هشدار وزیر آلمانی: کرونا از اهمیت مقابله با ایدز کاسته است | DW | 01.12.2020

11/09/1399 06:35 ب.ظ

وزیر توسعه آلمان نسبت به سهل‌انگاری در مبارزه با ایدز هشدار داد. به اعتقاد او پاندمی کرونا باعث شده که خطر این بیماری هولناک کم‌رنگ‌تر جلوه کند. به‌ویژه در قاره آفریقا شمار مبتلایان به ایدز افزایش خواهد یافت.

وزیر توسعه آلمان نسبت به سهل‌انگاری در مبارزه با ایدز هشدار داد. به اعتقاد او پاندمی کرونا باعث شده که خطر این بیماری هولناک کم‌رنگ‌تر جلوه کند. به‌ویژه در قاره آفریقا شمار مبتلایان به ایدز افزایش خواهد یافت. او تاکید کرد که پاندمی کرونا باید فعالیت علیه ایدز را گسترش دهد نه این که باعث سهل‌انگاری در این زمینه شود.

در صورتی که مبتلایان به ویروس ایدز به اندازه کافی و به موقع دارو دریافت کنند، می‌توانند ده‌ها سال بدن خود را در برابر ابتلا به بیماری «اچ آی وی» که ناشی از ایدز است، مقاوم کنند و از عوارض کشنده این بیماری در امان بمانند.

مولر در این راستا گفت: «۳۸ میلیون مبتلا به ایدز نیازمند دارو هستند اما تنها ۲۵ میلیون نفر امکان دسترسی به داروی مناسب را دارند.» افزایش شمار قربانیان وزیر توسعه آلمان به نقل از کارشناسان گفت، احتمال می‌رود که پیامدهای ویروس سارس‌کوو۲ در سراسر جهان میزان قربانیان ایدز را تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش دهد.

یکی از بزرگ‌ترین معظلات مسئولان این است که پاندمی کرونا باعث قطع راه‌های ارسال دارو به نیازمندان در کشورهای گوناگون شده است. البته این پدیده شامل دیگر بیماری‌های عفونی مانند سل و مالاریا نیز می‌شود. گسترش ویروس سارس‌کوو۲ بسیاری از راه‌های انتقال دارو را بسته است headtopics.com

علاوه بر این، بر اثر پاندمی کرونا شمار افرادی که از گرسنگی و فقر شدید رنج می‌برند در سال جاری میلادی حدود ۱۳۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هشدار اپلیکیشن کرونا چندین سیاستمدار آلمانی را راهی قرنطینه کرد | DW | 30.03.2021شماری از سیاستمداران آلمان در چند ایالت این کشور در واکنش به هشدار اپلیکیشن کرونا ناگزیر تن به قرنطینه دادند. اپلیکیشن کرونا پس از نشست اخیر نمایندگان مجلس شورای فدرال آلمان نسبت به احتمال ابتلا به کرونا هشدار داده بود.

خیز ملایم کرونا و هشدار به ۸ استان / آغاز واکسیناسیون کرونا با پرسنل ICUسخنگوی ستاد کرونا: شهرهای نارنجی ۲ برابر شد خیزی از بیماری در برخی استان‌ها بصورت ملایم شروع شده اروپا و آمریکا در برابر این ویروس جهش یافته دارند به زانو درمی‌آیند ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی‌ ژاپن پر شده پرسنل ICU اولین تزریق‌کنندگان واکسن کرونا هستند مناسب است اولویت‌های تزریق ‌واکسن به سرعت شفاف‌سازی شود تا از شایعات پیش‌گیری شود.

هشدار نسبت به بازگشایی‌های شتابزده و شیوع مجدد کرونا/ تهران هنوز در شرایط شکنندهرییس ستاد کرونا تهران: *شرایط تهران هنوز شکننده و ناپایدار است *بازگشایی‌های شتابزده می‌تواند باعث افزایش شیوع کرونا و تکرار تجربه تلخ اردیبهشت ماه شود *کنترل این بیماری در کشور بدون مهار و جلوگیری از طغیان آن در تهران امکان‌پذیر نیست

آغاز واکسیناسیون کرونا در روسیه همزمان با هشدار سازمان جهانی بهداشتدولت روسیه در چارچوب برنامه واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹، روز شنبه ۵ دسامبر (۱۵ آذر) تزریق واکسن به افراد در معرض خطر ویروس را در شماری از کلینیک‌های خود در مسکو آغاز کرد. این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت نسبت به دست کم گرفتن ویروس کرونا هشدار داده است.

