هشدار مقامات هنگ کنک به معترضان: از آمریکا کمک نخواهید

19/06/1398 01:12 ب.ظ

دیروز فعالان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ مقابل کنسول‌گری آمریکا در هنگ‌ کنگ تجمع کردند و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا از آنها حمایت کند. معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود 'رئیس جمهور ترامپ، لطفاً هنگ کنگ را نجات دهید'. رئیس اجرایی هنگ کنگ به فعالان سیاسی هشدار داد که از آمریکا کمک نخواهند.

Getty Imagesمعترضان دموکراسی خواه هنگ کنگ پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود"رئیس جمهور ترامپ، لطفاً هنگ کنگ را نجات دهید" و"عظمت را به هنگ کنگ برگردانید"دیروز فعالان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ مقابل کنسول‌گری آمریکا در هنگ‌ کنگ تجمع کردند و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خواستند تا از آنها حمایت کند.

آنها خواستار تصویب قانونی در کنگره آمریکا شدند که روابط تجاری ایالات متحده با هنگ کنگ را به ارزیابی برخورد چین در زمینه سرکوب آزادی‌ها در این منطقه خودمختار منوط کند. معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود"رئیس جمهور ترامپ، لطفاً هنگ کنگ را نجات دهید" و"عظمت را به هنگ کنگ برگردانید"؛ شعاری که یادآور شعار انتخاباتی دونالد ترامپ است:"دوباره عظمت را به آمریکا برگردان".

معترضان روز یکشنبه (۹ ستامبر/۱۸ شهریور) با در دست گرفتن پرچم آمریکا، خواهان تصویب قانون دموکراسی و حقوق بشر در هنگ‌کنگ هستند که شماری از سناتورهای دموکرات در تلاشند تا آن هفته آینده در کنگره مطرح کنند. headtopics.com

بر این اساس،"منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ" از آزادی‌های سیاسی و استقلال قضایی خاصی برخوردار است که ساکنان سرزمین اصلی چین از آنها محروم هستند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

معترضان با خواندن سرود ملی آمریکا خطاب به ترامپ: هنگ کنگ را آزاد کنهزاران معترض هنگ کنگی روز یکشنبه هشت سپتامبر (۱۷ شهریور) با خواندن سرود پرچم ستاره‌نشان (سرود ملی آمریکا) از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند که هنگ کنگ را «آزاد» کند.

ویدئو؛ نارآمی بار دیگر بخش‌های زیادی از هنگ کنگ را دربر گرفتهزاران معترض و تظاهرات کننده روز یکشنبه در هنگ کنگ برای چهاردهمین هفته پی در پی به خیابان‌ها آمدند و مطالبات خود برای آزادی‌های دموکراتیک در این قلمرو خودمختار چین بیان کردند.

ترکیب تیم ملی برای دیدار برابر هنگ کنگ مشخص شدترکیب تیم ملی برای دیدار برابر هنگ کنگ: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، سید مجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان بازی سه‌شنبه ساعت ۱۶:۳۰

تظاهرکنندگان هنگ کنگی خواستار کمک آمریکا شدند | DW | 08.09.2019تظاهرکنندگان هنگ کنگی با تکان دادن پرچم‌های آمریکا به طرف سفارتخانه این کشور حرکت کردند. آنان خواستار حمایت دولت ترامپ شدند. آمریکا به درخواست معترضان هنگ کنگی پاسخی نداده است.

آیا آمریکا معافیت واردات انرژی از ایران را برای عراق تمدید خواهد کرد؟با توجه به این‌که دو مشتری عمده گاز ایران، یعنی ترکیه و عراق، از هم‌پیمانان آمریکا در منطقه‌اند، این کشورها مشمول تحریم واردات گاز از ایران نشدند. بیشتر بخوانید:

کره شمالی اعلام کرد آماده از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با آمریکا استکره شمالی اعلام کرد آماده از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با آمریکا است کره شمالی اعلام کرده است که آماده از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایالات متحده است و می‌تواند از اواخر ماه سپتامبر (شهریور ماه) مذاکرات را از شروع کند.