کرونا در ایران, ویروس جهش یافته کرونا, کووید۱۹

کرونا در ایران, ویروس جهش یافته کرونا

هشدار کرونایی روحانی؛ قرمز شدن چند شهر، خطر آغاز موج چهارم | DW | 13.02.2021

پس از سه هفته، بار دیگر چند شهر ایران در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفتند و زنگ خطر آغاز موج جدید به صدا درآمد. در این فاصله تعداد شهرهای پرخطر بیش از دو برابر و شمار شهرهای با خطر کم نصف شده‌اند.

13/02/2021 05:28:00 ب.ظ

پس از سه هفته، بار دیگر چند شهر ایران در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفتند و زنگ خطر آغاز موج جدید به صدا درآمد. در این فاصله تعداد شهرهای پرخطر بیش از دو برابر و شمار شهرهای با خطر کم نصف شده‌اند.

پس از سه هفته، بار دیگر چند شهر ایران در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفتند و زنگ خطر آغاز موج جدید به صدا درآمد. در این فاصله تعداد شهرهای پرخطر بیش از دو برابر و شمار شهرهای با خطر کم نصف شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسن روحانی خاطر نشان کرد که وضعیت چند شهر نیز از رنگ زرد به نارنجی (پرخطر) تغییر یافته و افزود این‌ها به معنی"زنگ خطر آغاز موج چهارم کرونا" است.موج سوم شیوع کرونا در ایران از ابتدای مهرماه آغاز شد و برخلاف دو موج قبلی بسیار طولانی‌تر بود و مبتلایان و قربانیان بیشتری داشت

درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 دوز سوم واکسن فایزر میزان پادتن را '۱۱ برابر' می‌کند | DW | 29.07.2021 پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

.در هفته‌های گذشته روند پاندمی با نوسان‌هایی کاهشی بوده اما در روزهای اخیر وضعیت در برخی استان‌ها به صورتی تغییر کرده که بسیاری از مسئولان نسبت به خطر آغاز موج چهارم هشدار می‌دهند.۹ شهر قرمز در خوزستانسخنگوی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرده که در شبانه روز گذشته هفت هزار و ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۷۴ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته سیما سادات لاری، در حال حاضر"بر اساس آخرین تحلیل‌ها"، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبر پایه این گزارش شهرهای قرمز شامل آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه می‌شوند که همه در استان خوزستان قرار دارند. headtopics.com

در سه هفته گذشته وضعیت هیچ شهر ایران به لحاظ شدت شیوع کرونا قرمز اعلام نشده بود. پیش از آن نیز ۱۰ شهر در استان مازندران در این وضعیت قرار داشتند.افزایش شدید شهرهای پرخطر، کاهش شهرهای آبیآنچه در هفته‌های اخیر موجب افزایش نگرانی درباره شروع موج چهارم پاندمی کرونا در ایران شده افزایش شدید تعداد شهرهای پرخطر و کاهش شمار شهرها در وضعیت آبی (کم خطر) است.

تعداد شهرهای پرخطر در دو هفته گذشته بیش از دو برابر شده و شمار شهرهای در وضعیت آبی از ۳۰۶ به ۱۷۲ رسیده است. بر همین اساس در این فاصله تعداد شهرهای در وضعیت زرد نیز به شکل نگران‌کننده‌ای کاهش یافته است.ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت با توجه به افزایش موارد ابتلای جدید به بیماری کووید۱۹ در برخی استان‌ها هشدار می‌دهد که عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خودداری از سفر و شرکت در تجمع‌ها"می‌تواند موجب شعله‌ور شدن بیماری شود".

ستاد ملی مقابله با کرونا با توجه به تعطیلی طولانی پس از ۲۲ بهمن ورود خودروهای غیربومی به برخی استان‌ها، از جمله سه استان گلستان، گیلان و مازندران که بسیاری از شهرهای آنها در وضعیت پرخطر قرار دارند را ممنوع اعلام کرد.انتظار می‌رود در هفته‌های باقی مانده تا آغاز سال نو، به خصوص در اسفند ماه تردد در شهرها افزایش یابد. ایرج حریرچی هفته گذشته در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفته بود با توجه به داده‌های ثبت شده از طریق تلفن‌های همراه، کل کاهش ترددها به نسبت دوران پیش از شیوع کرونا فقط چهار درصد است و با خریدهای ماه پایان سال افزایش خواهد یافت.

وزیر بهداشت، سعید نمکی به تازگی ابراز نگرانی کرده که"ساده‌انگاری و عادی‌پنداری اوضاع و بی‌توجهی به خطر بیماری" باعث وقوع خیز چهارم بیماری کووید۱۹ در ایران شود و هشدار داده اگر این خیز جدید رخ دهد"ارتفاعی به مراتب بیشتر از خیزهای قبلی خواهد داشت و سرعت انتشار آن به شدت بالاتر خواهد بود". headtopics.com

دو سناریوی دولت آلمان از اوضاع افغانستان: یکی تار، دیگری تیره | DW | 29.07.2021 ایران 'از هفته آینده' تولید واکسن کرونای کوبا را آغاز می‌کند | DW | 29.07.2021 شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

هشدار درباره خطر شیوع ویروس جهش‌یافتهدر این میان خطر شیوع گونه جهش‌یافته ویروس کرونا در ایران بسیار نگران‌کننده ارزیابی می‌شود. این گونه جدید که قدرت سرایت به مراتب بیشتری دارد در برخی کشورها مانند بریتانیا و آفریقای جنوبی شایع است و به بسیاری دیگر از کشورها از جمله ایران هم رسیده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدخبرگزاری ایرنا شنبه گذشته از قول غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان نوشته بود موارد بستری بیماران مبتلا به کووید۱۹ در این استان از ۸۵ نفر به ۲۶۰ نفر در روز افزایش یافته و به عبارتی سه برابر شده است.وزیر بهداشت ۲۵ بهمن با اشاره به مرگ یک زن ۷۱ ساله مبتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در شهرستان آبیک استان قزوین که به گفته او مسافرتی هم نداشته هشدار داد که این واقعه نشان می‌دهد"ویروس جهش‌یافته کرونا در کشور چرخیده و باید فکر کنیم زیر پوست هر شهر، روستا و خانواده‌ای می‌توان این ویروس را پیدا کرد".

به گزارش ایرنا، سعید نمکی با بیان این که این ویروس جهش‌یافته کرونا با اقتدارترین نظام‌های بهداشتی و درمانی در اروپا را به زانو در آورده هشدار داد: «روزهای سختی برای ما آغاز می‌شود و بنابراین باید خودمان را برای مبارزه با چموش‌ترین ویروس جهش‌یافته کرونا آماده کنیم.»

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استتجمع با رعایت فاصله‌گذاریافرادی که در این عکس می‌بینید در سنگاپور سرگرم تماشای فیلمی در فضای آزاد هستند. این وضعیت با سالن‌های معمولی سینما در دوران پیش از همه‌گیری قابل مقایسه نیست، اما به نسبت محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا در بسیاری از کشورها فرصتی رضایت‌بخش برای فیلم‌دوستان است. از اکتبر سال گذشته تا کنون شمار مبتلایان در سنگاپور نسبتا پایین بوده است. headtopics.com

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استناامیدی در آفریقای جنوبیدر بین کشورهای قاره آفریقا بالاترین آمار کرونا در آفریقای جنوبی به ثبت رسیده است. تا کنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده‌اند. آنچه بحران آفریقای جنوبی را شدت بخشیده، کشف گونه‌ای جهش‌یافته از ویروس کرونا است که مانند گونه‌ی جهش‌یافته بریتانیایی قدرت سرایت بیشتری دارد.

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استکرونا در ایام گرم تابستاندر حال حاضر در استرالیا تابستان حاکم است و مردم در گرمای تابستان طبیعتا هوس آبتنی می‌کنند. مقامات استرالیا برای جلوگیری از افزایش دوباره شمار مبتلایان به ویروس کرونا از مردم خواسته‌اند که پروتکل‌های بهداشتی و به ویژه فاصله‌گذاری اجتمای را رعایت کنند. از ماه سپتامبر سال گذشته به این سو، شمار مبتلایان جدید در استرالیا سیری نزولی داشته است.

جهرمی: طرح فضای مجازی تمایل به اینترنت ماهواره‌ای را بالا می‌برد | DW | 29.07.2021 وال‌استریت ژورنال: آمریکا در پی تحریم پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن ایران است | DW | 29.07.2021 فولکس‌واگن با بیش از ۱۱ میلیارد درآمد در نیمه اول ۲۰۲۱ رکورد شکسته است | DW | 29.07.2021

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استدر سوگ از دست‌رفتگانبرزیل از جمله کشورهای جهان است که بیشتری آمار کرونا را داشته است. تصویری از کلویا آندرا گنکالوس، دختری ۱۶ ساله اهل مانائوس که مادر ۳۹ ساله‌اش را در جریان پاندمی کرونا از دست داده‌ است. تا کنون در برزیل نزدیک به ۲۲۴ هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان سپرده‌اند. بسیاری از منتقدان ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راستگرای برزیل را مسئول وضعیت فاجعه‌بار حاکم در این کشور می‌دانند.

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استپیشگیری‌های سختگیرانهتصویری از شمار زیادی از خدمه درمانی که در یکی از مناطق مسدودشده‌ در هنگ‌کنگ به راه افتاده‌اند تا تست‌های کرونا انجام دهند. مقامات هنگ‌کنگ در پی گسترش پاندمی و افزایش مجدد شمار مبتلایان در برخی از نقاط شهر، بدون هشدار قبلی اقدام به قرنطینه کردن این مناطق گرفته‌اند و اقدامات به‌شدت سختگیرانه در تلاش برای مقابله با پاندمی اتخاذ کرده‌اند.

