هشدار نسبت به ورشکستگی بیمارستان ها در بحران کرونا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی: *بسیاری از بیمارستان‌ها در حال ورشکستگی هستند *درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها ۷۰درصد کاهش یافته *هزینه‌ها و مخارج بیرونی بیمارستان‌ها در حال افزایش است *بهمنی که در حال خراب شدن بر سر سیستم درمان کشور است را کاملا حس می‌کنم

دکتر رضا زندی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن هشدار نسبت به افزایش تصاعدی آمار ابتلا به کرونا در کشور و در عین حال کاهش ظرفیت درمانی بیمارستان‌ها نسبت به ماه‌های اسفند و فروردین، اظهار کرد: متاسفانه به دنبال حذف محدودیت‌ها و بازگشایی‌ها و در کنار آن رهاسازی رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی از سوی مردم، امروز شاهد افزایش تصاعدی آمار ابتلا و بستری بیماران کرونایی هستیم، این در حالیست که کادر درمان و نظام سلامت بعد از پنج ماه ارایه خدمت بی‌وقفه خسته و فرسوده شده و همچون ماه‌های اول توان ارایه خدمت ندارد.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه بیمارستان‌ها باید فشار مضاعف ناشی از ارایه خدمات دوگانه و یا چند گانه را نیز تحمل کنند، گفت: به عنوان نمونه بیمارستان طالقانی تنها بیمارستان دانشگاه شهید بهشتی است که در بخش پیوند کبد ارایه خدمت می‌کند، در این شرایط آیا می‌توان درمان بیماران دارای نارسایی کبدی که هر روز با درد و مرگ دست و پنجه نرم می کنند را به بهانه خدمت به بیماران کرونایی، متوقف کرد؟دکتر زندی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی بیمارستان‌های دانشگاهی و تشدید این شرایط در بحران کرونا، اظهار...

رییس بیمارستان طالقانی با تاکید بر اهمیت توجه به مساله تاب آوری کادردرمان و تاثیر آن بر کیفیت ارایه خدمات، اظهار کرد: طی ۵ ماه گذشته کادر درمان تعطیلی نداشته و علاوه بر بار مضاعف کاری، خود و خانواده خود را در معرض ریسک بالایی قرار داده‌اند، بنابراین باید شرایط و بستر مناسب برای آرامش این افراد بیش از پیش فراهم شود.

وی با تاکید مجدد بر فرسودگی و خستگی مفرط کادر درمان و تخریب و استهلاک تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها، عنوان کرد:‌ اگرسیستم و نظام سلامت کشور فرصت احیا و تجدید قوا نداشته باشد در پیک بعدی یعنی پاییز توان پاسخگویی به بیماران و ارایه خدمات درمانی را نخواهد داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قاضی گینزبرگ به دلیل عفونت احتمالی در بیمارستان بستری شدقاضی گینزبرگ به دلیل عفونت احتمالی در بیمارستان بستری شد گینزبرگ در ماه مه نیز یک شب را به دلیل عفونت ناشی از سنگ کیسه صفرا در بیمارستان گذرانده بود. او به دلیل همه‌گیری ویروس_کرونا از طریق تماس تلفنی از بیمارستان در جلسه دیوان عالی شرکت کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نگاهی به امنیت اجتماعی در عصر قرنطینه‌ در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناسبرای کنترل و مقابله با شیوع این بیماری، باید فردیت را تا حدودی کنار گذاشت و از توصیه‌های یکپارچه سازمان جهانی بهداشت و مقررات بهداشتی دولت‌ها پیروی کرد. سعید پیوندی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لورن فرانسه توجه به فردیت و آزادی فردی به عنوان یکی از اصول مدرنیته را بازگشت ناپذیر می‌داند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر اتحادیهٔ اروپا در امارات: به تنوع اقتصادی در امارات می‌اندیشیم«میزان تبادلات تجاری ما سال گذشته به ۱۵ میلیارد یورو رسید و همین امر اتحادیهٔ اروپا را به یکی از سه شریک تجاری عمدهٔ امارات تبدیل کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

محاکمه دیپلمات ایرانی در بلژیک به اتهام مشارکت در اقدام «تروریستی»اسد‌الله اسدی، کارمند و دبیر سوم سفارت ایران در اتریش پیش‌تر به اتهام دست داشتن در طرح خنثی شده بمب‌گذای در همایش گروه مجاهدین در فرانسه دستگیر و بر اساس حکم دادگاهی در آلمان به بلژیک مسترد شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بحران کودک همسری در آذربایجان شرقی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »