هشدار هواشناسی ایران نسبت به آلودگی هوای 6 کلانشهر

19/12/2020 02:25:00 ب.ظ

هشدار هواشناسی #ایران نسبت به #آلودگی #هوای 6 کلانشهر

آلودگی, هوای

هشدار هواشناسی ایران نسبت به آلودگی هوای 6 کلانشهر

سازمان هواشناسی ایران نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 مرکز استان دیگر هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی

19.12.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیسازمان هواشناسی ایران با صدور هشدار زرد زرنگ نسبت به آلودگی هوای تهران، پایتخت این کشور و 5 مرکز استان دیگر تا چهارشنبه (23 دسامبر) هشدار داد.این سازمان با اشاره به پایداری توام با سکون هوا اعلام کرده است:"شرایط جوی منجر به انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها فردا (20 دسامبر)‌ در شهرهای تهران و کرج، دوشنبه (21 دسامبر) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و قم، سه‌شنبه (22 دسامبر) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان ، قم و مشهد و چهارشنبه (23 دسامبر) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان ، قم و مشهد می‌شود".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

هشدار هواشناسی نسبت به متلاطم شدن بخش‌هایی از دریای خزرسازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از متلاطم شدن بخش‌هایی از دریای خزر طی فردا و پس‌فردا (۲۵ و ۲۶ بهمن) خبر داده و توصیه کرده است که شنا و تفریحات آبی طی این بازه زمانی ممنوع شود. حرفت من رو یاد این نکته میندازه حکه وقتی مادرت پریود بود و نمیشد سمتش رفت.

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد و وقوع بهمن در ارتفاعات کشورمدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط آب و هوای ی کوهستان‌ها طی چند روز آینده گفت: خطر وزش باد در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات البرز و زاگرس و احتمال وقوع بهمن درپی افزایش دما و وزش باد در ارتفاعاتی که تجمع برف وجود دارد طی روزهای آینده دور از انتظار نخواهد بود

هشدار هواشناسی نسبت به کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هواهشدار هواشناسی نسبت به کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به بارش برف و باران و کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در نقاط مختلف کشور توصیه‌های را در حوزه کشاورزی و دریایی ارایه داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد و افزایش ارتفاع موج در شمال کشورسازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از نفوذ جریانات شمالی سامانه پرفشار و وزش باد نسبتا شدید در برخی مناطق ساحلی شمال کشور خبر داد. برای رویش بیشتر گل در کاکتوس

هشدار هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشیسازمان هواشناسی طی هشداری از تشدید فعالیت سامانه بارشی و رعدوبرق در برخی مناطق کشور خبر داد.

سازمان هواشناسی ایران نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 مرکز استان دیگر هشدار داد.به گزارش ایسنا، در هشدار دریایی زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از ظهر فردا (۲۵ بهمن) تا ظهر روز یکشنبه (۲۶ بهمن) مناطق ساحلی و دور از ساحل دریای خزر در استان‌های گیلان و مازندران متلاطم و مواج می‌شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: احتمال وزش باد با سرعت حدود ۴۰ کیلومتر در ساعت در میانه روز برای ارتفاع ۳۰۰۰ متر در بخش‌هایی از ارتفاعات مرکزی، رشته کوه اشترانکوه، برخی ارتفاعات اصفهان، خرم‌آباد، شمال خوزستان و برخی ارتفاعات شمال شرق کشور طی روزهای آینده ‌پیش‌بینی می‌شود.به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: فعالیت سامانه بارشی همراه با نفوذ هوای سرد از عرض‌های شمالی، روز چهارشنبه (۳ دی ماه) بارش برف و باران را در نیمه غربی کشور، روز پنجشنبه (۴ دی ماه) بارش برف و باران  را در نیمه غربی، نیمه شمالی و برخی مناطق جنوب و شرق کشور و احتمال بارش تگرگ در جنوب غرب و جنوب کشور، روز جمعه (۵ دی ماه) کاهش ۵ تا ۱۰ درجه دما را در شمال غرب کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر و شمال شرق کشور و احتمال بارش تگرگ در برخی استان‌های مرکزی و جنوبی کشور در پی دارد.

19.12. از این‌رو احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین و پاره شدن تورهای صیادی وجود دارد.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی سازمان هواشناسی ایران با صدور هشدار زرد زرنگ نسبت به آلودگی هوای تهران، پایتخت این کشور و 5 مرکز استان دیگر تا چهارشنبه (23 دسامبر) هشدار داد. به گفته ضیاییان، در چنین شرایطی با توجه به افزایش دما، خطر احتمال ریزش بهمن وجود دارد بنابراین توصیه می‌شود کوهنوردان از مناطقی که در آن برف‌ حجیمی وجود دارد، فاصله بگیرند همچنین در نقاطی که باد شدید می‌وزد، احتمال می‌رود «نقاب برفی» به‌ویژه در خط‌الراس‌ها شکل بگیرد که با خالی شدن زیر برف ممکن است خطری برای کوهنوردان به وجود آید. این سازمان با اشاره به پایداری توام با سکون هوا اعلام کرده است:"شرایط جوی منجر به انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها فردا (20 دسامبر)‌ در شهرهای تهران و کرج، دوشنبه (21 دسامبر) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و قم، سه‌شنبه (22 دسامبر) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان ، قم و مشهد و چهارشنبه (23 دسامبر) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان ، قم و مشهد می‌شود". انتهای پیام. گفتنی است همه ساله با فرا رسیدن فصل زمستان بسیاری از شهرهای بزرگ ایران با مشکل آلودگی هوا مواجه می‌شوند. این سازمان همچنین به صاحبان سالن‌های پرورش قارچ، گلخانه و انبار نسبت به تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت سالن‌ها با توجه به کاهش دما و بارش برف، استحکام و ترمیم سقف گلخانه‌ها در برابر وزش باد و کنترل دما و رطوبت انبارها با توجه به افزایش رطوبت جهت جلوگیری از خسارت بیماری های قارچی توصیه می‌کند.

هر ساله مدارس و دانشگاه‌های بسیاری از شهرهای ایران همچون تهران، تبریز، کرج و اصفهان به دلیل غلظت آلودگی هوا به شکل متناوب تعطیل اعلام می‌شوند. کارشناسان علاوه بر پدیده وارونگی هوا عواملی همچون کیفیت پایین سوخت و خودروهای تولید داخل، فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی و برنامه ریزی نامناسب برای استقرار شهرهای صنعتی و تولیدی را از عوامل کلیدی نامناسب بودن کیفیت هوا در بسیاری از شهرهای ایران عنوان می‌کنند. .