هشدار اتحادیه اروپا نسبت به تهدید منطقه در پی حمله حوثی‌ها | DW | 15.09.2019

24/06/1398 07:28:00 ب.ظ

در پی حمله پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اتحادیه اروپا نسبت به تهدید امنیت منطقه هشدار داد. اتحادیه عرب در واکنش به این حمله آن را به جمهوری اسلامی نسبت داد و ایران هرگونه دخالت در این امر را رد کرد.

در پی حمله پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اتحادیه اروپا نسبت به تهدید امنیت منطقه هشدار داد. اتحادیه عرب در واکنش به این حمله آن را به جمهوری اسلامی نسبت داد و ایران هرگونه دخالت در این امر را رد کرد. این مسئول اتحادیه اروپا گفت که"این حمله به تلاش‌هایی که هم اکنون برای کاهش تنش‌ها در منطقه و انجام مذاکرات دیپلماتیک صورت می‌گیرد آسیب خواهد زد".

یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آلمان نیز روز یکشنبه در برلین گفت که"حمله به زیرساخت‌های عمرانی و حساس عربستان سعودی به هیچ صورت قابل توجیه نیست و باعث افزایش تنش‌ها در منطقه می‌شود".

سخنگوی گروه حوثی‌های یمن در مصاحبه‌ای که از شبکه تلویزیونی وابسته به این گروه"المسیره"، منتشر شد مسئولیت حمله با پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو را برعهده گرفت. فیلم‌های ویدیویی از محل این تاسیسات نیز نشان دهنده بروز آتش‌سوزی و تردد خودروهای امدادی در منطقه بودند.

دبیرخانه اتحادیه عرب با انتشار بیانیه‌ای حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را شدیدا محکوم کرد. اتحادیه عرب مسئولیت تصمیم‌گیری در باره حمله پهپادی به تاسیسات نفتی بقیق و خریص در عربستان سعودی را برعهده ایران دانسته است. به گزارش خبرگزاری کونا در این بیانیه آمده است که برعهده گرفتن مسئولیت این حملات از سوی حوثی‌ها نشان می‌دهد که تصمیم حمله از سوی تهران گرفته شده است و این اقدامات نشان می‌دهد که این گروه‌ها (انصارالله یمن) دستورات خارجی را اجرا می‌کنند و هیچ ارتباطی به یمن و مردم آن ندارند.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

نگرانی سازمان ملل نسبت به حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان

وعده فدراسیون فوتبال به زنان برای حضور غیرگزینشی در ورزشگاه در دیدار ایران و کامبوجغلامحسین زمان‌آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران وعده داد «به طور حتم» زنان می‌توانند بلیت دیدار ایران و کامبوج را به صورت اینترنتی خریداری کنند و حضور زنان در ورزشگاه «گزینشی» نخواهد بود.

استقبال از پائیز در ژاپن؛ پخت «ایمونی» در دیگی به قطر ۶.۵ مترهزاران تن از ساکنان شهر یاماگاتای ژاپن روز یکشنبه با خوردن غذای سنتی ایمونی به استقبال فصل پاییز رفتند. من تو دنیا به مردم دو کشور حسودی میکنم، یکی ژاپن و یکی ترکیه

در واکنش به حمله حوثی‌ها به عربستان، سناتور گراهام خواستار در نظر گرفتن گزینه «حمله به پالایشگاه‌های ایران» شدلیندزی گراهام از اعضای ارشد کنگره آمریکا روز شنبه ۲۳ شهریور در واکنش به حمله پهپادی حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، گفت که وقت آن است ایالات متحده گزینه حمله به پالایش سناتور دموکرات کریس مورفی در واکنش به اظهارات ليندزى گراهام گفت که بیایید صادق باشیم جنگی بین عربستان سعودی و حوثی‌ها در جریان است. سعودی‌ها، با کمک ما، هر روز حوثی‌ها را بمباران می‌کنند حوثى ها هم با كمك ايران سعوديها را بمباران ميكنند يعنى اين به اون در، پس ليندزى گراهام خفه شو اقای سناتور گراهام شما یک رئیس جمهور ترسو وخول وچهل دارید وهیچ وقت جرات حمله به ایران را ندارید ونخواهید داشت . سگ کی باشید .اون نوچه های عرب که ۵ سال است مردم دربدر یمن با خاک وخون نابود کردند را کور هستید ببینید .اوزگل چیه بدبختا .... نفت عربستان رو زدن می ترسین حقوقتون عقب بیفته

دیوید کامرون: بوریس جانسون باوری به طرح خروج بریتانیا از اتحادیه نداشتآقای جانسون خود را با «هالک»، ابر قهرمان خیالی سینما مقایسه و تاکید کرد که هرطور شده کشورش را در زمان مقرر از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.

صادرات ترجیحی ۳۰۰ قلم کالا از ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیاوزیر کشور: در دیدار با نخست وزیر قرقیزستان موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین ایران و قرقیزستان حدود ۳۰۰ کالا به صورت ترجیحی و تخفیفی از طرف ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا صادر و در مقابل ۵۰۰کالا از آن کشورها به ایران وارد شود