هشدار ترسناک «زن خفاش» درباره ویروس کروناشی ژنگ‌لی، زن ویروس شناس چینی که با نام مستعار «زن خفاش» معروف است، از زمان شیوع ویروس جدید کوید 19

گرد مولر، وزیر توسعه آلمان در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «پاساوئر نویه پرسه» به مناسبت روز جهانی ایدز اظهار داشت، شواهد حاکی از آن است که گسترش کووید ۱۹، بیماری ناشی از کرونای جدید (سارس‌کوو۲) باعث شده است که در بسیاری از کشورها به خطری که از جانب ایدز بشر را تهدید می‌کند اهمیت کمتری داده شود.

او تاکید کرد که پاندمی کرونا باید فعالیت علیه ایدز را گسترش دهد نه این که باعث سهل‌انگاری در این زمینه شود.

در صورتی که مبتلایان به ویروس ایدز به اندازه کافی و به موقع دارو دریافت کنند، می‌توانند ده‌ها سال بدن خود را در برابر ابتلا به بیماری «اچ آی وی» که ناشی از ایدز است، مقاوم کنند و از عوارض کشنده این بیماری در امان بمانند.

مولر در این راستا گفت: «۳۸ میلیون مبتلا به ایدز نیازمند دارو هستند اما تنها ۲۵ میلیون نفر امکان دسترسی به داروی مناسب را دارند.»

افزایش شمار قربانیان

وزیر توسعه آلمان به نقل از کارشناسان گفت، احتمال می‌رود که پیامدهای ویروس سارس‌کوو۲ در سراسر جهان میزان قربانیان ایدز را تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش دهد.

یکی از بزرگ‌ترین معظلات مسئولان این است که پاندمی کرونا باعث قطع راه‌های ارسال دارو به نیازمندان در کشورهای گوناگون شده است.

البته این پدیده شامل دیگر بیماری‌های عفونی مانند سل و مالاریا نیز می‌شود.

گسترش ویروس سارس‌کوو۲ بسیاری از راه‌های انتقال دارو را بسته است

علاوه بر این، بر اثر پاندمی کرونا شمار افرادی که از گرسنگی و فقر شدید رنج می‌برند در سال جاری میلادی حدود ۱۳۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

مولر ضمن تاکید بر این که در حال حاضر کمک‌های نقدی برای این افراد کافی نیست و باید دست‌کم پنج میلیارد یورو افزایش یابد، از همه کشورهای صنعتی، از جمله ایالات متحده و همچنین شرکت‌های خصوصی که از پاندمی کرونا سود می‌برند خواست، در کمک به این افراد کوتاهی نکنند.

اوضاع قاره آفریقا

سالهاست که از رهگذر داروهای مناسب و ارزان در بسیاری از کشورهای آفریقایی نرخ عفونت ایدز در حال کاهش است. اما گزارش‌هایی که در ماه‌های اخیر در این باره منتشر شده بیانگر خراب‌تر شدن اوضاع است.

گذشته از این که گسترش ویروس سارس‌کوو۲ بسیاری از راه‌های انتقال دارو را بسته است، شمار زیادی از افرادی که احتمال می‌هند به ایدز مبتلا شده‌اند، از از ترس ابتلا به ویروس کرونا به درمانگاه‌ها مراجعه نمی‌کنند.

حتی تعدادی از مبتلایانی که تحت معالجه هستند، از ادامه مداوا خودداری می‌کنند.

کارشناسان احتمال می‌دهند که این تحولات به مرگ شمار قابل توجهی از این بیماران خواهد انجامید.

علاوه بر این، در دوران کرونا آمار خشونت‌های جنسی در اقصی نقاط دنیا از جمله آفریقا بالا رفته است و این خطر وجود دارد که قربانیان این خشونت‌ها به ویروس ایدز نیز دچار شوند.

بر اساس محاسبه کارشناسان، در صورت ادامه این روند شمار مبتلایان به ایدز در جهان دست‌کم ۲۹۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت و می‌توان تخمین زد که حدود ۱۴۸ هزار تن از آنان بر اثر ابتلا به بیماری «اچ آی وی» جان خواهند باخت.

در همین زمینه: