار داده که در صورت انتقال یا صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی به ایران تحریم خواهند شد.

وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه (۱۶ دسامبر) طی بیانیه ای اعلام کرد که این مواد در صنعت فولاد ایران کاربرد اساسی دارد؛ صنعتی که تحت تحریم های آمریکا قرار دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی با صدور فرمانی صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرد. او در عین حال ابراز امیدواری کرد که روزی با رهبران ایران پشت میز مذاکره بنشیند.

علت هشدار جهانی تازه درباره صادرات الکترود گرافیتی و کک نفتی (Petroleum coke) به ایران مشخص نیست.

بیانیه وزارت امور خارجه تاکید کرده است حتی اگر مواد یادشده به صنعت فولاد ایران منتقل نشوند باز هم امکان تحریم شدن از سوی آمریکا وجود دارد.

کک نفتی یکی از محصولات حاصل از پالایش نفت خام است که در صنایع مختلف از جمله فولاد کاربرد دارد. الکترود گرافیتی نیز یکی از مهمترین موادیست که در تولید فولاد از آن استفاده می شود که فقدانش می تواند خط تولید را از کار بیندازد.