هشدار هواشناسی ایران نسبت به آلودگی هوای 6 کلانشهر

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان هواشناسی ایران نسبت به آلودگی هوای تهران و 5 مرکز استان دیگر هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سازمان هواشناسی ایران با صدور هشدار زرد زرنگ نسبت به آلودگی هوای تهران، پایتخت این کشور و 5 مرکز استان دیگر تا چهارشنبه هشدار داد. این سازمان با اشاره به پایداری توام با سکون هوا اعلام کرده است:"شرایط جوی منجر به انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها فردا ‌ در شهرهای تهران و کرج، دوشنبه در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و قم، سه‌شنبه در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان ، قم و مشهد و چهارشنبه در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان ، قم و مشهد می‌شود".

گفتنی است همه ساله با فرا رسیدن فصل زمستان بسیاری از شهرهای بزرگ ایران با مشکل آلودگی هوا مواجه می‌شوند. هر ساله مدارس و دانشگاه‌های بسیاری از شهرهای ایران همچون تهران، تبریز، کرج و اصفهان به دلیل غلظت آلودگی هوا به شکل متناوب تعطیل اعلام می‌شوند. کارشناسان علاوه بر پدیده وارونگی هوا عواملی همچون کیفیت پایین سوخت و خودروهای تولید داخل، فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی و برنامه ریزی نامناسب برای استقرار شهرهای صنعتی و تولیدی را از عوامل کلیدی نامناسب بودن کیفیت هوا در بسیاری از شهرهای ایران عنوان می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار هواشناسی نسبت به متلاطم شدن بخش‌هایی از دریای خزرسازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از متلاطم شدن بخش‌هایی از دریای خزر طی فردا و پس‌فردا (۲۵ و ۲۶ بهمن) خبر داده و توصیه کرده است که شنا و تفریحات آبی طی این بازه زمانی ممنوع شود. حرفت من رو یاد این نکته میندازه حکه وقتی مادرت پریود بود و نمیشد سمتش رفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد و وقوع بهمن در ارتفاعات کشورمدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط آب و هوایی کوهستان‌ها طی چند روز آینده گفت: خطر وزش باد در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات البرز و زاگرس و احتمال وقوع بهمن درپی افزایش دما و وزش باد در ارتفاعاتی که تجمع برف وجود دارد طی روزهای آینده دور از انتظار نخواهد بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار هواشناسی نسبت به کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هواهشدار هواشناسی نسبت به کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به بارش برف و باران و کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در نقاط مختلف کشور توصیه‌های را در حوزه کشاورزی و دریایی ارایه داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد و افزایش ارتفاع موج در شمال کشورسازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از نفوذ جریانات شمالی سامانه پرفشار و وزش باد نسبتا شدید در برخی مناطق ساحلی شمال کشور خبر داد. برای رویش بیشتر گل در کاکتوس
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشیسازمان هواشناسی طی هشداری از تشدید فعالیت سامانه بارشی و رعدوبرق در برخی مناطق کشور خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »