هشدار آنتونیو گوترش درباره پیامدهای حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه | DW | 09.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به عواقب عملیات نظامی ترکیه در شمال و شرق سوریه ابراز نگرانی شدید کرد. ترکیه اعلام کرده است که راه ارتباطی کردها در مرز عراق و سوریه را مورد حمله قرار داده است.

فخرالدین آلتون، مدیر ارتباطات ترکیه در گفت‌وگو با روزنامه"واشنگتن پست" خبر از آغاز قریب‌الوقوع عملیات نظامی ترکیه در شمال و شرق سوریه داده است. او خطاب به رزمندگان وابسته به یگان‌های مدافع خلق گفته است که پیش از آغاز حمله فرصت دارند خود را تسلیم کرده و به نیروهای نظامی ترکیه بپیوندند.

شبه‌نظامیان کرد وابسته به یگان‌های مدافع خلق در شمار متحدان آمریکا در جنگ با داعش بوده‌اند. این در حالی است که ترکیه آن‌ها را وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه و یک سازمان تروریستی می‌داند.بر اساس گزارشی که خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه ۱۷ مهر منتشر کرده، ترکیه بر حضور نظامی خود در آقچه‌قلعه، واقع در نزدیکی مرز سوریه افزوده است.

هدف از این حمله قطع امکان کمک‌رسانی به کردهای مستقر در شمال سوریه اعلام شده است. ترکیه این اقدام نظامی را برای شروع حمله خود به شمال و شرق سوریه الزامی دانسته است. دبیرکل سازمان ملل از طرفین درگیر در این رویارویی احتمالی خواستار خویشتن‌داری کامل شده است. گوترش از ترکیه خواسته‌است جان و امنیت افراد غیرنظامی را به مخاطره نیاندازد و راه‌های کمک‌رسانی به مردم را مسدود نکند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

رئيس سازمان ملل ماهانه ٣٣٠٠٠دلار حقوق ميگيرد وتنها وظيفه اش ابراز نگراني كردن است

لعنت به ترامپ و امریکا ،ایران صد شرف داره به این احمق

مردک زبان نفهم احمق اردوغان بشین سرجات توله

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت دفاع ترکیه: تدارکات‌مان برای حمله نظامی به سوریه کامل شدوزارت دفاع ترکیه شامگاه دوشنبه 7 اکتبر اعلام کرد که این کشور تدارکاتش برای حمله نظامی احتمالی به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اداره خودگران کُردها: هرگونه حمله ترکیه به شمال سوریه باعث بازگشت داعش می‌شوداداره خودگردان کُردها در شمال و شرق سوریه دوشنبه 7 اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگونه حمله ترکیه واقعا؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خطر قدرت‌گیری مجدد داعش در اثر حمله ترکیه به سوریه جدی است | DW | 08.10.2019نیروهای دموکراتیک سوریه قدرت‌گیری داعش را یکی از پیامدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌دانند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که حمله ترکیه به کردها در شمال سوریه به مبارزه علیه 'دولت اسلامی' (داعش) آسیب می‌زند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده: ترکیه به‌زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می کند🔺ایالات متحده: ترکیه به‌زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می کند ⚡️کاخ سفید اعلام کرد ترکیه به زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می‌کند و ارتش آمریکا از این عملیات حمایت نخواهد کرد و نقشی نیز در آن نخواهد داشت. يعني بي شرفتر از آمريكايي ها خودشونن اين كردها از متحدين امريكا در مقابل داعش بودن حالا كه كارش با كردها تموم شده اين بدبختهارو سپرد دم تيغ اردوغان کثافت کله قرمز ترامپ ، داعش روبدست کردهاازبین بردبعدفروختشون به مغولهای سگ ترکیه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران، روسیه، عراق، ترکیه، سوریه و اروپا باید درباره داعشی‌های اسیر شده تصمیم بگیرندترامپ: ایران، روسیه، عراق، ترکیه، سوریه و اروپا باید درباره داعشی‌های اسیر شده تصمیم بگیرند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: توافق آدانا چارچوبی برای ترکیه و سوریه استوزیر امور خارجه ایران اظهار داشت که توافق آدانا، چارچوبی برای ترکیه و سوریه است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »