هشدار اتحادیه اروپا نسبت به تهدید منطقه در پی حمله حوثی‌ها | DW | 15.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 93 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 41%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی حمله پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اتحادیه اروپا نسبت به تهدید امنیت منطقه هشدار داد. اتحادیه عرب در واکنش به این حمله آن را به جمهوری اسلامی نسبت داد و ایران هرگونه دخالت در این امر را رد کرد.

یکی از سخنگویان فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز یکشنبه ۲۴ شهریور اعلام کرد: «حمله پهپادی روز گذشته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تهدیدی واقعی برای امنیت منطقه است.»

سخنگوی گروه حوثی‌های یمن در مصاحبه‌ای که از شبکه تلویزیونی وابسته به این گروه"المسیره"، منتشر شد مسئولیت حمله با پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو را برعهده گرفت. فیلم‌های ویدیویی از محل این تاسیسات نیز نشان دهنده بروز آتش‌سوزی و تردد خودروهای امدادی در منطقه بودند.دبیرخانه اتحادیه عرب با انتشار بیانیه‌ای حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را شدیدا محکوم کرد.

در بیانیه اتحادیه عرب درباره حمله پهپادی به آرامکو گفته شده است: «این حملات اقدامی خطرناک نه تنها از سوی حوثی‌ها بلکه از سوی حامیان آنها به شمار می‌رود.» محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، روز یکشنبه در واکنش به سخنان مایک پمپئو گفت که آمریکا با شکست در"فشار حداکثری" به"دروغ حداکثری" روی آورده است. به گزارش ایسنا، ظریف در پیامی توییتری نوشت: «مایک پمپئو که در"فشار حداکثری" شکست خورده است، به"دورغ حداکثری" روی آورده است.»

عربستان سعودی رهبری ائتلاف عربی را بر عهده دارد که علیه حوثی‌های شیعه در یمن می‌جنگند. از سال ۲۰۱۵ میلادی جنگ نیابتی از سوی عربستان سعودی، امارات متحده عربی و سایر کشورهای عربی به دفاع از عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن، و شورشیان شیعه حوثی که مورد دفاع ایران هستند آغاز شده است.از چند ماه گذشته تا کنون چندین بار تاسیسات نفتی عربستان مورد حمله پهپادی حوثی‌ها واقع شده است. نماینده ویژه سازمان ملل متحد در یمن از حمله پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش رویترز فرانسه نیز روز یکشنبه حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را به شدت محکوم کرد. وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز همبستگی کامل با عربستان سعودی در این باره اعلام کرده که حمله به این تاسیسات نفتی تولید جهانی نفت را مورد مخاطره قرار داده است.در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه آمده است که"این اقدامات فقط می‌تواند تنش‌های منطقه‌ای و خطر را در منطقه افزایش دهد". در این بیانیه تاکید شده"این ضروری است که چنین اقداماتی متوقف شوند".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اینام فقط بلدند هشدار بدند🤮

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگرانی سازمان ملل نسبت به حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وعده فدراسیون فوتبال به زنان برای حضور غیرگزینشی در ورزشگاه در دیدار ایران و کامبوجغلامحسین زمان‌آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران وعده داد «به طور حتم» زنان می‌توانند بلیت دیدار ایران و کامبوج را به صورت اینترنتی خریداری کنند و حضور زنان در ورزشگاه «گزینشی» نخواهد بود.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

استقبال از پائیز در ژاپن؛ پخت «ایمونی» در دیگی به قطر ۶.۵ مترهزاران تن از ساکنان شهر یاماگاتای ژاپن روز یکشنبه با خوردن غذای سنتی ایمونی به استقبال فصل پاییز رفتند. من تو دنیا به مردم دو کشور حسودی میکنم، یکی ژاپن و یکی ترکیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در واکنش به حمله حوثی‌ها به عربستان، سناتور گراهام خواستار در نظر گرفتن گزینه «حمله به پالایشگاه‌های ایران» شدلیندزی گراهام از اعضای ارشد کنگره آمریکا روز شنبه ۲۳ شهریور در واکنش به حمله پهپادی حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، گفت که وقت آن است ایالات متحده گزینه حمله به پالایش سناتور دموکرات کریس مورفی در واکنش به اظهارات ليندزى گراهام گفت که بیایید صادق باشیم جنگی بین عربستان سعودی و حوثی‌ها در جریان است. سعودی‌ها، با کمک ما، هر روز حوثی‌ها را بمباران می‌کنند حوثى ها هم با كمك ايران سعوديها را بمباران ميكنند يعنى اين به اون در، پس ليندزى گراهام خفه شو اقای سناتور گراهام شما یک رئیس جمهور ترسو وخول وچهل دارید وهیچ وقت جرات حمله به ایران را ندارید ونخواهید داشت . سگ کی باشید .اون نوچه های عرب که ۵ سال است مردم دربدر یمن با خاک وخون نابود کردند را کور هستید ببینید .اوزگل چیه بدبختا .... نفت عربستان رو زدن می ترسین حقوقتون عقب بیفته
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیوید کامرون: بوریس جانسون باوری به طرح خروج بریتانیا از اتحادیه نداشتآقای جانسون خود را با «هالک»، ابر قهرمان خیالی سینما مقایسه و تاکید کرد که هرطور شده کشورش را در زمان مقرر از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صادرات ترجیحی ۳۰۰ قلم کالا از ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیاوزیر کشور: در دیدار با نخست وزیر قرقیزستان موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین ایران و قرقیزستان حدود ۳۰۰ کالا به صورت ترجیحی و تخفیفی از طرف ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا صادر و در مقابل ۵۰۰کالا از آن کشورها به ایران وارد شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »