هشدار آمریکا به چین: کمک غیرمسئولانه به انتقال نفت ایران را متوقف کنید

24/07/1398 02:56:00 ب.ظ

کاخ سفید نسبت به همکاری پنهانی شرکت‌های کشتیرانی چین برای کمک به دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران هشدار داد.

کاخ سفید نسبت به همکاری پنهانی شرکت‌های کشتیرانی چین برای کمک به دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران هشدار داد. آمریکا ۲۵ سپتامبر گذشته ۵ شرکت خصوصی و دو شرکت دولتی حمل و نقل دریایی را به اتهام حمل نفت ایران و نقض تحریم‌های این کشور تحریم کرد.

در واکنش به این اقدام آمریکا، ۱۴ تانکر نفتی متعلق به شرکت دولتی کوسکو سیستم ارسال اطلاعات مکان‌یابی خود را در فاصله ۳۰ سپتامبر تا ۷ اکتبر خاموش کردند.

هر چند شرکت ایکون که در زمینه ردیابی کشتی‌ها فعالیت می‌کند، این خبر را تائید کرده ولی مقام‌های رسمی شرکت دولتی کوسکو با انتشار اطلاعیه‌ای هر گونه امتناع تانکرهای تحت مالکیت این شرکت را برای اختفاء محل تردد خود رد کرده است.

در پی تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران که با هدف به صفر رساندن فروش نفت این کشور اعمال شده، صادرات روزانه نفت ایران از ۲.۵ میلیون به کمتر از ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است. آمریکا معتقد است، چین به عنوان به بزرگ‌ترین مشتری نفت ایران همچنان به این کشور در دور زدن تحریم‌های نفتی ایالات متحده کمک می‌کند ولی این کشور تا کنون افزون بر تحریم شرکت‌های حمل و نقل چینی راهی برای توقف این همکاری پیدا نکرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

هشدار شمخانی در مورد احیاء مجدد داعش از سوی آمریکاالکساندر لاورنتیف فرستاد ویژه رئیس جمهور روسیه با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و دو طرف پیرامون آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی گفت‌وگو کردند. عجیب است ، که چرا این سال هاجنگ های رودرو تبدیل به جنگ_نیابتی و حتی اخیرا نیز تبدیل به جنگخجالتی گردیده است . من نبودم دستم بود تقصیرآستینم بود گوه خوری قهرمانانه

هشدار نسبت به درگیری‌های خشونت‌آمیز میان کردها و ترک‌های مقیم آلمان | DW | 14.10.2019حدود یک میلیون شهروند آلمان کردتبار هستند. کارشناسان هشدار می‌دهند که حمله ترکیه به کردهای سوریه می‌تواند باعث بروز درگیری‌های خشونت‌آمیز میان آنها و طرفداران اردوغان شود. تاکنون چند درگیری گروهی رخ داده است. خوب مرکل کمونیست برای چی پیروان خردوغان مغول روراه داده.

روحانی آمریکا را به ارتکاب 'جنایت ضد بشری' متهم کرد | DW | 15.10.2019حسن روحانی می‌گوید خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ننگ است و این ننگ با تحریم دارو و مواد غذایی افزون‌تر می‌شود. این اقلام به طور رسمی مشمول تحریم‌های آمریکا نیستند اما تحریم‌های مالی و بانکی واردات آنها را دشوار می‌کند. پس چطوره ک اینا میخوان دارو صادر کنند و برا عرعربعین هزاران تن دارو فرستادن؟ دارو هست ولی این جماعت گدازاده و مردم آزار، میخوان سیاه بفروشند و ملت را آزار دهند ، و بندازنش تقصیر آمریکا! ولی دیگر حناشون رنگی ندارد‼️😪 جای زر زدن جواب بدین چطور تحریم هستین ۱۶۰تن دارو میره عراق برای عر بعین مرگ_بر_جمهوری_اسلامی مرگ مرگ_بر_خامنه_ای واردات توسط چه کسانی؟ امثال بچه های نعمت زاده؟ پس چرا صرافی ها تحریم نیستند؟ شرکت هایی را که دست به خلاف زده تحریم شده اند منحل کنید.

وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کردوزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کرد ترکیه اعضای پ‌ک‌ک را یک گروه تروریستی می‌داند و می‌گوید که این عملیات با هدف مقابله با تروریسم و ایجاد یک منطقه حائل امن در امتدادهای مرزهای مشترک دو کشور انجام می‌شود مثلا با این توضیح میخواهید چی را توجیه کنید از نظر هر انسان آزاده ای ترکیه یه کشور فاشیستی و نژادپرسته واردوغان یه دیکتاتور و جانی بلفطره روسیه,باتوان موشکی به ایران میداند حکومتی بدون تدبیر دارد,طعمه های لازم برای اعمال قدرت و حاکمیت روسیه یکی یکی جور می کند,سوریه و عربستان و امارات و..ومناسبات تجاری امریکا بااین کشورها کم رنگ می کند تادرمسیر رشد و توسعه مانند ژاپن و کره قرار نگیرند بازار خوبی برای روس واروپاباشند

عملیات سایبری آمریکا علیه ایران در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستانخبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی به نقل از مقامات آمریکا گزارش داده است که این کشور در پی حملات به تاسیسات نفتی عربستان در ماه گذشته، یک عملیات سایبری مخفیانه را علیه ایران اجرا کرده است.

تذکر آمریکا به شرکت چینی درباره دور زدن تحریم‌های علیه ایرانآمریکا به شرکت یک چینی در مورد دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران هشدار داد.