هشدار نتانیاهو به ایران؛ لبنان مدعی تعرض پهپادی اسرائیل شد

26/07/2020 06:12:00 ب.ظ

هشدار نتانیاهو به ایران؛ لبنان مدعی تعرض پهپادی اسرائیل شد

اسرائیل, لبنان

هشدار نتانیاهو به ایران؛ لبنان مدعی تعرض پهپادی اسرائیل شد

ارتش لبنان در بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر کرد نوشت که این موارد ۲۰ بار در روز جمعه و ۹ بار در روز شنبه اتفاق افتاده است.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز گزارش داد: «نیروهای دشمن (اسرائیل) پهپادهایی را با هدف شناسایی به کار انداخته و آنها را بر فراز منطقه حولا در جنوب (لبنان) به پرواز در آورده‌اند.»اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنیداسرائیل تا کنون به این ادعاها پاسخ نداده است. با این حال در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان دو کشور همسایع در ماه‌های اخیر، ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد مرزهای شمالی با لبنان را از نظر امنیتی تقویت کند. این اعلان پس از آن صورت گرفت که حمله هوایی مرگبار اسرائیل به مواضع حزب الله در سوریه باعث افزایش تنش‌ها در منطقه شد. حزب الله لبنان که مورد حمایت ایران است، تهدید کرده حمله اخیر منسوب به اسرائیل در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق را که منجر به کشته شدن جمله علی کامل حسن، یکی از اعضای برجسته این گروه و چهار نیروی خارجی شد، تلافی خواهد کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

مسافرانی که از کشورهای پرخطر وارد آلمان می‌شوند در فرودگاه تست کرونا می‌دهنددولت آلمان می‌گوید که این اقدام را برای جلوگیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در این کشور در دستور کار قرار داده است.

برایان هوک: مردم ایران می‌دانند که پرزیدنت ترامپ در کنار آنها ایستاده است🔺برایان هوک: مردم ایران می‌دانند که پرزیدنت ترامپ در کنار آنها ایستاده است ⚡️نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اعتراض به صدور احکام اعدام برای معترضان ایرانی گفت که پرزیدنت ترامپ در کنار مردم_ایران ایستاده و از مبارزه آنها برای عدالت حمایت می‌کند

کتاب تازه نیکلا سارکوزی که در قرنطینه نوشته شد؛ روایت یک دوره پرتلاطمرئیس جمهوری سابق فرانسه می‌گوید انتشار کتاب نشان دهنده قصد وی برای بازگشت به صحنه سیاست نیست و به هیچ وجه دل‌اش برای کاراز انتخابات تنگ نشده است.

تصاویر و صدای کسانی که به متهمان توصیه می‌کنند در دادگاه حاضر نشوید، وجود داردیازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر امروز صبح در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است.

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در برزیل 1211 و در هند 705 قربانی گرفتشمار قربانیان کرونا در برزیل طی 24 ساعت گذشته 1211 و در هند 705 مورد افزایش یافت

فرد نفوذی طالبان در پاسگاهی در افغانستان 4 همکار خود را به قتل رساندیک فرد نفوذی گروه طالبان در پاسگاه منطقه چنارک ولایت ارزگان افغانستان، 4 نفر از همکاران خود را به ضرب گلوله کشت. - خبرگزاری آناتولی

این تخلفات که ارتش لبنان می‌گوید با هماهنگی نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل آنها را پایش کرده، با اشیاء پرنده دایره‌ای شکل انجام شده است.Aa مقامات آلمانی قصد دارند ایستگاه‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در فرودگاه‌های این کشور ایجاد کنند تا افرادی که از کشورهای پرخطر وارد می‌شوند ابتدا مورد آزمایش قرار گیرند.Share via Email Print this page نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران با اعتراض به صدور احکام اعدام برای معترضان ایرانی گفت که پرزیدنت ترامپ در کنار مردم ایران ایستاده و از مبارزه آنها برای عدالت حمایت می‌کند.Aa نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین فرانسه در تازه‌ترین کتاب خود که در دوران قرنطینه نوشته شده به سال‌های نخست و پرتلاطم دوران ریاست‌اش پرداخته است.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز گزارش داد: «نیروهای دشمن (اسرائیل) پهپادهایی را با هدف شناسایی به کار انداخته و آنها را بر فراز منطقه حولا در جنوب (لبنان) به پرواز در آورده‌اند.» اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید اسرائیل تا کنون به این ادعاها پاسخ نداده است. تصمیم وزیران بهداشت ۱۶ ایالت آلمان بعد از آن گرفته شد که نگرانی‌ها در خصوص احتمال انتقال ویروس از سوی مسافرانی که به کشورهای پرخطر کرونایی سفر کرده‌اند افزایش یافته است. با این حال در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان دو کشور همسایع در ماه‌های اخیر، ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد مرزهای شمالی با لبنان را از نظر امنیتی تقویت کند. نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در ادامه عنوان کرد که بی‌عدالتی رژیم حاکم بر ایران تنها در این سه حکم اعدام خلاصه نمی‌شود و هر روز علیه ایرانیان بی‌گناه صورت می‌گیرد. این اعلان پس از آن صورت گرفت که حمله هوایی مرگبار اسرائیل به مواضع حزب الله در سوریه باعث افزایش تنش‌ها در منطقه شد. برگزاری کنسرت ۴ هزار نفری در آلمان برای سنجش میزان انتقال کرونا تا کنون بیش از ۲۰۵ هزار نفر در سراسر آلمان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از این تعداد، ۹ هزار و ۱۹۲ نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. حزب الله لبنان که مورد حمایت ایران است، تهدید کرده حمله اخیر منسوب به اسرائیل در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق را که منجر به کشته شدن جمله علی کامل حسن، یکی از اعضای برجسته این گروه و چهار نیروی خارجی شد، تلافی خواهد کرد. آقای سارکوزی در این خصوص به روزنامه فیگارو می‌گوید: «این کتاب را نه برای مورخان بلکه برای مردم نوشتم.

روزنامه اسرائیلی یدیعوت اخرونوت گزارش داد که اسرائیل همچنین از بیم حمله احتمالی حزب الله یک رزمایش مهم نظامی خود را در مرزهای شمالی لغو کرده است. آلمان از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که توانست عملکردی نسبتا موفقیت آمیز در قبال موج نخست ابتلا به این بیماری داشته باشد. ما خواستار آزادی فوری علیرضا نیز هستیم. حزب الله تاکنون تهدید کرده است که اگر هر کدام از نیروهایش در یورش اسرائيل به خاک سوریه کشته شوند، آن یورش را تلافی می‌کند. حزب الله در روز اول سپتامبر سال گذشته پس از کشته شدن دو تن از اعضایش در حمله هوایی اسرائیل در نزدیکی دمشق، فوجی از موشک‌های ضد تانک را به سمت اسرائیل شلیک کرد. تا کنون نزدیک به ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده‌اند و از میان جان بیش از ۶۳۹ هزار نفر گرفته شده است. این امر باعث شد اسرائیل با توپخانه سنگین به سمت لبنان شلیک کند. نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران تاکید کرد: ایرانیان باید بدانند که پرزیدنت ترامپ ، مایک پمپئو و من همیشه در مبارزه برای عدالت در کنار آنها خواهیم ایستاد. این درگیری بدون در نظر گرفتن جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶، در تاریخ جنگ بین دو طرف حادثه نادری بود. او در گفتگو با فیگارو تصریح می‌کند که بدون برنامه و طراحی قبلی هر چه به یاد آورده و به فکرش رسیده، همان‌هایی که دیگران نیز به یاد می‌آورند را بیان کرده است.

اسرائیل طی نزدیک به یک دهه، صدها حمله علیه نیروهای طرفدار ایران در سوریه انجام داده است. ایران نیز در سال‌های اخیر هزاران نیروی نظامی تحت حمایت خود را به سوریه اعزام کرده تا در کنار نیروهای رژیم سوریه بجنگند.. هشدار نتانیاهو به ایران بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در روز یکشنبه ۲۶ ژوئیه (۵ مرداد) به تهران هشدار داد و گفت به ایران اجازه «استقرار نظامی در مرزهای شمالی» این کشور را نخواهد داد زیرا به گفته او حفاظت از مرزهای شمالی در برابر ایران «سیاست ثابت» اسرائیل است. نتانیاهو در پیامی که ویدیوی آن در صفحه توییترش منتشر شد، اعلام کرد: «لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آنها علیه اسرائیل اجرا شود. ارتش اسرائیل برای واکنش در مقابل هر تهدیدی آماده است. در جریان این بازدید مردی از بالکن خانه‌اش به آقای سارکوزی توهین کرد و وی نیز با «تو» خطاب کردن فرد یاد شده از او خواست پایین بیاید و آن کلمات را مقابل وی بگوید.

» ارتش اسرائیل روز جمعه اعلام کرد با بالگردهای رزمی به چند موضع نظامی در منطقه قنیطره در نزدیکی دمشق حمله کرده است. اسرائیل گفت که این حمله را در پاسخ به شلیک خمپاره از مبدأ بلندی‌های جولان سوریه انجام داده که ساعاتی پیش از آن انجام گرفته بود. هم‌رسانی این مطلب: .