هشدار مقامات نظام پزشکی ایران نسبت به سیاسی‌کردن واکسن کرونا | DW | 10.01.2021

21/10/1399 11:46:00 ب.ظ

روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی و رئیس مجمع انجمن‌های علمی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری خواستار تهیه واکسن کرونا به دور از مسائل سیاسی شدند. خامنه‌ای واردات واکسن از آمریکا و بریتانیا را ممنوع کرده است.

روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی و رئیس مجمع انجمن‌های علمی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری خواستار تهیه واکسن کرونا به دور از مسائل سیاسی شدند. خامنه‌ای واردات واکسن از آمریکا و بریتانیا را ممنوع کرده است. به اعتقاد نگارندگان نامه، چنین اقدامی"در جهت تأمین حقوق بدیهی مردم و انتظارات بر حق کادر درمان" خواهد بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید چهار کارشناس پزشکی بلندپایه جمهوری اسلامی به روحانی هشدار داده‌اند که تهیه و خرید واکسن «نیازی حیاتی و ضروریست که باید صرفاً بر اساس نگرشی علمی و بر اساس مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مردم و اقشار آسیب‌پذیر و گروه‌های پر خطر و کادر خدوم و فداکار درمان قرار گیرد.»

نامه چهار کارشناس درمانی پس از اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای در باره کیفیت واکسن‌های ساخت آمریکا و بریتانیا منتشر شده است. خامنه‌ای در یک سخنرانی ضمن اعلام ممنوعیت ورود واکسن‌های ساخت این دو کشور تاکید کرد: «اساساً به آنها اعتمادی نیست و گاهی این واکسن‌ها برای آزمایش بر روی ملت‌ها است.»

خامنه‌ای و وزیر بهداشت توضیح ندادند که بر مبنای کدام پژوهش علمی یا آزمایش‌های میدانی به این نتیجه رسیده‌اند که واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی برای ایرانیان مضر هستند. این واکسن‌ها در حال حاضر در کشورهای گوناگون استفاده می‌شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

rahbar dorost migan .malom nist keh dar vacsaneh garbiha che gozashteh and .bistareh garbiha emikhahand in vacanharo bezanan dalily nadareh keh Iranyha bezanan ?as vacsaneh kodemon estefade koneen? از این به بعد نام سازمان نظام پزشکی را حوزه علمیه تغیر دهیم از قبر پدر قوا پاکشن میارن واکسن فایزر سلاح کشتار به درد خود غربی ها میخوره ۴۸ در صد اروپا اعتماد نداره به فایزر فایزر تغییر دی ان ای عقیم شدن ردیاب فلج تلفات

خامنه‌ای باید مجازات شود اگه تا اخر امسال خامنه اي بميره من نسلمون ميشم

نامه ۹۸ عضو نظام پزشکی به روحانی درباره واکسن کروناسازمان نظام پزشکی کشور اعلام کرد ۹۸ نفر از اعضای مجمع عمومی این سازمان در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار ' بررسی بیشتر برای خرید واکسن مطمئن و معتبر کرونا' شدند و در مورد خرید واکسن_روسی ابراز نگرانی کردند bahmandaroshafa هیچ تصمیمی تو این کشور با درخواست مردم یا کارشناسان گرفته نمیشه. این بنده خداها هم باید منتظر اذیتهای گوناگون از سمت ج.ا باشند چرا که حرف حق در این کشور با زندان و شکنجه و توبیخ جواب داده میشه. بهترین واکسن، واکسن برژینسکی است!

نظام پزشکی خواهان اختصاص سهمیه واکسن کرونا به بازیگران و هنرمندان شد

برکناری معاون علوم پزشکی گلستان به خاطر تزریق واکسن خارج از نوبت به همسرشبرکناری معاون علوم پزشکی گلستان به خاطر تزریق واکسن خارج از نوبت به همسرش رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از برکناری معاون درمان این دانشگاه به خاطر تزریق واکسن خارج از نوبت به همسر خود خبرداد. 👍🏻👍🏻👍🏻

نامه ۱۴۲ فعال اجتماعی به مسئولین نظام پزشکی: روند درمان بهنام محجوبی را به خانواده‌اش بسپارید

ورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندانورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندان: *فوراً بررسی خواهیم کرد *در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد *دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت شفاف بارگزاری شود خیلی خنده دار بود افراد خاطر احتمالی. اون احتمالی رو خوب اومدی. داره علاجش میکنه🤣😂🤣😂 یعنی چکار می‌کنن ، واکسن رو از تنشون درمیارن؟ قیافه شهردار چقدر منو یاد کیک تولد بهشت زهرا میندازه