هشدار وزیر بهداشت ایران نسبت به همزمانی آنفلوآنزا و کرونا در پاییز

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سعید نمکی وزیر بهداشت ایران گفته است که 'باید دوران نسبتا طولانی را با کرونا سپری کنیم' و هشدار داد که 'ممکن است همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز ما را غافلگیر کند'. او همچنین مدعی شد که 'آماری که ما اعلام می‌کنیم دقیق‌ترین، منظم‌ترین و عالمانه‌ترین نوع آماری است که در دنیا ارائه شده' و 'حتی ۱۰ درصد اختلاف هم میان آمار اعلامی وزارت بهداشت و واقعیت' وجود ندارد. آقای نمکی گفت که صحن‌های بیرونی امکان مقدس پس از ماه رمضان با پروتکل‌های خاصی بازگشایی خواهند شد و تاکید کرد که 'داخل‌های حرم‌های آستان قدس' از این بازگشایی مستثنی هستند.

وزیر بهداشت ایران در بخش دیگری از این گفتگو مدعی شد که"آماری که ما اعلام می‌کنیم دقیق‌ترین، منظم‌ترین و عالمانه‌ترین نوع آماری است که در دنیا ارائه شده" است.

سخنان وزیر بهداشت ایران مغایر با گزارش‌های مختلف دریافتی از شهرهای مختلف ایران است و پزشکان و شهروندان در ماههای گذشته بارها اعلام کرده‌اند که مسئولان بهداشت و درمان کشور به جای درج علت فوت بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ موارد دیگری مانند آنفولانزا و یا بیماری‌های تنفسی را برگه فوت جان‌باختگان درج می‌کنند.

آقای نمکی همچنین گفت که صحن‌های بیرونی امکان مقدس پس از ماه رمضان با پروتکل‌های خاصی بازگشایی خواهند شد.امروز احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در شهر مشهد گفت که"پیگیر بازگشایی" محل دفن امام هشتم شیعیان در این شهر است. آقای مروی گفت که"دستورالعمل بازگشایی حرم‌های مطهر در جلسات اولیه تصویب شده" و"ستاد ملی کرونا در تصمیمات مرتبط با اعتاب مقدسه به نظرات تولیت‌ها توجه کند."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر بهداشت ایران: با همزمانی کرونا و آنفولانزا، پاییز سختی در پیش استوزیر بهداشت ایران می‌گوید امیدوار است شدت شیوع فاز دوم شیوع ویروس کرونا به مانند موج ابتدایی نباشد. قیمت دلار، نرخ تورم و کرایه خانه در پاییز را ایشان فراموش کرده اند. من میدونم کارمون تمومه چه عکس جالب و پر مغزی انتخاب کردین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اهدای ۱۰۰ هزار کیت تشخیصی کرونا به ایران از سوی سازمان بهداشت جهانیاهدای ۱۰۰ هزار کیت تشخیصی کرونا به ایران از سوی سازمان بهداشت جهانی سخنگوی وزارت بهداشت از اهدای ۱۰۰ هزار کیت تشخیصی جدید کرونا به ایران از سوی سازمان بهداشت جهانی خبر داد. چند روز پیش تو فالس نیوز نوشته بود که ما کیت صادر میکنیم آقا یه سوئال: چرا‌ با یه دهن شکایت تحریم‌ و کمبود تجهیزات طبی می کنیم، بر آن اساس ۵ میلیارد دلار وام‌ از بانک‌ جهانی‌‌ می طلبیم، بعد خبر ارسال خیریه از فرنگ ‌(کیت کرونا) میزنید، در عین حال ظریف‌ تویت می زنه که چند ده هزار کیت کرونا به‌ فرنگ هدیه و صادر کرده؟ ای‌ ول! ايران كه خودش صادر ميكرد به همه جا!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توییت زننده سخن‌گوی وزارت بهداشت ایران؛ پزشکی که به ورطه جنگ لفظی افتادبسیار تحلیل جالب و خوبی بود . ممنون از ایران وایر خفه شو نکبت، نگاهی به بچه های ایران بکن تا کمر داخل سطل زباله خم می شوند برای جمع کردن کاغذ و پلاستیک که لقمه نانی برای خوردن داشته باشند آن هم در زمانی که خطر ابتلا به ویروس کرونا برای این بچه ها زیاد است و مردم ماسک و دستکش و زباله های آلوده به کرونا را داخل زباله ها می ریزند.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت ایران: احتمالا امسال پاییز سختی در پیش داشته باشیموزیر بهداشت ایران اظهار داشت برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دماوند در فهرست آتشفشان‌هایی که فعال خواهند شد | DW | 08.05.2020کوه آتشفشانی دماوند در ۵۰ کیلومتری پایتخت ایران یکی از آتشفشان‌هایی است که پژوهشگران در مورد فعال شدن آن هشدار داده‌اند. اطراف این آتشفشان گسل‌های مختلفی وجود دارد که احتمالأ یکی از آنها مسبب زلزله بامداد جمعه بوده است. به به مباركه Caesar_Hoseyn همینمون کم بود :/ جو بیخود ندین لطفا
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مادر پیری که به دست پسرش دفن شد پس از ۳ روز نجات یافتپلیس در شمال چین مردی را به اتهام اقدام به قتل مادر ۷۹ ساله‌اش دستگیر کرده است. چقدر یه نفر میتونه پست باشه.. آخر زمان شده وحیوان صفتی شایع. چینی های کمونیست بیرحم 🥺🥺🥺💔💔
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »