هشدار اسرائیل: شهروندان مراقب حملات انتقامی ایران باشند | DW | 04.12.2020

14/09/1399 12:56 ب.ظ

تهران تل آویو را در کشته شدن فخری‌زاده دخیل می‌داند و از تلافی حرف زده است. وزارت خارجه اسراییل به شهروندان ساکن امارات و بحرین یا کشورهای آفریقایی هشدار داده که ممکن است هدف اقدامات اننقامی و ایذایی ایران قرار گیرند.

تهران تل آویو را در کشته شدن فخری‌زاده دخیل می‌داند و از تلافی حرف زده است. وزارت خارجه اسراییل به شهروندان ساکن امارات و بحرین یا کشورهای آفریقایی هشدار داده که ممکن است هدف اقدامات اننقامی و ایذایی ایران قرار گیرند. وزارت خارجه اسراییل در بیانیه‌ای گفته که این اهداف می‌توانند در کشورهای آفریقایی یا کشورهای نزدیک به ایران، از جمله امارات متحده و بحرین باشند.

محافل دیپلماتیک گفته‌اند که گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل بر همین اساس، سفر برنامه ریزی شده خود به بحرین را که قرار بود همین هفته انجام گیرد، لغو کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، فخری‌زاده را"پدر برنامه هسته‌ای ایران" نامیده بود. رسانه‌های آمریکایی نیز فخری‌زاده را"هدف شماره یک" موساد خوانده‌‌ بودند.حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز اسرائیل را به دست داشتن در این سوءقصد متهم کرده اما گفته که واکنش لازم به موقع صورت خواهد گرفت. نیویورک تایمز در نخستین روز این سوءقصد به نقل از سه منبع نوشت که اسرائیل پشت عملیات بوده است. روز دوم دسامبر نیز، سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام رسمی دولت آمریکا اعلام کرد که فخری‌زاده توسط اسرائیل کشته شده است.

اسرائیل تا کنون مشارکت در این عملیات را نه تایید کرده و نه تکذیب. در تنش ناشی از کشته شدن فخری‌زاده، دبیرکل سازمان ملل و مقامات بسیاری از کشورها، از طرفین خواسته‌‌اند خویشتندار باشند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

لعنت بر شما ایران ستیزان تهران گوه خورده بااسرائیل دوکفتارهیچ موقع همدیگروپاره نمیکنند مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی Dow with Esraeil ! Down with USA ! یه سوال ؟؟اگر یک نفر، به شما سیلی بزنه،چه عکس العملی نشون میدی، سکوت و نگاه می‌کنی و رد میشی؟؟!!! خب چه انتظاری دارین, انتظار دارین اسرائیل هر غلطی دلش خواست انجام بده،، ،مطمن باشید بدجور تاوان پس خواهند داد، حتی اگر به قیمت جنگ تمام عیار باشه

ریدم تو دویچه وله فارسی ک یه مشت عقده پشت این اکانتن ازگل کلمه صحیح تروره نه سوقصد!!!! عقده ای های بدبخت هیچ اتفاقی نخواهد افتاد انتقام کیلویی چند چون جمهوری اسلامی ضعیفترین دوره خود را سپری میکند از سایه سر مستر ترامپ

هشدار اسرائیل به شهروندان خود نسبت به اقدام ایران برای انتقام ترور فخری‌زادهدولت اسرائیل از شهروندان خود در خارج از کشور خواست در برابر اقدام ایران برای انتقام ترور محسن فخری‌زاده مراقب باشند. - خبرگزاری آناتولی

اسرائیل درباره هر گونه حمله ایران به شهروندان و منافعش در خارج هشدار داداسرائيل شامگاه پنج‌شنبه 3 دسامبر 2020 هشدار داد که در پی تهدیدهای جدید صادره از سوی تهران در پی ترور فقط شعار میدن. یک بار نیزنن همو تموم شه چرا مخفی می کنید که فخراور حامی خامنه ای است چرا مخفی می کنید که سپاه برعلیه خامنه ای شده از وقتی فهمیده فخراور حامی خامنه ای بوده دراین سالها و تمام زندانیان توسط فخراور به زندان خامنه ای فرستاده شدند و اعدام شدند

هشدار ظریف به ترامپ: مراقب دام اسرائیل باشید، آتش‌افروزی نتیجه معکوس خواهد دادوزیر امور خارجه ایران: «دونالد ترامپ مراقب این دام باشید. هرگونه آتش‌افروزی به شکل بدی نتیجه معکوس خواهد داد به ویژه علیه همان بهترین دوستانت!» این بهترین فرصته تا شعار ۴۰ ساله مرگ بر آمریکا عملی بشه پس چرا هشدار میدی دیپلمات دیگه از این موقعیتا پیش نمیاد ها تنها اتش افروز در منطقه شما فاشیستهای بی شرف هستید که مثل مارمولک رفتید در پوش دین و مذهب و ۴۲ سال است ایران را به خاک سیاه نشوندید و تروریسم و کشتار و فساد را در سراسر منطقه و جهان گسترش دادید ، حالا هم چرا اینقدر خودتون را خراب کردید مگر نمی خواستید اسرائیل را نابود کنید

هشدار مدیرعامل بهشت زهرا به بازگشت شرایط سخت کرونا با کوچکترین غفلت شهروندانمدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س): *شرایط کرونا شکننده است، فریب آمار را نخورید *با کوچکترین غفلت به شرایط سخت باز خواهیم گشت *نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم *شرایط آمار فوت کرونا در تهران دقیقاً شبیه اردیبهشت ماه است

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تنش بین ایران و اسرائیل با سوءقصد به محسن فخری‌زاده اوج گرفته است. مقامات جمهوری اسلامی، از جمله دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران گفته‌اند که موساد پشت این عملیات بوده است. تل‌آویو به شهروندان ساکن کشورهای خارجی هشدار داده که ممکن است هدف عملیات انتقامی ایران قرار بگیرند.

وزارت خارجه اسراییل در بیانیه‌ای گفته که این اهداف می‌توانند در کشورهای آفریقایی یا کشورهای نزدیک به ایران، از جمله امارات متحده و بحرین باشند. محافل دیپلماتیک گفته‌اند که گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل بر همین اساس، سفر برنامه ریزی شده خود به بحرین را که قرار بود همین هفته انجام گیرد، لغو کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، فخری‌زاده را"پدر برنامه هسته‌ای ایران" نامیده بود. رسانه‌های آمریکایی نیز فخری‌زاده را"هدف شماره یک" موساد خوانده‌‌ بودند.حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز اسرائیل را به دست داشتن در این سوءقصد متهم کرده اما گفته که واکنش لازم به موقع صورت خواهد گرفت. نیویورک تایمز در نخستین روز این سوءقصد به نقل از سه منبع نوشت که اسرائیل پشت عملیات بوده است. روز دوم دسامبر نیز، سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام رسمی دولت آمریکا اعلام کرد که فخری‌زاده توسط اسرائیل کشته شده است.

اسرائیل تا کنون مشارکت در این عملیات را نه تایید کرده و نه تکذیب.

در تنش ناشی از کشته شدن فخری‌زاده، دبیرکل سازمان ملل و مقامات بسیاری از کشورها، از طرفین خواسته‌‌اند خویشتندار باشند.

بحث انتقام از اسرائیل و متهم کردن عوامل خارجی، در حالی است که دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی داخل ایران بعد از این سوءقصد به شدت زیر ضرب انتقادهایی مبنی بر بی‌کفایتی و موازی‌کاری قرار گرفته‌اند. روایت متناقض و متضاد رسانه‌ها و مسئولان رسمی از شیوه عملیات نیز به ابهام‌ها افزوده است.

رویترز پیش‌تر در گزارشی نوشته که تل آویو بیم دارد که حزب‌الله لبنان با هدف گرفتن میادین گاز طبیعی در حیفا، به نیابت از ایران انتقام بگیرد.