هشدار انستیتو روبرت کخ آلمان در مورد موج دوم کرونا | DW | 28.07.2020

07/05/1399 02:41 ب.ظ

انستیتو روبرت کخ آلمان از افزایش چشمگیر مبتلایان تازه به ویروس جدید کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرده است. رئیس این مؤسسه هشدار داد، باید مانع از آن شد که این ویروس بار دیگر با سرعتی مهارناپذیر گسترش یابد.

انستیتو روبرت کخ آلمان از افزایش چشمگیر مبتلایان تازه به ویروس جدید کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرده است. رئیس این مؤسسه هشدار داد، باید مانع از آن شد که این ویروس بار دیگر با سرعتی مهارناپذیر گسترش یابد. لوتار ویلر، رئیس این مؤسسه روز سه‌شنبه ۷ مرداد ماه (۲۸ ژوئیه) در نشستی خبری در برلین ضمن اشاره به شیوع سریع ویروس کرونا بر اثر جشن‌های خانوادگی، محل‌های کار و همنچنین خانه‌های سالمندان گفت: «تحولات تازه سخت من را نگران کرده است.

ما هنوز نمی‌دانیم که آیا با آغاز موج دوم پاندمی روبرو هستیم یا نه. اما چنین چیزی ممکن است».

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید او خاطرنشان ساخت که آلمان به ویژه در طی دو هفته گذشته با افزایش درخور توجه شمار مبتلایان تازه ویروس جدید کرونا روبرو بوده است. ویلر افزود: «ما باید مانع از آن شویم که این ویروس به سرعت شیوع یابد و به شکلی مهارناپذیر گسترش یابد».

لوتار ویلر، رئیس انستیتو روبرت کخ آلمان رئیس انستیتو روبرت کخ گفت که در طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۳۳ مورد تازه ابتلا به ویروس جدید کرونا در آلمان شناسایی شده و شمار کل مبتلایان با احتساب آمار جدید به ۲۰۶ هزار و ۲۴۲ نفر رسیده است. در طی روز گذشته ۴ نفر در آلمان بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان سپرده‌اند. به این ترتیب مجموع شمار جانباختگان این ویروس در این کشور به ۹۱۲۲ نفر افزایش یافته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیمبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هشدار داده است که به ایران اجازه 'استقرار نظامی در مرزهای شمالی' اسرائیل را نخواهد داد. آقای نتانیاهو با اشاره به تنش‌های اخیر در پی کشتن یکی از اعضای حزب‌الله لبنان در حمله موشکی اسرائیل به خاک سوریه، گفت ' لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل اجرا شود.'

هشدار نتانیاهو به ایران؛ لبنان مدعی تعرض پهپادی اسرائیل شدارتش لبنان در بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر کرد نوشت که این موارد ۲۰ بار در روز جمعه و ۹ بار در روز شنبه اتفاق افتاده است.

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

هشدار آمریکا درباره تبعات منطقه ای تمدید نشدن تحریم تسلیحاتی ایرانبرایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران می گوید عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به قیمت تشدید مناقشات در منطقه تمام خواهد شد. آقای هوک که برای رایزنی با کشورهای عرب خلیج فارس به منطقه سفر کرده، در قطر گفت که همه رهبران منطقه با تمدید تحریم تسلیحاتی ایران موافق هستند.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در نقاط مختلف کشورسازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از امروز تا پنجشنبه (۶ تا ۹ مردادماه) هشدار داد.

«آدم‌ربایی مجازی»؛ پلیس استرالیا به دانشجویان چینی و خانواده‌‌هایشان هشدار دادگزارش‌ها حاکیست که کلاهبرداران اغلب به زبان چینی سخن می‌گویند و ادعا می‌کنند که از سفارت چین یا پلیس، یا کنسولگری چین با آنها تماس گرفته‌اند.