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استکنسرتی از نوع دیگردر حالی‌که در این دوران اکثر رویدادها و برنامه‌ها در قالب دیجیتال برگزار می‌شوند، گروه راک"فلمینگ لیپز" کنسرتی از نوع دیگر برای هوادارانش برگزار کرد. شرکت‌کنندگان در این کنسرت در حباب‌های بزرگ پلاستیکی به سربردند و بدون هیچ نگرانی از کرونا می‌توانستند به موسیقی مورد علاقه‌شان گوش دهند و از کنسرت لذت ببرند.

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استنوای ارگ در هنگام تزریق واکسنکلیساها هم در دوران پاندمی با مشکلات متعددی روبرو بوده و با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسم دعا و عبادت را نداشته یا در ابعادی محدود داشته‌اند. در این روزها اما فضای برخی از کلیساها برای انجام واکسیناسیون کرونا به کار گرفته شده و در مواردی حتی مراجعه‌کنندگان افزون بر دریافت واکسن کرونا نوای ارگ کلیسا را هم می‌شنوند. تصویری از کلیسای لیچفیلد در بریتانیا.

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده استنور امید در پایان تونل ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

هشدار نسبت به مهاجرت پرستارانِ نخبه در روزهای کروناییرئیس شورای عالی نظام پرستاری با تاکید بر اینکه تمام پرستاران جان‌باخته بر اثر کرونا باید شهید محسوب می‌شوند، نسبت به مهاجرت پرستارانِ نخبه در روزهای کرونایی هشدار داد.

هشدار کرونایی وزیر بهداشت: مطلقا موافق هیچ سفر نوروزی نیستیم | DW | 05.03.2021وزیر بهداشت می‌گوید مسافرت اصلی‌ترین عامل گردش ویروس است و سفرهای نوروزی به شدت نگران‌کننده هستند. رهبر جمهوری اسلامی هم گفته اگر ستاد ملی مقابله با کرونا سفر را ممنوع کرد مردم نباید به مسافرت بروند. *رهبر انقلاب اسلامی البته شما فرق رهبر انقلاب با رهبر کشور را نمیدونید ، اصلن ولش کن کرونا ضداعیاد ومراسم های باستانی ایرانیان دربقیه موارد اگر طرف دلش بخواد کرونا هم بگیره کرونا به طرفش نمیاد مسئولان برای تعطیلات عید برن ویلای چند صد میلیاردیشون بعد طرف میخواد از یه شهر به شهر دیگه ای بره به خانوادش سر بزنه یا نمیزارن یا جریمش میکنن

وضعیت قرمز ۳۰۱شهر/ لغو طرح ترافیک تهران/ هشدار درباره کرونای هندی/ نحوه برگزاری مراسم شبهای قدرنحوه برگزاری مراسم شب‌های قدر سخنگوی ستاد کرونا: برگزاری مراسم شب‌های احیا و نماز عید فطر در شهرهای قرمز و نارنجی در فضای باز و در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل ها بلامانع است مدت زمان برگزاری این مراسم حداکثر ٢ ساعت و برای نمازهای یومیه نیم ساعت است ریدم به اون مذهب و مرامتون که کاری بجز قربانی کردن مردم بلد نیست ریدم تو عمامه اون رهخر دیوصتون آقای نمکی را ندیدیم بیاد التماس کنه گریه کنه و از مردم بخواهد در خانه‌هایشان بمانند این مراسم موجب گسترش موج ۵ کرونا میشه. در شبهای عادی با جریمه های سنگین برای پر کردن جیب حشدالشعبی و فاطمیون و زینبیون بشار اسد و حسن خرس الله و یمن اما در شب قدر یهویی سخاوتمند میشن چون کفتارهای خودشون تو خیابونن نکنه اونا اشتباهی جریمه بشن و راهی نیست بجز برداشتن این طرح

۴۰ امدادگر زلزله سی‌سخت کرونایی بودند/ مبتلا شدن پزشک متخصص استان به کرونای انگلیسیاستاندار کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و بستری شدن ۴۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا که برای کمک به زلزله سی سخت به این شهر سفر کرده بودند،خبرداد. واقعا متاسفم که شما هنوز کادر درمان رو واکسینه نکرده اید ؛ اقای نمکی چکارمیکنی؟ فقط حرف می زنید. چرا میگن کرونای انگلیسی؟؟؟؟ اون موقع که دنیا می‌گفت ویروس چینی میگفتن نگید . حالا خودشون میگن کرونای انگلیسی!!!!!!!

نگرانی از ابتلای برخی غیربومی‌های سی‌سخت به کرونای انگلیسی/ احتمال تغییر رنگ کرونایی دنارئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه در کمک رسانی به زلزله زدگان سی سخت باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود، اظهارداشت: برخی از افرادی که وارد سی سخت می شوند ممکن است کرونای انگلیسی داشته باشند.