هشدار نتانیاهو: حزب‌الله دارد «با آتش بازی می‌کند»

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هشدار نتانیاهو: حزب‌الله دارد «با آتش بازی می‌کند» آقای نتانیاهو دوشنبه، به فاصله کوتاهی پس از آن که نیروهای اسرائیل گفتند تلاش حزب الله برای عبور پنهانی از مرز را خنثی کرده‌اند، در تلویزیون اسرائیل سخن می‌گفت.

صدای آمریکا ـ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هشدار می‌دهد که حزب الله در مرز لبنان با اسرائیل دارد «با آتش بازی می‌کند.»

آقای نتانیاهو دوشنبه، به فاصله کوتاهی پس از آن که نیروهای اسرائیل گفتند تلاش حزب الله برای عبور پنهانی از مرز را خنثی کرده‌اند، در تلویزیون اسرائیل سخن می‌گفت. بنیامین نتانیاهو هشدار داد: «مسئولیت کامل این رخداد و هر گونه حمله از خاک لبنان علیه کشور اسرائیل برعهده حزب الله و کشور لبنان است... هر حمله‌ای علیه ما با قدرتی عظیم پاسخ داده خواهد شد. نصرالله پیشتر در سنجش عزم اسرائیل در دفاع از خودش به اشتباه بزرگی دست زده و کشور لبنان بهای سنگینی برای آن پرداخته است. توصیه می‌کنم آن اشتباه را تکرار نکند.»

ارتش اسرائیل می‌گوید گروه کوچکی از مردان مسلح سعی کردند از «مزارع شبعا» - منطقه‌ای که اسرائیل در جنگ ۱۹۶۷ تصرف کرد و لبنان ادعای مالکیت آن را دارد - وارد خاک اسرائیل شوند.ایالات متحده آمریکا تاکنون بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی حزب‌الله و چه از سوی حامی آن رژیم جمهوری اسلامی، را محکوم کرده است.

در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه، و شورای امنیت ملی کاخ سفید هم پیشتر اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بنیامین نتانیاهو خطاب به رژیم ایران: ارتش دفاعی اسرائیل آماده پاسخگویی به هر تهدیدی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در نقاط مختلف کشورسازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از امروز تا پنجشنبه (۶ تا ۹ مردادماه) هشدار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار آمریکا درباره تبعات منطقه ای تمدید نشدن تحریم تسلیحاتی ایرانبرایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران می گوید عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به قیمت تشدید مناقشات در منطقه تمام خواهد شد. آقای هوک که برای رایزنی با کشورهای عرب خلیج فارس به منطقه سفر کرده، در قطر گفت که همه رهبران منطقه با تمدید تحریم تسلیحاتی ایران موافق هستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

«آدم‌ربایی مجازی»؛ پلیس استرالیا به دانشجویان چینی و خانواده‌‌هایشان هشدار دادگزارش‌ها حاکیست که کلاهبرداران اغلب به زبان چینی سخن می‌گویند و ادعا می‌کنند که از سفارت چین یا پلیس، یا کنسولگری چین با آنها تماس گرفته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار درباره فرسودگی گسترده ساختمان‌ها در اهواز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »