هشدار آمریکا به متحدانش در مورد یک ابزار جاسوسی جدید چین

10/12/1400 04:03 ق.ظ

کارشناسان یک موسسه آمریکایی به نام «سیمانتیک» می‌گویند یک ابزار پیشرفته جاسوسی اینترنتی چینی را کشف کرده‌اند که بیش از یک دهه وجود آن تشخیص داده نشده است.

کارشناسان یک موسسه آمریکایی به نام «سیمانتیک» می‌گویند یک ابزار پیشرفته جاسوسی اینترنتی چینی را کشف کرده‌اند که بیش از یک دهه وجود آن تشخیص داده نشده است. شرکت امنیت سایبری «سیمانتیک» که زیرمجموعه يک شرکت تولید کننده ریز تراشه به نام «برودکام» است اطلاعات مربوط به این ابزار جاسوسی را که «داکسین» نامگذاری کرده روز دوشنبه نهم اسفند منتشر کرد.

یکی از مدیران ارشد آژانس امنیت سایبری زیرساخت‌های آمریکا گفت: «ما این ابزار را قبلا مشاهده نکرده بودیم و این دقیقا از نوع اطلاعاتی است که به دنبال آن هستیم.»

آژانس امنیت سایبری زیرساخت‌های آمریکا در حاشیه انتشار این گزارش گفت «سیمانتیک» یکی از شرکت‌های خصوصی است که در چارچوب همکاری نهادهای دولتی با بخش خصوصی اطلاعات مربوط به جاسوسی از شبکه اینترنت را با دولت به شراکت می‌گذارد.

نهاد موسوم به همکاری برای دفاع سایبری مشترک از همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی آمریکا مثل اف بی‌آی و آژانس امنیت ملی با ۲۲ شرکت خصوصی فعال در عرصه امنیت سایبری تشکیل شده و اطلاعات مربوط به حملات سایبری را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. headtopics.com

سفارت چین در واشینگتن تاکنون در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده است. مقامات دولت چین در گذشته بارها تاکید کرده‌اند که چین نیز هدف حملات سایبری قرار می‌گیرد و آن کشور با تمامی اشکال این حملات مخالف است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

آزادی یک کودک‌-متهم محکوم به اعدام پس از ۱۸ سال حبس

تحریم های یک جانبه ایران مانعی جدی در دسترسی به ابزارهای لازم برای مهار کرونا هستندوزیر بهداشت گفت: تحریم های یک جانبه مانعی جدی در راه تحقق حق اساسی کشورمان برای به دست آوردن و دسترسی به ابزارهای لازم برای مهار و شکست COVID-۱۹ هستند.

آمریکا ۱۲ عضو هیات دیپلماتیک روسیه در سازمان ملل را به‌دلیل «فعالیت‌های جاسوسی» اخراج کردسفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که ایالات متحده به ۱۲ عضو این هیات دستور داده است تا روز هفتم مارس خاک آمریکا را ترک کنند. واسیلی نِبنزیا روز دوشنبه ۹ اسفند... این یه قلم کار درست نیست...روسیه رو در موضع مظلومیت قرار میده..از فردا میگه اینم از دموکراسی غربی کار بسیار اشتباهی! بایستی از رفتار های تنش افزا که اوُضاع را غیر قابل پیش بینی خواهد کرد اجتناب ورزید. چقدر خوب بود امریکای عزیز عربستان رو برای حمله به یمن تحریم الکی میکرد که بگیم امریکا مهد تمدن حقوق بشر

صدراعظم آلمان: شاهد یک چرخش دوران هستیم | DW | 27.02.2022اولاف شولتس در سخنرانی خود در پارلمان آلمان تهاجم روسیه به اوکراین را آغاز یک 'چرخش دوران' خواند. او تغییرات اساسی در سیاست دفاعی و خارجی آلمان را اعلام کرد. شولتس گفت بودجه دفاعی آلمان ۱۰۰میلیارد یورو افزایش می‌یابد.

قطع پای یک شهروند اهل سردشت بر اثر انفجار مین

یک افسر یگان ویژه خراسان رضوی کشته شدفرمانده انتظامی خراسان رضوی از کشته شدن یک افسر یگان ویژه در درگیری با «اوباش» خبر داد. - خبرگزاری آناتولی