هشدار کانون نویسندگان ایران: جان کیوان صمیمی در خطر است | DW | 14.01.2022

24/10/1400 05:12:00 ب.ظ

کیوان صمیمی روزنامه‌نگار ۷۳ ساله زندانی پس از نوشتن نامه‌ای درباره مرگ بکتاش آبتین به تبعید تهدید شده است.

کیوان صمیمی روزنامه‌نگار ۷۳ ساله زندانی پس از نوشتن نامه‌ای درباره مرگ بکتاش آبتین به تبعید تهدید شده است. آقای صمیمی در نامه خود که پس از مرگ بکتاش آبتین در اثر قصور پزشکی در زندان روی داد، نوشته است: «دغدغه و درد اگر مطالبه‌گری و فریاد را برنیاورد، درد نیست و حداکثر می‌توان به آن گفت نارضایتی.

او درد داشت و اعتراض می‌کرد، نه مثل بسیاری که فقط حرف می‌زنیم و شاید هم بعضی‌مان قشنگ می‌نویسند، ولی می‌ترسیم و پرهیز می‌کنیم از اعتراض در میدان و خیابان.»

پیشتر کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از قول یک منبع آگاه نوشته بود: «با توجه به سن بالا و سابقه بیماری کیوان صمیمی و همچنین نظریه پزشکی قانونی و موافقت رئیس زندان، قانونا باید با تبدیل مجازات حبس آقای صمیمی به وضعیت دیگر فورا موافقت شده و قانون در این زمینه اجرا شود. اما امین وزیری، معاون دادستان و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی، اصرار دارد که کیوان صمیمی به زندان دیگری تبعید شود».

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا، رییس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و عضو شورای فعالان ملی‌مذهبی ایران، در تجمع روز جهانی کارگر در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ دستگیر و یک ماه بعد به طور موقت آزاد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

در تصادف زنجیره‌ای ۵۹ خودرو در ایران حتا یک ایربگ باز نشد | DW | 13.01.2022در تصادف زنجیره‌ای ۵۹ خودرو در محور بهبهان-اهواز به دلیل تراکم مه ۵ نفر کشته و ۴۱ تن زخمی شدند. به گفته پلیس راهوار، حتا یک ایربگ این خودروها باز نشده است. از دادستانی درخواست پیگرد علیه خودروسازان شده است. خدارو شکر که باز نشد باکیفیتی که دارن احتمالا کشته ها بیشتر میشد😎🤧🤔 سیستم ایربگ نیازمند یک چاشنی انفجاری هست که به دلیل تحریم قیمت بالایی پیدا کرده، و دو خودروساز به دلیل صرفه جویی از تهیه و نصب آن خودداری میکنند

ادامه تحریکات؛ سومین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته | DW | 14.01.2022کره شمالی برای سومین مرتبه طی یک هفته، موشکی بالستیک به سمت دریای شرقی پرتاب کرد. مقامات رسمی ژاپن و کره جنوبی این اقدام را واکنشی تلافی‌جویانه به تحریم‌های تازه آمریکا علیه پیونگ یانگ دانسته‌اند. 😆😂😆😂😆😂😆😂

انتشار انیمیشن «سوءقصد» به جان دونالد ترامپ در پایگاه خبری علی خامنه‌ایانتشار این انیمیشن در شرایطی است که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز ۱۹ دی‌ هشدار داد، هرگونه حمله جمهوری اسلامی ایران به اتباع آمریکایی با «عواقب شدیدی» روبه‌رو می‌شود. جک سالیوان با هفت جد و آبائش غلط کرد اینا لاتِ کوچه خلوت هستند. زورشون فقط به بچه های بی سلاح و بی دفاعِ مردمِ ایران میرسه. اسرائیل تا حالا هزار بار سوراخ سوراخشون کرده. مگه تو انیمیشن بتونن یه خودی نشون بِدَن. چه عجب توییتر بالاخره حساب علی گدا رو مسدود کرد

آمریکا: وزارت اطلاعات ایران با گروه سایبری 'مادی واتر' مرتبط است | DW | 13.01.2022فرماندهی سایبری ارتش آمریکا گفته است وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از ابزارها متعددی برای هک کردن شبکه‌های رایانه‌‌ای در سراسر جهان استفاده کرده‌ است. آمریکا می‌گوید ایران با گروه جاسوسی سایبری 'مادی واتر' ارتباط دارد.

چرا دولت رئیسی در پی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است؟ | DW | 12.01.2022بحث و حدیث درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ همچنان ادامه دارد. یکی از موضوعات محوری آن، سرنوشت ارز ترجیحی است. دولت رئیسی بر آن است تا آن را از اقتصاد حذف کند. حال آنکه برنامه‌ای برای مقابله با پیامدهای آن ارائه نکرده است.

مبنای حقوقی محاکمه شکنجه‌گر سوری در خاک آلمان کدام است؟ | DW | 13.01.2022دادگاهی در شهر کوبلنتس آلمان پس از دو سال پیگیری حقوقی یک شهروند سوری را به اتهام شکنجه دولتی به حبس ابد محکوم کرد. پرسش اینجا است که چرا باید این محاکمه و صدور این حکم مجازات در آلمان صورت گیرد؟ Revenge Hero 👉🏻🇮🇷👈🏻سردار_دلها 🩸See you soon the gambler Trump 🩸 پیروزی بشار اسد مدیون اعمال ضد بشری مخالفانش و محکومیت اعمال آنها در افکار جهانی میباشد این گزارش ایرادات فاحش حقوقی داره، کاش قبل از انتشار یک مشاوره حقوقی انجام بدین!