هشدار درباره تردد به تالاب میقان اراک در پی شیوع آنفولانزای پرندگان

21/09/1399 04:10 ب.ظ

مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی درباره تردد به محدوده تالاب میقان اراک هشدار داده و گفته است که این منطقه آلوده به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان است. او گفت در تالاب میقان اراک تلفات پرندگان به صورت گسترده مشاهده می شود. اخبار_ایران آنفولانزای_پرندگان

«محسن شانقی»، روز جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ به خبرگزاری ایلنا گفت: زمانی که در تالاب میقان اراک تلفات پرندگان به صورت گسترده مشاهده می شود، می توان دریافت که به نوعی آلوده است و اگر تردد به محدوده تالاب انجام شود، می تواند آلودگی را به مناطق دیگری...

«محسن شانقی»، روز جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ به خبرگزاری ایلنا گفت: زمانی که در تالاب میقان اراک تلفات پرندگان به صورت گسترده مشاهده می شود، می توان دریافت که به نوعی آلوده است و اگر تردد به محدوده تالاب انجام شود، می تواند آلودگی را به مناطق دیگری منتقل کند.

این مقام دامپزشکی استان مرکزی با بیان این که آنفولانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری مشترک بین انسان و دام است از مردم خواست از تماس با پرندگان شکاری و مهاجر به شدت خودداری کنند شانقی همچنین هشدار داد که این بیماری ممکن است در واحدهای طیور صنعتی و روستایی استان نیز شایع شود.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز با تایید شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک از جمع‌اوری ۱۲۰۰ لاشه پرنده از سطح این تالاب خبر داده و گفته است که به دلیل صعب العبور بودن مسیرهای تالاب میقان، روند جمع‌اوری لاشه ها از سطح این تالاب هنوز کامل نشده است. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

استان‌وایر- مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی درباره تردد به محدوده تالاب میقان اراک هشدار داده و گفته است که این منطقه آلوده به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان است.

«محسن شانقی»، روز جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ به خبرگزاری

ایلنا

گفت: زمانی که در تالاب میقان اراک تلفات پرندگان به صورت گسترده مشاهده می شود، می توان دریافت که به نوعی آلوده است و اگر تردد به محدوده تالاب انجام شود، می تواند آلودگی را به مناطق دیگری منتقل کند.

این مقام دامپزشکی استان مرکزی با بیان این که آنفولانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری مشترک بین انسان و دام است از مردم خواست از تماس با پرندگان شکاری و مهاجر به شدت خودداری کنند

شانقی همچنین هشدار داد که این بیماری ممکن است در واحدهای طیور صنعتی و روستایی استان نیز شایع شود.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز با تایید شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک از جمع‌اوری ۱۲۰۰ لاشه پرنده از سطح این تالاب خبر داده و گفته است که به دلیل صعب العبور بودن مسیرهای تالاب میقان، روند جمع‌اوری لاشه ها از سطح این تالاب هنوز کامل نشده است.

تالاب میقان اراک در سال ۱۳۹۵ نیز با شیوع گسترده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مواجه و در آن سال بیش از دو هزار و ۴۰۰ لاشه پرنده از سطح این تالاب جمع‌آوری شد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: