هشدار سازمان ملل نسبت به اوضاع وخیم مردم افغانستان در فصل زمستان

15/10/1400 12:28 ب.ظ

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد که زمستان امسال شرایط سختی را که بسیاری از افغان‌ها با آن روبرو هستند، تشدید می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد که زمستان امسال شرایط سختی را که بسیاری از افغان‌ها با آن روبرو هستند، تشدید می‌کند.استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد: «بارش شدید برف و باران در 24 ساعت گذشته تعدادی از مناطق افغانستان را تحت تاثیر قرار داده و پروازها به مقصد و هم از فرودگاه کابل را مختل کرده است. بارش برف بیشتر و کاهش دما در روزهای آینده پیش بینی می‌شود».

این نهاد از ادامه توزیع کمک‌های زمستانی در مناطق مختلف افغانستان خبر داده و هشدار داد که در زمستان سخت که بحران کنونی در این کشور را که میلیون‌ها نفر با آن روبرو هستند، تشدید می‌کند. استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد در جریان یک جلسه توجیهی در نیویورک به رسانه‌ها اطلاع داد که «برف بیشتر و دمای پایین در روزهای آینده در بسیاری از مناطق افغانستان پیش بینی می‌شود. متحدان بشردوستانه در ماه دسامبر به هفت میلیون نفر در سراسر افغانستان مواد غذایی امدادی ارائه کردند».

گفتنی است مردم افغانستان به شدت تحت تأثیر بحران‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار دارند، سیستم مالی افغانستان از زمانی که طالبان کنترل کابل را در 15 اوت سال گذشته به دست گرفتند، در یک سقوط آزاد قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

سازمان ملل: کمک‌های بشردوستانه در یمن تعلیق شدسازمان ملل اعلام کرد که کمک‌های بشردوستانه در یمن به دلیل فقدان منابع مالی تعلیق شده است. - خبرگزاری آناتولی

نخست‌وزیر بریتانیا نسبت به از دست رفتن زمان در مذاکرات برجام هشدار دادبوریس جانسون در دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل گفته که بریتانیا خواهان احیای «کامل» برجام است و برای نیل به آن، ایران باید با حسن نیت عمل کند.

اعتراض به قرنطینه؛ هشدار وزیر کشور آلمان نسبت به رادیکالیسم | DW | 05.01.2022رفتار برخی مخالفان مقررات کرونایی در آلمان، پیوسته تهاجمی‌تر می‌‌شود و مقامات مورد توهین و تهدید قرار می‌گیرند. اغلب تجمعات در ایالات شرقی برگزار می‌‌شوند و مجوز ندارند. وزیر کشور می‌گوید خشونت و نقض قانون تحمل نمی‌شود. دیکتاتور اروپایی

توضیح رییس سازمان غذا و دارو چرایی گرانی داروتوضیح سازمان غذاودارو درباره چرایی گرانی دارو: قیمت دارو در شش ماهه دوم درصد بسیار کمی افزایش پیدا کرده پوشش بیمه‌ای هم در آن‌ها لحاظ شده تعداد این اقلام هم نسبت به سال قبل زیاد و قابل توجه نیست افزایش‌ قیمت‌ها را همیشه با هماهنگی بیمه‌ها انجام می‌دهیم

صفارهرندی رئیس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما شددر جلسه ۵۰۰ شورای نظارت بر سازمان صداوسیما، با رای اعضای شورا محمدحسین صفار هرندی به عنوان رئیس و محمدجواد لاریجانی به عنوان نایب رئیس شورا انتخاب شدند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران: از سال آینده ارز دو نرخی نداریمدولت هنوز مشخص نکرده است که قیمت ارز تک‌نرخی چه میزان خواهد بود، اما نرخ ارز نیمایی در حال حاضر حدود ۲۵ هزار تومان و نرخ آزاد دلار بیش از ۲۹ هزار تومان است. خـــاک برسرت دکتراستاد مهندس لیسانسیه پرستاراموزگاردانشمند دانشجو که چهلو سه ساله یکمشت مسلمون کوسکش کثافت خونخوار متعفن بی سواد شپشوی تخم صیقه اشغالکر غارت گردزد قاتل برشما دانش اموختگام حکومت کنه خاک برسرت ایران خفته اسلام زده یارانه خوار عرب پرست گشنه خفته بر ابر گنج جهان هموطنان، قدرت های جهانی تنها با تجزیه بلافاصله ایران راضی به سقوط رژیم خواهند بود، زیرا میدانند که مردم ما از کمونیسم و اسلام گذر کرده و بیشتر ایرانیان خواهان بازگشت پادشاهی هستند. کشورهایی مانند قطر ایده آل غرب است زیرا کوچک اند و پول نفت را دوباره در غرب سرمایه گذاری میکنند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد که زمستان امسال شرایط سختی را که بسیاری از افغان‌ها با آن روبرو هستند، تشدید می‌کند.استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد: «بارش شدید برف و باران در 24 ساعت گذشته تعدادی از مناطق افغانستان را تحت تاثیر قرار داده و پروازها به مقصد و هم از فرودگاه کابل را مختل کرده است. بارش برف بیشتر و کاهش دما در روزهای آینده پیش بینی می‌شود».

این نهاد از ادامه توزیع کمک‌های زمستانی در مناطق مختلف افغانستان خبر داده و هشدار داد که در زمستان سخت که بحران کنونی در این کشور را که میلیون‌ها نفر با آن روبرو هستند، تشدید می‌کند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد در جریان یک جلسه توجیهی در نیویورک به رسانه‌ها اطلاع داد که «برف بیشتر و دمای پایین در روزهای آینده در بسیاری از مناطق افغانستان پیش بینی می‌شود. متحدان بشردوستانه در ماه دسامبر به هفت میلیون نفر در سراسر افغانستان مواد غذایی امدادی ارائه کردند».

گفتنی است مردم افغانستان به شدت تحت تأثیر بحران‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار دارند، سیستم مالی افغانستان از زمانی که طالبان کنترل کابل را در 15 اوت سال گذشته به دست گرفتند، در یک سقوط آزاد قرار گرفته است. تسلط طالبان بر این کشور جنگ‌زده به تعلیق کمک‌ها و همچنین توقف دارایی‌های چندین دولت منجر شده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه لغو تحریم‌ها علیه طالبان به منظور تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را تصویب کرد. بر اساس این قطعنامه، فعالیت‌های حمایت از کمک‌های بشردوستانه و نیازهای اولیه در افغانستان، تحریم‌ها علیه طالبان را نقض نمی‌کند و امکان استفاده از بودجه، دارایی‌های مالی و منابع اقتصادی برای تحویل به موقع کمک‌ها را فراهم می‌کند.

در همین حال، سازمان بین‌المللی مهاجرت نسبت به وضعیت بحرانی میلیون‌ها آواره داخلی افغانستان ابراز نگرانی کرده و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز اقدامات خود را برای ارائه به موقع کمک‌های زمستانی به محروم‌ترین خانواده‌های آواره افغانستان افزایش داده است.