هشدار امنیتی اشتباه باعث تخلیه ساختمان کنگره آمریکا شد

01/02/1401 11:11 ق.ظ

بلافاصله پس از هشدار نخست، این خبر به تیتر اصلی رسانه‌های در ایالات متحده تبدیل شد و بسیاری نگران تکرار حوادثی مشابه حملات ۱۱ سپتامبر در این نیویورک شدند. جزئیات بیشتر🔽

بلافاصله پس از هشدار نخست، این خبر به تیتر اصلی رسانه‌های در ایالات متحده تبدیل شد و بسیاری نگران تکرار حوادثی مشابه حملات ۱۱ سپتامبر در این نیویورک شدند.

استادیومی که مسابقه بیس‌بال در آنجا برگزار شده تقریبا ۲ و نیم کیلومتر با کاپیتول یا ساختمان کنگره آمریکا فاصله دارد و همین مسئله بر نگرانی پلیس برای وقوع حمله احتمالی افزوده است. مراسم چتربازی و نمایش پرچم یکی از حاشیه‌های پیش از آغاز این مسابقه بوده که به دلیل ناهماهنگی‌های صورت گرفته باعث بروز اشتباه از سوی نیروهای پلیس شده است.

چتر بازی پرحاشیه پیش از آغاز یک مسابقه بیس‌بال در واشنگتننمایندگان کنگره آمریکا بعد از این ماجرا اعلام کردند که دقایق پراسترسی را تجربه کرده‌اند. ترزا لگر فرناندز یکی از نمایندگان کنگره در توییتر خود نوشته که همه نمایندگان ۱۵ دقیقه بسیار پراسترس را پشت سر گذاشته‌اند و حالا از اینکه همه در امنیت هستند، خرسند و سپاسگزارند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

قاضی بریتانیایی با تأیید حکم استرداد آسانژ، تصمیم در این زمینه را به دولت واگذار کردیک قاضی در بریتانیا، روز چهارشنبه، حکم استرداد جولیان آسانژ به ایالات متحده را تأیید و تصمیم نهایی در این زمینه را به وزارت کشور بریتانیا محول کرد.

گوترش خواستار توقف چهار روزه جنگ اوکراین در ایام عید پاک شددبیرکل سازمان ملل خواستار توقف چهار روزه جنگ در اوکراین طی «هفته مقدس» مسیحیان ارتدکس شد تا امکان توزیع کمک‌های بشردوستانه و تخلیه مناطق درگیری از شهروندان غیرنظامی فراهم شود.

اوکراین: در یک روز گذشته چندین پهپاد روسی سرنگون شدفرماندهی نیروی هوایی اوکراین از انهدام و سرنگونی یک فروند هواپیما، 1 هلیکوپتر، چندین پهپاد و یک موشک کروز روسیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سلیمان ابراهیم‌زاده، کولبر اهل سردشت در تیراندازی نیروهای نظامی کشته شدبر اساس گزارش آژانس خبر رسانی کردستان، کردپا، روز دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱، یک کولبر به نام «سلیمان ابراهیم‌زاده» اهل سردشت بر اثر شلیک نیروهای نظامی در مرز «بیتوش» این شهرستان جان خود را از دست داد. اخبار_ایران آذربایجان_غربی مہنگائی عروج پر ہے لیکن حکومت نام کی کوئی چیز نظر نہیں آرہی، چیف جسٹس

مدیر ارشد رستوران‌های زنجیره‌ای در ژاپن به دلیل سخنان «جنسیت‌زده» برکنار شدرسانه‌های ژاپن گزارش داده‌اند که مدیر اجرایی رستوران‌های زنجیره‌ای در اظهاراتی درباره راهبرد بازاریابی «یوشینویا» گفته بود که باید «دوشیزه‌ها» را به محصولات شرکت «معتاد» کرد.

سازمان ملل: ۲۰ میلیون نفر به‌دليل خشکسالی در شاخ آفریقا در معرض قحطی هستندمناطق شرقی قاره آفریقا در سال ۲۰۱۷ نیز دچار خشکسالی شد ولی اقدامات بشردوستانه نهادهای بین‌المللی از وقوع قحطی در سومالی پیشگیری کرد.