هشدار ترسناک «زن خفاش» درباره ویروس کرونا

17/09/1399 11:38 ق.ظ

هشدار ترسناک جدید «زن خفاش» درباره ویروس کرونا

شی ژنگ‌لی، زن ویروس شناس چینی که با نام مستعار «زن خفاش» معروف است، از زمان شیوع ویروس جدید کوید 19 اما این بار «زن خفاش» هشدار جدید وحشتناکی را درباره بیماری همه گیر کرونا داده و گفته است که انواع دیگری از ویروس‎های خطرناک کرونا در خفاش‌ها وجود دارد.

شی ژنگ لی، که معاون موسسه ویروس شناسی شهر ووهان چین است، گفت:«این ویروس‌ها کشنده هستند و توانایی انتقال به انسان را دارند».

این محقق چینی همچنین در بررسی‌های جدید خود نتیجه گرفت که این نوع خفاش‌ها که حامل این نوع ویروس هستند نه تنها در چین بلکه در جنوب آسیا نیز از آنها یافت می‌شود. اگر چه همه تحقیقات علمی نشان می‌دهد که ویروس کرونا از خفاش‌ها نشات گرفته است، اما دکتر «شی ژینگ لی» معتقد است که این ویروس به احتمال زیاد به واسطه میزبان دیگری که هنوز شناسایی نشده است، به انسان منتقل شده است.

قابل ذکر است که خانم «شی ژینگ‌ لی» پس از هفته‌ها دوری از زمینه‌های تحقیق در باره ویروس کرونا، اکنون بار دیگر ضمن رد این باور که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین خارج شده است، دوباره به خط مقدم بحث و بررسی در این باره بازگشته است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اولسان حریف پرسپولیس شد؛ این آمار ترسناک نیست؟

هشدار چین به آمریکا: بر سر تایوان با آتش بازی نکنیدتصمیم روز جمعه وزارت خارجه ایالات متحده برای تعمیق روابط خود با دولت تایوان درحالی گرفته شده که فعالیت نظامی چین در اطراف این جزیره افزایش یافته است و هواپیماهای چین تقریبا هر روز در حریم هوایی تایوان پرواز می‌کنند. چین را باید ادب کرد چینیها گستاخند می خواهند با نیروی نظامی تایوان را پس بگیرند. اگه جلوی این اژدهای کثافت کرفته نشه ... بیشتر از این دنیا رو به گند میکشه ... خفه کمونیست بیشرف

سازمان ملل متحد نسبت به «سوریه شدن» میانمار هشدار داد«کشورها نباید اجازه بدهند اشتباهات مهلکی که در سوریه و جاهای دیگر رخ داده در میانمار نیز تکرار شود.» سازمان شیطانی

حماس نسبت به تعویق انتخابات ماه آینده سرزمین‌های در فلسطینی هشدار دادحماس هشدار داد که هرگونه تغییر در جدول زمانی انتخابات سرزمین‌های فلسطینی، ضربه سختی به تلاش‌ها برای آشتی دولت های رقیب در غزه و کرانه باختری خواهد زد.

هشدار فرمانده سنتکام: ارتش افغانستان بدون کمک آمریکا فرومی‌پاشد | DW | 23.04.2021آمریکا قصد دارد برای محافظت از سربازان خود در حین خروج از افغانستان، نیروی نظامی بیشتری موقتا به افغانستان اعزام کند. فرمانده سنتکام هشدار داده است ارتش افغانستان بدون حمایت آمریکا دچار فروپاشی می‌شود. بد کدی با این حرف ات قطعا هر جایی که آمریکا باشه ، اونجا دچار فروپاشی خواهد شد .. 🙂 سپاه آماده برای ورود به افغانستان بعد از خروج آمریکا، افغانستان هم خواهد ترکید

هر از چندگاهی در رسانه‌ها ظاهر می‌شود و با پرده برداشتن از جزئیات جدیدی در باره این ویروس قاتل اظهارات و هشدارهای خود را به تیتر اصلی اخبار رسانه‌ها تبدیل می‌کند.

اما این بار «زن خفاش» هشدار جدید وحشتناکی را درباره بیماری همه گیر کرونا داده و گفته است که انواع دیگری از ویروس‎های خطرناک کرونا در خفاش‌ها وجود دارد.

شی ژنگ لی، که معاون موسسه ویروس شناسی شهر ووهان چین است، گفت:«این ویروس‌ها کشنده هستند و توانایی انتقال به انسان را دارند».

این محقق چینی همچنین در بررسی‌های جدید خود نتیجه گرفت که این نوع خفاش‌ها که حامل این نوع ویروس هستند نه تنها در چین بلکه در جنوب آسیا نیز از آنها یافت می‌شود.

اگر چه همه تحقیقات علمی نشان می‌دهد که ویروس کرونا از خفاش‌ها نشات گرفته است، اما دکتر «شی ژینگ لی» معتقد است که این ویروس به احتمال زیاد به واسطه میزبان دیگری که هنوز شناسایی نشده است، به انسان منتقل شده است.

قابل ذکر است که خانم «شی ژینگ‌ لی» پس از هفته‌ها دوری از زمینه‌های تحقیق در باره ویروس کرونا، اکنون بار دیگر ضمن رد این باور که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین خارج شده است، دوباره به خط مقدم بحث و بررسی در این باره بازگشته است.

رسانه‌های چینی پیشتر اعلام کرده بودند که دکتر شی ینگ لی، به دلیل سال‌ها تجربه و مطالعه در باره ارتباط بین خفاش‌ها و ویروس کرونا به زن خفاش مشهور شد و نام او با شیوع ویروس کرونا مطرح شد او بارها اظهار داشت که منشاء و منبع این بیماری آزمایشگاه ووهان نیست اما تحقیقات او هم در چین و هم در خارج از این کشور مورد توجه قرار گرفته‌اند.

گفتنی است خانم «شی ژینگ لی» به دلیل سال‌ها پژوهش و تحقیق درباره‌ی ویروس‌های کرونا، به «زنِ خفاشی» معروف شده است. او نتایج مهمی درباره این ویروس به دست آورده و سال‌ها در غارهای مرطوب وقت خود را صرف مطالعه درباره‌ی خفاش‌ها نموده است.

در نخستین روزهای اعلام خبر انتشار کرونا ویروس در ووهان چین، خانم ژنگلی به آزمایشگاه فوق امنیتی‌اش در ووهان رفت و در سه روز موفق شد مراحل انتقال ویروس را کشف کند که نشان می‌داد این ویروس از یک نوع خفاش که زیستگاه آن هزار مایل با ووهان چین فاصله دارد، به انسان منتقل شده است.

پس از این خبر، گزارش‌های متناقضی در مورد سرنوشت این دانشمند منتشر شد تا جایی که برخی گفتند او با در دست داشتن پرونده‌های سری و خطرناک به سفارت آمریکا در پاریس گریخته، اما خانم شی ژینگ لی، این شایعات را رد کرد و گفت همه چیز برای او و خانواده‌اش خوب پیش می‌رود.