هشدار نسبت به ورشکستگی بیمارستان ها در بحران کرونا

26/04/1399 07:45:00 ق.ظ

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی: *بسیاری از بیمارستان‌ها در حال ورشکستگی هستند *درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها ۷۰درصد کاهش یافته *هزینه‌ها و مخارج بیرونی بیمارستان‌ها در حال افزایش است *بهمنی که در حال خراب شدن بر سر سیستم درمان کشور است را کاملا حس می‌کنم

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی با اشاره به تشدید مشکلات اقتصادی بیمارستان‌ها در بحران کرونا بر ضرورت حمایت مالی از بیمارستان‌ها و تخصیص تخفیف‌های مالیاتی در این شرایط تاکید کرد. وی با بیان اینکه همزمان با افزایش پیک بیماری، بیمارستان ها مجبورند ظرفیت خود برای پذیرش بیماران کرونایی را افزایش دهند، عنوان کرد: در این شرایط بیمارستانها باید برخی بخش‌ها را تعطیل و ظرفیت آن را به بیماران کرونایی اختصاص دهند مشابه همان شرایطی که...

وی با بیان اینکه همزمان با افزایش پیک بیماری، بیمارستان ها مجبورند ظرفیت خود برای پذیرش بیماران کرونایی را افزایش دهند، عنوان کرد: در این شرایط بیمارستانها باید برخی بخش‌ها را تعطیل و ظرفیت آن را به بیماران کرونایی اختصاص دهند مشابه همان شرایطی که در اسفند و فروردین رخ داد، با این حال باید توجه داشته باشیم که اکثر بیمارستان‌های دانشگاهی خدمات ویژه‌ و تخصصی ارایه می‌کنند و لذا نمی‌توان بیش از این درمان بیماران غیرکرونایی را به خاطر بیماران کرونایی به تعویق انداخت.

ضرورت توجه بیشتر به سرمایه‌های انسانی نظام سلامت وی با بیان اینکه پیک تصاعدی ابتلا در جامعه منجر به درگیری‌های گسترده در بین نیروهای انسانی بخش سلامت شده، گفت: همین مساله منجر به تعطیلی بخش‌ها، افت ظرفیت نیروی انسانی و ایجاد اختلال در روند ارایه خدمات درمانی شده که باید در جهت جبران آن برنامه ریزی شود.

تشدید مشکلات اقتصادی بیمارستان‌ها در بحران کرونا وی ادامه داد: در حالیکه سیستم سلامت به دنبال کاهش هزینه‌های درمانی مردم است، هزینه‌ها و مخارج بیرونی بیمارستان‌ها در کنترل نبوده و روز به روز در حال افزایش است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

قاضی گینزبرگ به دلیل عفونت احتمالی در بیمارستان بستری شدقاضی گینزبرگ به دلیل عفونت احتمالی در بیمارستان بستری شد گینزبرگ در ماه مه نیز یک شب را به دلیل عفونت ناشی از سنگ کیسه صفرا در بیمارستان گذرانده بود. او به دلیل همه‌گیری ویروس_کرونا از طریق تماس تلفنی از بیمارستان در جلسه دیوان عالی شرکت کرد.

نگاهی به امنیت اجتماعی در عصر قرنطینه‌ در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناسبرای کنترل و مقابله با شیوع این بیماری، باید فردیت را تا حدودی کنار گذاشت و از توصیه‌های یکپارچه سازمان جهانی بهداشت و مقررات بهداشتی دولت‌ها پیروی کرد. سعید پیوندی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لورن فرانسه توجه به فردیت و آزادی فردی به عنوان یکی از اصول مدرنیته را بازگشت ناپذیر می‌داند.

سفیر اتحادیهٔ اروپا در امارات: به تنوع اقتصادی در امارات می‌اندیشیم«میزان تبادلات تجاری ما سال گذشته به ۱۵ میلیارد یورو رسید و همین امر اتحادیهٔ اروپا را به یکی از سه شریک تجاری عمدهٔ امارات تبدیل کرده است.»

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.

محاکمه دیپلمات ایرانی در بلژیک به اتهام مشارکت در اقدام «تروریستی»اسد‌الله اسدی، کارمند و دبیر سوم سفارت ایران در اتریش پیش‌تر به اتهام دست داشتن در طرح خنثی شده بمب‌گذای در همایش گروه مجاهدین در فرانسه دستگیر و بر اساس حکم دادگاهی در آلمان به بلژیک مسترد شده بود.

بحران کودک همسری در آذربایجان شرقی