مرکل, آنگلا مرکل, لیبی, مکرون, جوزپه کونته, ترکیه, مصر, اردوغان, عبدالفتاح سیسی

مرکل, آنگلا مرکل

هشدار صدراعظم آلمان درباره نقض تحریم‌های تسلیحاتی لیبی | DW | 19.07.2020

صدراعظم آلمان نسبت به افزایش تنش بین مصر و ترکیه بر سر حمایت نظامی از جناح‌های درگیر در جنگ داخلی لیبی، هشدار داده است. فرانسه، آلمان و ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای ناقضان تحریم تسلیحاتی لیبی را تهدید به مجازات کرده‌اند.

19/07/2020 04:30:00 ب.ظ

صدراعظم آلمان نسبت به افزایش تنش بین مصر و ترکیه بر سر حمایت نظامی از جناح‌های درگیر در جنگ داخلی لیبی ، هشدار داده است. فرانسه، آلمان و ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای ناقضان تحریم تسلیحاتی لیبی را تهدید به مجازات کرده‌اند.

صدراعظم آلمان نسبت به افزایش تنش بین مصر و ترکیه بر سر حمایت نظامی از جناح‌های درگیر در جنگ داخلی لیبی ، هشدار داده است. فرانسه، آلمان و ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای ناقضان تحریم تسلیحاتی لیبی را تهدید به مجازات کرده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا با انتشار گزارشی حتی از اعزام مزدور توسط ترکیه به لیبی خبر داده است. ترکیه از دولت مرکزی لیبی حمایت و پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که کشورهای مصر، امارات متحده عربی و روسیه آشکارا در کنار ژنرال خلیفه حفتر قرار گرفته‌اند.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا، در حاشیه نشست رهبران و سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای نقض تحریم تسلیحاتی لیبی را محکوم کرد‌ه‌اند.

درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم پزشکیان: طرح صیانت از کاربران اینترنتی در دستیابی به اهداف خود موفق نخواهد شد

در بیانیه سه کشور آمده است که نقض این تحریم‌ها و صدور جنگ‌افزار به لیبی برای دامن زدن به جنگ داخلی این کشور می‌تواند تحریم‌ها و مجازات‌هایی علیه کشورهای خاطی در پی داشته باشد.اتهامات متقابل مصر و ترکیهدر بیانیه سه کشور اروپایی یاد شده نامی از هیچ کشوری به عنوان ناقض تحریم‌های تسلیحاتی لیبی ذکر نشده است. این در حالی است که امانوئل مکرون، بارها ترکیه را متهم به ارسال جنگ‌افزار و حمایت از دولت مرکزی لیبی کرده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، بروکسل ۱۸ ژوئیه ۲۰۲۰رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اخیرا در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره احتمال مداخله نظامی مصر در جنگ لیبی گفته بود که ترکیه در صورت لزوم از دولت مرکزی لیبی در برابر حملات ژنرال حفتر دفاع خواهد کرد. headtopics.com

این در حالی است که عبدالفتاح سیسی، رئيس جمهوری مصر به درخواست رهبران اقوام ساکن شرق لیبی گفته بود که مصر نمی‌تواند نسبت به تهدیدهای ناظر بر امنیت خود و همچنین امنیت لیبی سکوت کرده و بی‌تفاوت بماند.سیسی اعلام کرده بود که هرگاه دولت مرکزی به حملات خود به جُفره ادامه دهد، مصر احتمالا در مناقشه نظامی لیبی مشارکت خواهد کرد.

مصر ترکیه را متهم به حمایت مالی از دولت مرکزی لیبی می‌کند. اردوغان نیز گفته است که حمایت مصر از ژنرال حفتر، غیرقانونی است. ترکیه حتی امارات متحده عربی را نیز متهم به حمایت از حفتر می‌کند.سازمان ملل و جامعه جهانی دولت فائیز سراج، مستقر در طرابلس را دولت قانونی لیبی می‌داند و به رسمیت می‌شناسد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدبیانیه‌ سه کشور اروپایی و هشدار این سه کشور درباره احتمال تحریم و مجازات ناقضان تحریم‌های تسلیحاتی لیبی که از سوی سازمان ملل و همچنین اتحادیه اروپا تصویب شده است، در شرایطی منتشر می‌شود که ترکیه مدعی شده است که فرانسه نیز به طور پنهانی با ارسال سلاح از ژنرال حفتر دفاع و جانبداری می‌کند.

در بیانیه سه کشور نه تنها بر لزوم قطع ارسال جنگ‌افزار به جناح‌های درگیر در جنگ لیبی تاکید رفته است، بلکه از کشورهای ذینفع در جنگ داخلی لیبی درخواست شده به مداخله در امور آن کشور خاتمه دهند. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

هشدار به لوفت‌هانزا نسبت به از سرگیری پروازهای خود به تهران | DW | 19.07.2020خانواده قربانیان پرواز ۷۵۲ اوکراین از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا درخواست کرده‌اند برای پرواز به ایران شروطی تعیین کند. لوفت‌هانزا در هماهنگی با شماری از شرکت‌های هواپیمایی تصمیم دارد پرواز به ایران را به تدریج عادی سازد.

سنگین‌ترین شهاب‌سنگ آلمان کشف شد | DW | 18.07.2020شهاب‌سنگی که در باغچه یک خانه مسکونی کشف شده، سنگین‌وزن‌ترین شهاب‌سنگ کشف‌ شده در آلمان است. صاحب‌ خانه این جرم آسمانی را حدود ۳۰ سال پیش کشف کرده اما به آن اهمیت نداده بود.

پیامد هشدار به خطوط هوایی درباره پرواز در آسمان ایران چیست؟

ارتش آلمان در جستجوی تجهیزاتی که از انبار ناپدید شده است | DW | 17.07.2020بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند.

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به هواپیماهای مسافری که از آسمان ایران عبور می‌کنند هشدار دادآژانس ایمنی هوانوردی اروپا به هواپیماهای مسافری که از آسمان ایران عبور می‌کنند هشدار داد آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به هواپیماهای مسافری که از آسمان ایران عبور می‌کنند درباره خطر هدف قرار گرفتن تصادفی آنها توسط سامانه‌های پدافند هوایی آن کشور هشدار داد.

حکم دادگاه قانون اساسی آلمان: دولت در دسترسی به داده‌های شهروندان آزاد نیست | DW | 17.07.2020دادگاه قانون اساسی آلمان رأی داده است که مسئولان اجازه ندارند با دستاویز مقابله با بزهکاری یا پیکار با تروریسم، به داده‌های سایبری شهروندان در اینترنت و تلفن هوشمند به طور نامحدود دسترس داشته باشند.