هشدار؛ ملخ‌های صحرایی در مسیر هجوم به جنوب ایران | DW | 06.02.2021

18/11/1399 06:32:00 ب.ظ

یک مقام سازمان حفظ نباتات کشور هشدار داده که استان‌های جنوبی ایران تا دو هفته دیگر در معرض حمله ملخ‌های_صحرایی قرار می‌گیرند. این آفات که منشاء آنها شرق آفریقاست، عموما با وزش باد از شمال عربستان وارد ایران می‌شوند.

یک مقام سازمان حفظ نباتات کشور هشدار داده که استان‌های جنوبی ایران تا دو هفته دیگر در معرض حمله ملخ‌های صحرایی قرار می‌گیرند. این آفات که منشاء آنها شرق آفریقاست، عموما با وزش باد از شمال عربستان وارد ایران می‌شوند. خبرگزاری ایسنا به نقل از سعید معین نوشت: «آبان ماه یک دسته کوچک ملخ صحرایی از پاکستان وارد شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان شد. در آذر ماه هم دسته دیگری از سمت کویت وارد خوزستان و بوشهر شد.

» معین افزوده که در سطحی معادل ۲۲۹ هکتار، علیه این آفت مبارزه شده است. به گفته او ملخ‌ها از سواحل سودان، جیبوتی، اتیوپی و سومالی وارد شبه‌جزیره عربستان می‌شوند و با مناسب شدن شرایط به شمال این کشور رفته و پس از آن وارد جنوب ایران می‌شوند.

ملخ صحرایی به خاطر عبور از دریاها، ملخ دریایی هم نامیده می‌شود این مقام سازمان حفظ نباتات گفته که تا تیرماه، جهت باد از سمت عربستان به طرف ایران خواهد بود. او پیش‌بینی کرده که هجوم ملخ‌ها اواخر بهمن یا اوایل اسفند صورت گیرد.

ملخ صحرایی که ملخ دریایی نیز نامیده می‌شود، یک آفت بسیار خطرناک برای تمام پوشش‌های سبز است. در هجوم این ملخ‌ها، هیچ گیاهی اعم از محصولات مزارع، درخت و علف و رستنی‌های جنگلی از گزند آنها در امان نمی‌ماند. آنها هر چه را سر راه خود بببنند می‌خورند. علت نام‌گذاری دوگانه این ملخ، زندگی آن در صحرا و عبورش از طریق دریاهاست. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

چرا از اون ور هیچ چیز خوبی به سمتمون نمیاد؟! ... .. . عجیبه از عربستان وارد ایران شدن ملخ خوراک عربستان است

سفیر ایران در پکن‌: خبرهای خوبی درباره روابط ایران و چین در راه استسفیر کشورمان در چین با بیان این که سالگرد انقلاب با عید بهاره ‎چین و آغاز پنجاهمین سال برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور همراه شده گفت: خبرهای خوبی در روابط دو کشور در راه است.

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید

رغد دختر صدام حسین: در نبود حاکمیت حقیقی در بغداد، ایران آشکارا در عراق دخالت می‌کندرغد دختر ارشد صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق دوشنبه 15 فوریه 2021 ضمن تاکید این که دخالت‌های ایران عامل آمدن آمریکابه منطقه واین همه کشتاربه بهانه های مختلف از۴۰سال گذشته تاکنون پدر رغدخانم است جنگ باایران،کشتارفجیع کوردها،ماجرای انفال ،حمله به کویت ،اعدام ی متعددو..همه ی این ها بخش ناچیزی ازجنایات صدام است،حال دخترجانی تاریخ نگاه به ریاست دارند؟!!حافظه ی تاریخ راچکارمیکنند؟ همین گوینده این گذاره گویایی همه چیز هست انگار نه انگار بعثی های سابق معلمای داعشی های الان اند گوه خورد توله کفتار تکریتی

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا

کرونا در ایران؛ پیشتازی ویروس جهش‌یافته انگلیسی در قزوین | DW | 16.02.2021رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت می‌گوید ۱۷ نفر در ایران به ویروس جهش‌یافته مبتلا شده‌اند که ۷ نفرشان در قزوین هستند. سخنگوی این وزارت نیز از مرگ ۸۹ نفر در شبانه روز گذشته خبر داد و خطر خیز چهارم کرونا را جدی دانست.